[ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Moderator: grup_moderatori

Care credeţi că va fi rezultatul meciului ?

Poll ended at 29 Noi 2014, 15:58

Victorie
21
91%
Egal
2
9%
Înfrângere
0
No votes
 
Total votes: 23

DoRyN

[ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de DoRyN » 27 Noi 2014, 15:58

După frumoasa victorie din etapa trecută, sâmbăta la ora 15:30 pe stadionul Ion Oblemenco, primim vizita Ceahlăului din Piatra Neamţ. La fel ca adversara din etapa trecută, Ceahlăul este in "foame" mare de puncte şi caută cu disperare orice ocazie de "fura" puncte din deplasare, mai ales după ce în etapa trecută a pierdut surprinzător 3 puncte acasă în faţa Oţelului.

Universitatea nu mai este o surpriză, adversarii sunt avizaţi de potenţa echipei noastre, de tactica adoptată constant de cuplul Săndoi - Cârţu şi îşi vor luar toate măsurile să închidă culoarele spre poarta lui Calancea. Antrenorul principal Florin Marin, cel care l-a înlocuit recent pe Marin Barbu, încă mai caută să demonstreze că este peste acesta prin punctele pe care speră să le obţină la Craiova.

Cum meciul cu Rapid a demonstrat că nici o apărare nu poate rezista imaginaţiei jucătorilor echipei noastre, speram să ne adjudecăm toate cele 3 puncte puse în joc.

Sâmbătă, după masa de prânz, vă aşteptam să-i vedeţi pe viu pe artizanii noii echipe Universitatea Craiova ucv

JustME

Re: Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de JustME » 27 Noi 2014, 16:00

hehehe ne reintalnim cu Flocea :) cred ca putem sa odihnim o parte din titulari si sa castigam fara mari probleme.

Pufi
Dananae, Izvoranu, Acka - Baronu'
Baluta, Mateiu, Plesan, Varga
Ferfelea
Herghelegiu/Ivan


e un prilej bun sa rodam jucatorii care vin dupa accidentari gen Mateiu sau Izvoranu (daca s-a refacut si poate sa intre) si jucatorii care au jucat mai putin.

LiviuB

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de LiviuB » 27 Noi 2014, 16:48

eu nu as risca. Sa nu uitam ca Ceahlaul i-a batut pe steaua in ghencea. si cele 3 puncte conteaza f mult

conStiinta

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de conStiinta » 27 Noi 2014, 17:58

Eu cred ca o sa jucam cu cel mai bun 11 pe care il putem alinia. Nu suntem in pozitia de a trata meciul ca fiind castigat inainte de a incepe. Sper ca o victorie sa ne aduca si o urcare in clasament.

ucv

JustME

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de JustME » 27 Noi 2014, 18:01

eu as risca, moldovenii sunt cu buzunarele goale si antrenati de.. flocea :) mi se pare mult mai important sa avem titularii odihniti pt meciul cu oile. 3 puncte pierdute in campionat se recupereaza insa o victorie cu spurcatii ar fi de vis. nu i-am mai batut pe infectii aia de pe vremea lu' dinel.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de alex.p » 27 Noi 2014, 18:42

Si daca bagam rezervele si pierdem sambata si apoi pierdem cu titularii joi cum e?

Eu zic ca trebuie sa o luam meci cu meci. Profesionalism inseamna ca intotdeauna sa joace cei mai in forma jucatori in functie de optiunea tactica.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 27 Noi 2014, 18:54

Trebuie sa jucam si sa castigam. Mentalitatea jucatorilor trebuie sa fie orientata spre orice meci la victorie.asa ca trebuie bagat cel mai bun 11 .

JustME

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de JustME » 27 Noi 2014, 19:23

alex.p scrie:Si daca bagam rezervele si pierdem sambata si apoi pierdem cu titularii joi cum e?
pai asa as putea sa te intreb si eu: si daca bagam titularii si pierdem sambata si apoi pierdem si cu oile cum e?

ideea era ca meciul cu steaua e mult mai important decat cel cu ceahlaul. daca bagam rezervele si pierdem asta e, daca bagam titularii joi si pierdem asta e. macar stim ca am facut tot ce ne-a stat in putinta sa castigam joi. ca am avut cel mai bun 11 odihnit si cu mintea limpede. daca pierdem inseamna ca mai avem de lucrat, nu e o catastrofa.

intrebari ipotetice pot sa fie multe: daca bagam titularii cu ceahlaul si (Doamne fereste) se accidenteaza vreunul? sau daca ia vreunul rosu?

inteleg cum e cu profesionismul insa cand ai ocazia sa ii prinzi pe spurcati si sa ii bati, in probabil ultimul meci jucat pe stadionul Ion Oblemenci, eu zic ca restul devine irelevant. mai ales ca asa cum spuneam nu se face gaura-n cer daca pierdem cu ceahlaul - desi eu nu cred ca pierdem nici cu rezervele.

nu stiu care e varianta cea mai buna, eu doar am zis ce as face eu. si da, as baga rezervele. sa ii batem pe spurcati dupa 12 ani e mult mai important, pt mine, decat 3 puncte cu ceahlaul si in ideea asta m-as asigura ca joi am cel mai bun 11 la dispozitie. odihnit si capacitat 100%!

joi o sa avem nevoie de orice avantaj oricat de mic ar fi el pentru a-i bate pe spurcati. e un moment pe care trebuie sa il exploatam la maximum. cam asta e parerea mea.

sorin107

[ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de sorin107 » 27 Noi 2014, 23:20

De sambata pana joi e suficient timp sa se odihneasca, deci cred ca trebuie bagat cel mai bun 11 pe care-l avem la dispozitie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2014, 23:35

O veste buna - oile si-au luat-o in M..UE de la danezi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de FanStiinta » 28 Noi 2014, 08:26

Sergyu_costea scrie:Care stie daca sta cineva cu oile la un galben sambata?
La galben sta in campionat cu cfr.. Doar de rosii trebuie sa se fereasca..

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de SLH » 28 Noi 2014, 15:18

Vine cineva maine la meci din bucuresti, ne trebui si noua un colet pt cregrafie. Daca nu avem noi o masina, dar ne trebuie inca 2 oameni sa o completam.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2014, 20:37

Am scapat de fete maine, le trimit la film!!

sunt in centru pe la 13:30.

Careva, sa ne vedem la un cico? :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [ETAPA 16] Universitatea - Ceahlăul

Mesaj de Copacul » 28 Noi 2014, 21:11

Am putea testa locurile de intalnire pt meciul de joi :) In aceeasi ordine.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 28 Noi 2014, 21:56

Primul meci pe care-l astept fara prea mari emotii in ceea ce priveste victoria. 3 puncte pe care le putem lua si printr-un meci modest. 3 pct si fara accidentari de preferat.

Închis