[Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat anticipaţi in acest meci ?

Poll ended at 01 Noi 2014, 15:58

Victorie
18
82%
Egal
4
18%
Infrângere
0
No votes
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de rosie_cangurul » 01 Noi 2014, 21:39


Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Saviola » 01 Noi 2014, 21:43

Brandan are drept de joc la Iasi? Are 4 galbene. :-(

conStiinta

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de conStiinta » 01 Noi 2014, 22:12

ozzy scrie:O victorie de senzație, ținând cont că am fost praf. Dar, pe bune acum, mai sus de atât n-avem cum.
Deasupra sunt si botosani si tg mures, echipe pe care le putem depasi pana la final, zic eu. Poate si dinamo, de ce nu?! Iar dintre cei de sub noi poate cei de la pandurii sa aiba ceva sanse reale de a se clasa deasupra. O sa fim mai lamuriti dupa ce se termina turul, in functie de cate puncte mai facem. Sunt optimist! :)(

ucv

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de OVI2806 » 01 Noi 2014, 22:20

Pazea ca venira baietii sa sarbatoreasca in Ambient: Acka, Madson si Rocha...

sorin107

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 01 Noi 2014, 22:25

OVI2806 scrie:Pazea ca venira baietii sa sarbatoreasca in Ambient: Acka, Madson si Rocha...

sa vina thunder cu brigada! :D

madson si rocha sunt familisti, zi-le sa fie cuminti ;)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de sorialis » 01 Noi 2014, 22:38

vrea sa puna careva video cu brandan la interviu, ca nu merge p e niciun site al pukiii#>!>!>!>!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de muttley » 01 Noi 2014, 22:53

Meci foarte slab, al 2-lea consecutiv din campionat pe care l-am jucat acasa. Cred ca am avut cel mai bun arbitraj al sezonului, chiar nu ai ce sa ii reprosezi lui Tudor, a fost corect din minutul 1 pana in 94 !! Doar la Brandan am putea comenta galbenul... in rest a arbitrat fara eroare. Cine spune ca la Tarnacop n-a fost penalty, se poate apuca de Sah !!! Nu speram niciodata ca o sa avem un asemenea arbitraj, a dat toate galbenele care au fost la Botosani !!!

Sper sa ne revenim pt ca ultimele jocuri de acasa au fost demential de slabe, daca nu exista executia lui Brandan, 1-1 se termina in conditiile in care aveam 1 om in plus aproape o repriza. Nu inteleg de ce joci cu Tarnacop cand esti acasa si vrei sa ataci, omul nu poate, in prima repriza el cu Bawab au fost 0 barat. De fapt si in a 2a a fost la fel, cu mentiunea ca Bawab a scos al 2-lea galben, in rest a fost 0. Inca o evolutie excelenta a lui Vatajelu, pustiul asta merita sa mai fie luat pe la lotul national ca sa se acomodeze cu atmosfera.
La iasi mizez ca o sa dea gol Curelea, pana la urma trebuie sa-si revina, iar cu echipe de liga a 2-a se pricepe bine de tot :)(. Doamne ajuta sa batem la Iasi, dar o sa fie un meci al dracului de dificil, ma astept la orice, dar trebuie sa gandim pozitiv, ne intoarcem cu 3 puncte :)(

Video cu declaratia lui Pablo: http://looktv.ro/moment-induiosator-bra ... ncu-video/

LE: Inca o chestie, asa zgarciti sunt astia de la club?? Nu lasa jucatorii sa ofere tricourile ? Macar cand castigam in :bad: mea sa poata si ei sa le dea fanilor o amintire. Tot respectul pt Acka care a venit si a aruncat tricoul unui pusti la T2. Mama ei de viata, cheltuim bani cu toti amatorii care joaca doar pe la echipa a 2-a, dar nu-i lasam pe baieti sa faca cadouri cand castiga :)-
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de JustME » 01 Noi 2014, 22:59

muttley scrie: Cine spune ca la Tarnacop n-a fost penalty, se poate apuca de Sah !!!
eh hai jura-te.. sah? sigur nu moto gp? :smoke:

p.s. hai sa-i iau chipul in p.. lu tudor :-)

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de OVI2806 » 01 Noi 2014, 23:14

A fost penalty o [cenzurat], am vazut reluarea in timpul meciului pe look tv de pe telefon, nu-i face nimic aluia, nu-l loveste in cap, e un [cenzurat] ca toate penalty-urile pe care le-am primit in ultimul timp, sa ma pis pe ei de arbitrii.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de Leonard Albert » 01 Noi 2014, 23:26

@Sergyu_Costea: nu mai jucam pe Oblemenco, gata. Coana Olguta a fost foarte transanta...
http://www.micapi.ro/articole/sport/olg ... uvern.html

Sincer, eu unul ma bucur. Fiecare zi care ne apropie de noul stadion e o zi castigata.
In alta ordine de idei, Brandan merita sa iasa la pensie cu banderola de capitan pe brat dupa reactia de la interviu. N-am crezut ca e asa un om sensibil. Cu adevarat incepem sa avem o echipa unita. Respect Brandan!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de muttley » 01 Noi 2014, 23:38

Cum sa ziceti ma ca n-a fost penalty? doamne, pai daca il lovea in cap trebuia sa primeasca si ROSU.

Sigur, n-a fost penalty, toti sunt impotriva noastra, ne ajuta Nea' Adi cu astfel de texte in caz ca ducem lipsa. Cu Chiajna a fost penalty? sau nici acolo nu a fost???
Daca dupa ce ai parte de un arbitraj aproape perfect, te apuci sa injuri arbitrul inseamna ca vrei sa ai japca pe fata pt tine ca sa spui ca arbitrajul a fost corect.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 01 Noi 2014, 23:45

Un link catre golurile din acest meci si catre interviul lui Brandan? Pe site-ul look nu imi apare niciun video pe care sa-i pot da play, doar textul articolului.
Nu m vazut meciul (cu exceptia catorva faze pe telefonul mobil), dar ma bucur ca a venit o noua victorie. Cu 2-3 transferuri bine gandite in iarna si un stagiu de pregatire bine pus la punct (multumim, Jerry, FMM! :o: ), in retur vom avea o echipa mult mai puternica, cu care sper sa producem surpriza - clasarea pe podium si finala Cupei Romaniei!
Pentru ca ar fi o surpirza ca lanterna rosie din etapa a 7-a sa se claseze pe podium! ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 01 Noi 2014, 23:54

Sa ma pis pe ei de adevaratii cucului! Cei mai uniti din toata lumea care se strang mii de fb si palavragesc de te doare capu' de adevarurile si neadevarurile vietii, ale lui miti si despre noi.

Craiova e unita, fericita si bine mersi marsaluind prin Romania spre cupele europene, no? Curand vine si vremea noastra, respect Pablo! Suntem cea mai frumoasa echipa din Romania si publicul si-a aratat atasamentul fata de jucatori, fata de Bancu. O seara minunata desi a fost un frig "bezna". Bravo baieti!

Daca se demoleaza sau nu stadionul, eu as vrea sa jucam totusi turul aici inclusiv meciul de cupa chit ca e cu steaua chit ca e cu crapid. Astea doua le vreau, daca se poate prima data sa scoatem steluta bulangie, mama cu cata pofta i-as intreba la conferinta de dupa meci :"cum va simtiti stiind ca craiova e cea mai iubita echipa din romania, la voi au fost 15.000 in Europa, la Craiova sunt 30.000 cu voi no-nameurilor"... Nostalgic ce sunt si eu.

Pentru Deux
ai aici videoul cu golurile
si brandaninho
Aka giallorosso!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de OVI2806 » 02 Noi 2014, 00:17

Mutley primesti tu rosu tata, gaseste-ti ceva mai bun de facut, lasa-ne pe noi, poate ai si tu vreun hobby.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 13] Universitatea - FC Botosani

Mesaj de champion » 02 Noi 2014, 02:38

o victorie excelenta! Eu sincer ma multumeam si cu un egal, daca se juca 11 la 11, dar din momentul cand Botosani au ramas in 10 am spus ca e imperios necesara victoria in acest meci pentru ca era o sansa pe care nu aveai voie sa o ratezi. Botosani chiar daca nu spune nimic in fotbalul romanesc ca si performante, in actualul sezon a facut cateva meciuri memorabile, iar daca prindea un astfel de meci in seara asta, atunci sincer eu ma multumeam cu egalul. Despre gestul lui BRANDAN...ce mai poate fi de spus... Un om extraordinar, un capitan adevarat, un fotbalist de clasa! Sper sa ramana cat mai mult capitan la Stiinta si de ce nu, in momentul cand se va lasa de fotbal, sa fie cooptat in cadrul clubului. De la Gica Craioveanu incoace nu am mai avut un asemenea sentiment de admiratie totala cum am avut in aceasta seara pentru Pablo Brandan. Si ca sa inchei, din urmatoarele 2 meciuri zic ca obtinerea a 6 puncte este obiectivul corect, obiectiv realizabil fara prea multe dubii.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Închis