[Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 19 Oct 2014, 01:43

castigam
20
95%
egal
0
No votes
pierdem
1
5%
 
Total votes: 21

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de iuli » 20 Oct 2014, 08:29

chiar slab cum am jucat in meciul asta tot am fost peste ce se juca in primele etape,nu sintem nici Barcelona nici Real Madrid sa castigam toate meciurile.e greu sa desfaci o echipa cu 3 fundasi centrali si 2 mijlocasi defensivi,mai ales ca ei practic au refuzat jocul non stop.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de romaad » 20 Oct 2014, 09:48

A fost un meci de rahat in care nu iti iese jocul si nu ai planul B pregatit. Ai nostri s-au vazut intr-o postura noua, aceea de a reveni si de aici pana la panica nu a fost decat un pas. Nu i-as condamna foarte tare pe jucatori pentru ca s-a vazut ca au vrut, au pus osul. Astfel de jocuri vor mai fi, mai ales atata vreme cat suntem inca in zona periculoasa, important e sa nu vina foarte des

sorin107

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 20 Oct 2014, 10:07

pana la urma hai sa luam partile bune. e bine ca n-am pierdut, e bine ca s-a pus osul si ca a existat dorinta, e bine ca n-am mai cazut fizic ca si pana acum. s-a vazut cand n-ai un om de constructie si s-a vazut ca echipa in momentul asta e facuta sa nu primeasca gol si ca are dificultati in momentul in care trebuie sa atace pozitional. dar e oarecum de inteles, pentru ca, pana la urma aveai 2 puncte in 6 etape si iti frigea curu ca retrogradezi, e normal sa vrei sa pui la punct jocul defensiv si sa incerci sa scoti maximum din fiecare meci.

ozzy

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de ozzy » 20 Oct 2014, 10:23

Eu cred că unii uită o chestie: Cârțu n-a venit să ne ducă în Champions League, ci să ne scoată din imensul c.ăcat în care ne aflam. Și, până una-alta, omul exact asta face: nu pierde de 5 etape și, mai mult, nu ia gol decât din penalty. Meciul ăsta se termina cu un muncitoresc 1-0 pentru noi, conform graficului, dacă nu aveam ghinionul să sară Dacian prin careu, cu mâinile în aer, ca la concert.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de LiviuB » 20 Oct 2014, 10:45

foarte important e ca nu am pierdut

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de muttley » 20 Oct 2014, 11:25

Pe langa schimbarile respective, o alta mare problema este finalizarea la poarta, am tras 17 suturi dintre care doar 6 pe poarta si daca scoatem sutul cu adevarat periculos al lui Curelea, celelalte au fost pase la portar.
Din pacate extremele noastre nu prea au personalitate, am fost dezamagit de varga ca n-a luat niciodata o actiune in interior pe care s-o finalizeze cu sut, mereu s-a dus in margine sa centreze, asta cand a reusit sa faca acest lucru pt ca de cateva ori s-a incurcat in minge.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de gogu2005 » 20 Oct 2014, 11:30

una peste alta avem 11 pct din 15 posibile. Ultimele goluri luate sunt din 11 m. Unul total nemeritat cu din*mo.

cand iei gol in primele 10 min problema este una mai degraba psihologica. incepi sa te grabesti si automat gresesti ne mai respectand planul de joc. dobi.tocul de varga dupa ce a gresit prosteste a facut tot ce i-a stat in putinta sa-si repare greseala dar cand te scremi prea mult te caci pe tine. iar bancu merita o pauza, pt ca si-a cam luat-o in cap dupa meciul foarte bun cu u cluj. in ultima vreme are n-are mingea el trage la poarta, ca oricum pasele sunt toate la adversar.

altfel era un meci care putea fi castigat usor. chiajna a avut 0 suturi pe poarta.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Oct 2014, 18:52

muttley scrie:Pe langa schimbarile respective, o alta mare problema este finalizarea la poarta, am tras 17 suturi dintre care doar 6 pe poarta si daca scoatem sutul cu adevarat periculos al lui Curelea, celelalte au fost pase la portar.
Din pacate extremele noastre nu prea au personalitate, am fost dezamagit de varga ca n-a luat niciodata o actiune in interior pe care s-o finalizeze cu sut, mereu s-a dus in margine sa centreze, asta cand a reusit sa faca acest lucru pt ca de cateva ori s-a incurcat in minge.

probabil ca ai 15-16 ani, si te uiti mult prea mult la fostii fotbalisti , actuali comentatori/antrenori/cunoscatori/genii din televiziune, si nu ai idee despre cum joaca sorin cartu. daca erai mai batran, meciul cu chiajna iti aducea aminte de anii 2000 cand aveai impresia ca joci handbal si singurul mod in care atacantii primeau mingea era din niste centrari de pe lateral.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de sorin107 » 20 Oct 2014, 18:54

Skeke, ca s-o ia varga cu el in interior si sa dea la poarta din partea stanga, ar insemna sa stie sa suteze cu dreptul. Ori ghici ce, cred ca nici pentru tramvai nu-l foloseste.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Ovidiu* » 20 Oct 2014, 18:57

A jucat in dreapta si Bancu in stanga :)( . Cred ca asta e si motivul pentru care Bancu a fost foarte sters.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DarkComy » 20 Oct 2014, 20:15

Ovidiu* scrie:A jucat in dreapta si Bancu in stanga :)( .
ce?

Varga a jucat numai in stanga, iar Bancu numai in dreapta in meciul asta
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de DeuxEx » 20 Oct 2014, 22:55

DeuxEx scrie:Deja mi-e frica... Topic deschis de seke!
Dupa cum spuneam in al doilea post... de ce mi-a fost frica n-am scapat! Seke, lasa pe altii mai norocosi data viitoare!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de whiteLion » 24 Oct 2014, 11:23

Imagine
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de hanky panky » 24 Oct 2014, 11:56

caterinca
mai era o gogoasa
pe care-o tot duceau la sectie
ca nu semneaza cu Clubul Sportiv UNIVERSITATEA CRAIOVA
dileala
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Thunder

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Mesaj de Thunder » 24 Oct 2014, 12:13

Cand a luat SLH cutite-n cap de la ou si gogoasa nu v-ati mai dat cu c.ru de pamant, sau clonatii au voie sa ia bataie ? Departe de a se-ntelege ca sunt de acord ca a primit ala ce merita... Dar asa, ca idee, unii sunt batuti prin oras de vreo un an si nu plange nimeni.

Închis