(Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Moderator: grup_moderatori

Închis

Sandoi si Cartu o sa debuteze cu?

Poll ended at 06 Sep 2014, 02:51

Victorie
13
68%
Egal
3
16%
Infrangere
3
16%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 21:51

Si mie mi se pare Bancu ca fiind o petarda... Un McBreen oltean. Dar oricum nu pot sa ma pronunt asupra parerii "avizate" a lui Seke, pentru ca nu l-am vazut in realitate si tind sa cred ca este o gluma proasta din partea lui Doryn.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de blixa » 06 Sep 2014, 21:51

Bancu are calitati. Din pacate se vede lipsa de pregatire. Daca avea 17-18 ani era un superjucator probabil va deveni doar un jucator bunicel.
Muttley, totusi Sorin l-a trecut in locul lui Ferfelea.
Ma uitam la atitudinea sarbilor si la alura lor. Sunt o clasa peste romani in privinta asta.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 21:58

Asa e, la fotbal va pricepti voi care inca din vara o ardeati ca nu e nevoie de Varga sau mijlocas stanga ca e Bancu acolo.
Ok, Bancu e cel mai bun jucator din echipa, joaca cel mai bine de la noi, atunci cand e rezerva. Hai sa inchidem subiectul . Oricum probabil ca e bun pt ca centreaza bine, mereu trimite mingea peste toti jucatorii aflati in careu, e greu sa faci asta.

Sa revenim la alte lucruri pt ca subiectul Bancu l-am inchis, a jucat bine :lol:. Deci hai ma astia cu surse se anunta ceva transferuri ? Marcel Popescu a venit degeaba la meci? :)( nu avea jucatori acolo pt ca aia erau la nationale.
Blixa, ai aflat ceva de Durbac ala?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 22:02

Bancu are calitati, dar nu mi se pare genul de jucator de fotbal care poate sa faca pasul spre fotbalist. Nu face parte din aceiasi categorie de jucatori cu Ivan, spre exemplu.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de blixa » 06 Sep 2014, 22:05

Nu ma intereseaza Durbac personal. nu stiam despre treaba asta cu firma de marketing.
La noi nu centreaza nimeni bine. Baluta, marele mingicar, fotbalistul cu picior fin e in aceeasi pozitie.
Mai vedem peste 4-5 etape care e fata echipei.
La un moment dat SOrin ii arata lui Bancu, dupa o centrare, cu ce partea a bocancului trebuia sa loveasca. :)
Nu cred ca ala nu stia, dar nu pare ca fotbalistii nostri au exersat la viata lor, sau in ultimul timp.
A! si al doilea gol veni dupa ce Pablo nu-l mai lasa pe Dacian sa execute el loviturile, ca Varga venise jupan...
Last edited by blixa on 06 Sep 2014, 22:07, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2014, 22:08

de DeuxEx » 06 Sep 2014, 14:02

Bancu are calitati, dar nu mi se pare genul de jucator de fotbal care poate sa faca pasul spre fotbalist. Nu face parte din aceiasi categorie de jucatori cu Ivan, spre exemplu.
O sa decida Cirtu in urmatoarele 3-4 luni cine poate ajunge fotbalist, si cine nu :-) Sorin are ochi buni - va face curatenie la echipa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 22:12

Sunt convins de asta. Nu am avut un presentiment asa bun despre echipa de foarte mult timp, in ceea ce priveste banca tehnica...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 22:20

Sergyu_costea scrie:Tocmai ca mie la Bancu imi place si jocul fara minge, mai mereu reuseste sa ramana singur acolo in stanga. Pe faza ofensiva s-a inteles foarte bine cu Vatajelu in prima repriza, in a doua a avut o ocazie mare. Pana acum a fost slab tare, dar azi chiar a jucat bine. Tu skeke stim ca habar nu ai de fotbal, chiar daca iti zic 10 oameni ca nu ai dreptate, tu le zici ca ei se uita pe teletext. Incepusesi sa iti revii parca, dar se pare ca m-am inselat eu
:laughing: :laughing:
Unde s-a inteles frate bine cu Vatajelu? Ca se lua Cartu de el la fiecare faza ca statea lipit de linie si nu deschidea unghiul de pasare sau ca atingea de 5 ori mingea pana sa-i dea lui Vatajelu care urcase.
La faza aia din repriza a 2-a cand a avut ocazia, i-a aratat Cartu cum trebuia sa loveasca ca sa se duca in poarta. Ma bucur ca eu nu am habar de fotbal o: o: Daca tu si ceilalti 9 aveti habar si spuneti ca Bancu juca bine azi, inseamna ca asa vreti sa joace si in celelalte meciuri.
Uite ca eu care nu am habar nu as vrea sa-l vad cu Otelul avand o asemenea evolutie ca asta de azi. De fapt cu aia poate sa aiba ca nu cred ca avem cum sa ratam victoria. Cica ar avea vreo 2-4 suspendati pentru meciul cu noi. Am sa verific sa vad care sunt aia.

Important e sa aducem noi cativa fotbalisti ca daca ne bazam pe ochiul lui Cartu, degeaba ii vede el ca noi avem nevoie de puncte.
Important e sa nu fie grava accidentarea lui Achim. Nu mai retin bine dar parca se tinea de coabsa cand a iesit afara. Sa speram ca e o intindere si nu cumva o ruptura :-( La fel si in cazul lui Herghelegiu, e nevoie de el acolo. La herghelegiu e posibil sa fie ceva mai grav ca a iesit cu masinuta.

Luni la 00:00 se inchide in Romania perioada !!! Sper si cred ca o sa facem 1-2 mutari in perioada asta !!! Sper sa fim inspirati.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2014, 22:22

Si daca vorbim de banca tehnica - noii antrenori par sa fie prezentati de oameni diferiti : ce inseamna asta ?

Linkar - prezentat la o conferinta de presa cu primarul Craiovei si Beze (la sediul primariei);

Stinga - prezentat de Corneliu Stroe;

Balint - prezentat de Craioveanu;

Gane - prezentat de Felix;

Sandoi si Cirtu - prezentati de Badea.


Foarte ciudat !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 22:31

Seke, ai dreptate, dar taci dracu! Atata timp cat nu ai de gand sa-ti sustii afirmatiile in fata unei halbe de bere, fata in fata cu ceilalti membrii ai forumului, afirmatiile tale sunt nule pentru toti cei care posteaza pe aici. Sau inca n-ai priceput asta? In alta ordine de idei, mai avem 25 de ore si 30 de min. pentru a transfera ceva jucatori... Dar sunt slabe sperante pentru a mai aduce ceva jucatori.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de LiviuB » 06 Sep 2014, 22:42

mai inainte de a transfera ceva ar trebui adusi jucatorii la forma cea mai buna. la noi, problema este ca jucatorii sunt la 30-40% din capacitatea lor

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de muttley » 06 Sep 2014, 22:56

DeuxEx scrie:Seke, ai dreptate, dar taci dracu! Atata timp cat nu ai de gand sa-ti sustii afirmatiile in fata unei halbe de bere, fata in fata cu ceilalti membrii ai forumului, afirmatiile tale sunt nule pentru toti cei care posteaza pe aici. Sau inca n-ai priceput asta? In alta ordine de idei, mai avem 25 de ore si 30 de min. pentru a transfera ceva jucatori... Dar sunt slabe sperante pentru a mai aduce ceva jucatori.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
Nici cele legate de matematica? Sau o contrazici si pe aia :)- ? Luni la ora 00:00 se inchide :)(. Adica vreo 50 de ore si 5 minute.
Oricum jucatori liberi declarati inainte ca perioada de transferuri sa se inchida puem lua cand vrem, dar ma gandesc ca aia o sa fie gen Acka :-D Pacat ca n-am luat de la inceputul saptamanii ca sa faca si astia o mica pregatire cu echipa. Oricum golurile din echipa se stiau si nu au cum sa se schimbe nici daca vine Mou.
La fel partea de pregatire fizica si azi s-a vazut ca suferim, dar ma rog se pare ca Blejan e mentinut. Abia astept sa vad tricourile o:

PS: Galati o sa aiba sigur un jucator suspendat, Avodic (nu cred ca i-am scris numele corect) :)(

PPS: Otelul tocmai i-a transferat pe urmatorii: Gradinaru, Jula si Iulian Popa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2014, 23:01

Prietenas, luni la ora 00.00 nu inseamna luni la ora 24.00. Vrei sa spui marti la ora 00.00... E greu cu matematica. Nu ma laud, dar am fost de vreo cateva ori la fazele nationale de matematica...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2014, 23:12

L-am vazut pe Sorin Cirtu ingindurat la conferinta de presa de dupa meci...Sper ca impreuna cu Sandoi sa revitalizeze echipa. Eu nu-mi dau seama cine a fost omul care l-a putut propune pe Gane la echipa...schimbi 15 jucatori, retrogradeaza 6 echipe si tu pui un asemenea "antrenor". Cind il vedeam pe Felix spunind ca trebuie sa asteptam 6 luni sa evaluam un antrenor, imi venea sa sparg televizorul.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: (Amical) CS Universitatea Craiova - OFK BEOGRAD

Mesaj de FanStiinta » 06 Sep 2014, 23:43

DeuxEx scrie:Prietenas, luni la ora 00.00 nu inseamna luni la ora 24.00. Vrei sa spui marti la ora 00.00... E greu cu matematica. Nu ma laud, dar am fost de vreo cateva ori la fazele nationale de matematica...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
Ba te lauzi

Închis