[Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem sub Tampa?

Poll ended at 24 Oct 2014, 22:09

3 puncte, ne reluam ascensiunea
18
75%
1 punct, jucam in deplasare
5
21%
0 puncte, vine prima infrangere sub actualii antrenori (Seke's fault, a cobit!)
1
4%
 
Total votes: 24

Thunder

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 26 Oct 2014, 22:13

Mai avem 5 meciuri dintre care doar 2 grele, acum cu Botosani acasa si la CFR. Eu zic ca nu pierdem pana la finalul turului. Daca strangem din astea 5 etape 10 puncte si ne mai vin 2-3 jucatori foarte buni in iarna, ne batem la europa league cu sanse mari!

sorin107

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2014, 22:21

Thunder scrie:Mai avem 5 meciuri dintre care doar 2 grele, acum cu Botosani acasa si la CFR. Eu zic ca nu pierdem pana la finalul turului. Daca strangem din astea 5 etape 10 puncte si ne mai vin 2-3 jucatori foarte buni in iarna, ne batem la europa league cu sanse mari!

eu l-as pune si pe ala cu iasiul aici.

Thunder

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 26 Oct 2014, 22:22

Ala e si nu prea, nicolae stie si el tactica si-l au pe wesley, da-n afar de asta nu prea ne pot deranja... Vorbim totusi de o echipa care n-a castigat in primele 12 etape...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 26 Oct 2014, 22:43

Oricum, suntem in grafic si pt cele 10 puncte in 4 etape dupa cre Cartu a spus ca ne putem gandi la Europa. Doar ca trebuie sa batem botoseii si Iasiul. Trebuie sa luam cat mai multe puncte, nu pt cupe europene, ci ca sa stam linistiti, ca nu stim ce va fi. Vazui din meciul de la Tg Mures. Un arbitraj golanesc. Nu deplang soarta Stelei, dar sa fim la adapost, pentru orice eventualitate. Apoi, vom avea buget de transferuri?
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2014, 22:51

i-au furat astia pe steaua asa cum ii furau pe adversarii oilor de-a lungul timpului. n-am niciun pic de mila pentru ei, prea mult au fost favorizati mereu. mai da-i drq.

in ceea ce ne priveste pe noi, avem un culoar bun sa luam cel putin 10 puncte din ultimele 5 meciuri + calificare in cupa, ceea ce-ar fi excelent.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 26 Oct 2014, 22:55

daca revin furtisagurile in arbitraj, mi-e teama pt noi, nu-i plang pe altii. Am avut ceva probleme cu arbitrii, mai putin la Brasov. Eu vreau 13 puncte sa fim linistiti pt retur. nu am incredere ca se vor aduce jucatori in iarna. si sa mergem turisti in europa, mai bine lipsa. bine, orice loc mai sus aduce bani mai multi din tv.
Arbitrul de azi a furat pt CFR. Sa speram ca nu vom avea un arbitraj asa ostil cu ei, pt ca eputem scoate egal la aia.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Oct 2014, 23:00

realist vorbind mai avem nevoie de minimum un an in care sa crestem ca si club pana sa ne ducem in cupele europene. eu sunt de parere ca decat sa ne grabim mai bine o luam incet. sa devenim o echipa buna in campionatul intern (asta inseamna o finala de cupa, constant sa fim acolo in locurile 4-7) dupa care o sa avem timp sa ne gandim si la cupele europene.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 26 Oct 2014, 23:23

hua hua hua defetistilor
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Oct 2014, 23:51

JustME scrie:realist vorbind mai avem nevoie de minimum un an in care sa crestem ca si club pana sa ne ducem in cupele europene. eu sunt de parere ca decat sa ne grabim mai bine o luam incet. sa devenim o echipa buna in campionatul intern (asta inseamna o finala de cupa, constant sa fim acolo in locurile 4-7) dupa care o sa avem timp sa ne gandim si la cupele europene.

ce inca un an, sa vedem daca o sa castige ponta alegerile. mai existam, nu mai existam... [smile84] [smile84] [smile84]
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 27 Oct 2014, 00:22

Stupare, noi nu suntem craiolguta, n-avem treaba cu ala, noi suntem UNiversitatea Craiova. Sper!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 27 Oct 2014, 01:13

stuparu_alexandru scrie:
JustME scrie:realist vorbind mai avem nevoie de minimum un an in care sa crestem ca si club pana sa ne ducem in cupele europene. eu sunt de parere ca decat sa ne grabim mai bine o luam incet. sa devenim o echipa buna in campionatul intern (asta inseamna o finala de cupa, constant sa fim acolo in locurile 4-7) dupa care o sa avem timp sa ne gandim si la cupele europene.

ce inca un an, sa vedem daca o sa castige ponta alegerile. mai existam, nu mai existam... [smile84] [smile84] [smile84]
daca nu avem stadion o sa jucam la bucuresti sau cluj... asta da ironie a sortii :)(
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Thunder

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 27 Oct 2014, 02:14

blixa scrie:Arbitrul de azi a furat pt CFR. Sa speram ca nu vom avea un arbitraj asa ostil cu ei, pt ca eputem scoate egal la aia.
Pai Kovacs e pe fata cu cefereu`, doar e bozgor ca si paszkany (care nu stiu cat de bozgor e avand in vedere numele asta moldovenesc bozgorizat cu japca)...

JustMe, eu zic ca merita sa mergem in europa fie si doar pt un tur preliminar, e alt aer dupa ce spargi gheata in conditiile in care in ultimii 12 ani n-ai scos capu` in lume. Plus ca daca joci in Europa poti sa iei jucatori mai buni, au alta motivatie cand stiu ca pot sa joace in competitii europene, nu mai trag cu dintii de salarii, de nebuneli, etc...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Oct 2014, 11:03

Io zic sa va mai treziti oleaca din visat cu ochii deschisi. E nevoie doar de doua meciuri din care sa ne intoarcem cu mana goala, si intram iar la galeata. Telul nostru e sa scapam de retrogradare si ATAT!
Nu mai vorbesc de timpurile pe care le traim. Saptamana trecuta i-am auzit numele lui Rotaru la tv, cica ar fi nasul de cununie al tinerelului care numai ce-a intrat la racoare ptr 29 de zile. Fiul guzganului rozaliu. Asa ca roata se invarte vere, nu e momentul de luat razna pe campii. Sansa noastra e sa crestem normal, logic. Avem cativa batranei cu experienta cat sa supravietuim in L1, trebuie impinsi pustanii in echipa sa mai creasca pe linga ei (sa nu uitam ca la anul se joaca play-off!!! si dreaq stie ce o mai insemna si asta, dar un lucru inseamna sigur: o sa fie mult mai greu sa joci cu Brasov-ul de 4 ori intr-un an - ii bati odata cu bulan, dar la urmatoarea intalnire s-ar putea sa nu mai fie chiar asa).
Facut baremul cat mai repde, si apoi dat drumul la tinerei usor usor la rodat in prima liga. Ivan ala a prins 10 minute pina acum in tot turul. Dar mai sunt si altii care trebuie incercati.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2014, 13:24

Spre deosebire de echipele din Liga I (cu mici exceptii), noi avem deja experienta play-off-ului...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 12] FC Brasov - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 27 Oct 2014, 15:13

Pentru mine e suficient ca avem o echipa de care ne putem bucura vazand-o in fiecare sfarsit de saptamana si uneori si la mijlocul saptamanii. Ce vine dupa e bonus!

Închis