[Etapa 7] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Moderator: grup_moderatori

Închis

Marele Sorin Cartu o sa aiba parte de un debut cu:

Poll ended at 14 Sep 2014, 03:31

Victorie
21
91%
Egal
1
4%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 23

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de alex21.mufc » 15 Sep 2014, 23:08

blixa scrie:Ala cu pantaloni negri cred ca dadea bine de la centru, daca nu aluneca. Tu dadusi mai slab ca data trecuta.
Vazui si eu ca dadea binisor, nu dadeal gol dar dadea bine... Mai dadu o data inainte de proba si dadu pana la careu... Avu si ghete d-alea smechere... Eu avusai tenesi in picioare... N-am ce sa-i fac mingii aleia... Am dat si eu suturi napraznice la fotbal, centrari lungi, lung de linie etc... Dar cu mingea aia n-am ce sa fac... Nici descult.
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Thunder » 15 Sep 2014, 23:11

alex21.mufc scrie:Meci slab, rezultat extraordinar. Tipic lui Cartu.
Ba esti :bad: ? Adica Otelu` plastificat avu zeci de minute in [****], ZECI DE MINUTE, in care n-a iesit din propria jumatate si fu meci slab? Ce dracu ba nene, iar ati dat iama in legale?
Ozzy, fa-i ba si astuia topic ca e in plus prin peisaj

iuli

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de iuli » 15 Sep 2014, 23:12

3 pct imense,joc slab.
care stiti pe ce post joaca Nuno Rocha asta explicati-mi si mie,promit sa fac cinste daca vreun argument are macar 5 % acoperire.
as spune ca s-a vazut o schimbare in aparare dar totusi adversarul a fost prea slab pt a ma lamuri.cred ca ne asteapta un sezon greu cu foarte multe emotii.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de alex21.mufc » 15 Sep 2014, 23:27

Thunder scrie:
alex21.mufc scrie:Meci slab, rezultat extraordinar. Tipic lui Cartu.
Ba esti :bad: ? Adica Otelu` plastificat avu zeci de minute in [****], ZECI DE MINUTE, in care n-a iesit din propria jumatate si fu meci slab? Ce dracu ba nene, iar ati dat iama in legale?
Ozzy, fa-i ba si astuia topic ca e in plus prin peisaj
Ce topic ma eu postez toata ziua? E primul mesaj in 3 zile sau ceva de genu'.
Asta e Craiova ma'?
Asta fu joc bun? BA SUNTEM TARGA MA Domn Dan.
TARGA! Zici ca au plumb in ghete, alearga ca p**dele si n-au muschi in picioare sa dea o pasa tare sau o centrare... Vai de mama noastra, trebuie neaparat sa incepem si noi o strategie, ceva ca asa nu se mai poate.
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Thunder » 15 Sep 2014, 23:35

alex21.mufc scrie:
Thunder scrie:
alex21.mufc scrie:Meci slab, rezultat extraordinar. Tipic lui Cartu.
Ba esti :bad: ? Adica Otelu` plastificat avu zeci de minute in [****], ZECI DE MINUTE, in care n-a iesit din propria jumatate si fu meci slab? Ce dracu ba nene, iar ati dat iama in legale?
Ozzy, fa-i ba si astuia topic ca e in plus prin peisaj
Ce topic ma eu postez toata ziua? E primul mesaj in 3 zile sau ceva de genu'.
Asta e Craiova ma'?
Asta fu joc bun? BA SUNTEM TARGA MA Domn Dan.
TARGA! Zici ca au plumb in ghete, alearga ca p**dele si n-au muschi in picioare sa dea o pasa tare sau o centrare... Vai de mama noastra, trebuie neaparat sa incepem si noi o strategie, ceva ca asa nu se mai poate.
Sa-ti faca si tie topic ca lui muttley :cool: Sunteti din aceeasi categorie. Tu ne-ai lamurit cu vastele tale cunostiinte despre fotbal, il privesti da-ti face feste multe, nu intelegi prea bine ce se desfasoara in fata ochilor tai legalizati :)- Cum dracu nu alergara daca jucaram 40 de minute cu un om in minus si nu luaram gol ? Unde vazusi tu spatii in apararea noastra, unde vazusi tu ca ploua cu centrari la noi in careu cand aia au avut in toata repriza secunda 4-5 mingi maxim la care sa intervina Pufi ? Ce mari realizari tehnice voiai sa aiba pe terenu` ala imbibat cu apa ?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de SLH » 16 Sep 2014, 00:04

In sfarsit victorie!!!

Am fost duminica la antrenament:

- Mateiu mai sta cel putin 2 saptamani
- Brandan ne-a atentionat ca o sa jucam numai la rezultat de acum inainte, sa nu ne mai asteptam la joc deschis
- din schemele exersate special pentru meciul asta nu s-a incercat absolut nimic

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de muttley » 16 Sep 2014, 00:32

Ne-am aparat bine, defensivi bine, in special in repriza a 2-a. Ofensiv suntem morti pt ca nu avem calitate in fata, mai usor sa distrugi decat sa construiesti.
Cred ca Brandan ar putea reprezenta o solutie de viitor ca fundas central dupa ce isi revine Mateiu, am mai multa siguranta cu el acolo decat cu aia din africa.
Nota 4 pt Plesan, la experienta lui sa faci faulturi prin care ii bagi pe aia in careu este de nepermis.
Sa speram ca pana Luni se rezolva cu actele lui Bawab, daca e pregatit trebuie bagat. Sper ca Sorin sa ii gaseasca loc in echipa alaturi de Rocha, sunt jucatori care pot destabiliza adversarul prin pase dintr-o atingere. Rocha a jucat binisor in stanga, merita incercat acolo din primul minut.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2014, 00:57

Cred ca e timpul sa te duci la culcare, Seke. Daca Brandan va fi reprofilat fundas central pierzi unul dintre cei mai buni pasatori din echipa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de muttley » 16 Sep 2014, 01:25

Conferinta de presa de dupa meci a lui Sandoi.
phpBB [video]


E fantastic de calm si asezat, foarte slabe intrebarile ziaristilor, cea mai buna a fost la final cand a fost intrebat de Brandan. Etapa viitoare o sa vina Cartu?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Leonard Albert » 16 Sep 2014, 10:44

iuli scrie:3 pct imense,joc slab.
care stiti pe ce post joaca Nuno Rocha asta explicati-mi si mie,promit sa fac cinste daca vreun argument are macar 5 % acoperire.
as spune ca s-a vazut o schimbare in aparare dar totusi adversarul a fost prea slab pt a ma lamuri.cred ca ne asteapta un sezon greu cu foarte multe emotii.
Eu unul l-as scoate pe domnu Bancu si l-as pune pe Rocha in locul lui, macar 2-3 meciuri, sa ne lamurim un pic. Lui Rocha asta trebuie sa i se dea tusa ca tot ii place lui sa alerge ca nebunul. Are viteza, are dribling, nu stiu cat de disciplinat tactic este ca sa faca si faza defensiva, dar eu zic ca ar fi peste Bancu in tusa, mai ales ca o sa intre Bawab in spatele varfului si n-o sa mai aiba loc acolo.
M-as bucura si daca Varga ar putea sa joace in dreapta la un nivel satisfacator si sa-i dea o pauza domnului Baluta, tare mi-ar placea sa vad un atac gen Varga, Bawab, Rocha - Curelea. Parca arata altfel, nu?

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de sorin107 » 16 Sep 2014, 10:50

eu admit ca poate bancu nu-i de titular in momentul asta. dar daca el nu e, de baluta nici n-am ce zice. bancu e util pentru jocul la rezultat pe care-l prefera cartu si sandoi in momentul asta, pentru ca face faza defensiva foarte bine. baluta n-o face, varga n-o face pentru ca e nepregatit fizic. si eu sunt de acord ca rocha poate juca in banda, dar in locul lui baluta.

as juca asa la cluj, in conditiile in care izvoranu, madson si bawab ar fi apti de joc:

balgradean - achim, acka/frasinescu, izvoranu, vatajelu - madson, brandan - rocha, bawab, bancu - curelea

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de DeuxEx » 16 Sep 2014, 11:08

Avem oficial vreo declaratie privind cei doi accidentati?

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de SLH » 16 Sep 2014, 11:50

Primul meci in care nu am luat gol anul asta!

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de laylow » 16 Sep 2014, 14:06

SLH scrie:In sfarsit victorie!!!

Am fost duminica la antrenament:

- Mateiu mai sta cel putin 2 saptamani
- Brandan ne-a atentionat ca o sa jucam numai la rezultat de acum inainte, sa nu ne mai asteptam la joc deschis
- din schemele exersate special pentru meciul asta nu s-a incercat absolut nimic
In legatura cu schemele, am observat vreo 4-5 încercări cu jocul la coltul terenului care l.a explicat lui bancu si baluta si doar una a reusit. La celelalte ba a plecat baluta gresit, ba pasa nu a fost dată la timp. Se vede ca mai e nevoie de timp sa se omogenizeze.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de anakin » 16 Sep 2014, 19:46

Am văzut și eu prima repriză a meciului, pentru că eram foarte curios cum vor debuta Cârțu și Săndoi pe bancă. Echipa se mișcă mult mai bine, se vede că au venit antrenori care știu meserie. Defensiva pare mult mai solidă, dar nici adversarul nu a pus cine știe ce probleme, ce-i drept. S-a văzut că au venit să joace la egal.

Madson și Brandan mi-au plăcut foarte mult la mijloc, sunt foarte buni pe ambele faze. Cred că vor fi titulari incontestabili, dacă nu se întâmplă ceva.

În concluzie, trebuie multă răbdare și tutun, ceva ce oltenilor le cam lipsește. Cârțu și Săndoi nu vor transforma echipa în campioană peste noapte, nu vor câștiga toate meciurile, dar eu cred că o vor salva de la retrogradare.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis