[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu stana bucuresteana?

Poll ended at 04 Dec 2014, 22:51

Perpelim mioarele la proțap si mergem mai departe in Cupa!
29
85%
Ramanem acasa!
5
15%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 04 Dec 2014, 23:49

Felicitari baietilor pentru daruire. Pentru mine ei sunt castigatori, nu tudor. Tudor n-a avut cine stie ce ocazii. Mi-a placut cum Cartu si Sandoi au miscat la pauza, s-a si vazut ca i-am bagat pe tudoristi in careu pana la acea faza, ca penalty nu-i pot spune.

Avem echipa noastra, nu mai stam capra in fata nimanui. Craiova e libera, Craiova traieste! La anul dam cu tudoristi de pamant!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de JustME » 04 Dec 2014, 23:49

leul (restul semelor si brandul) e securizat!

Imagine

sursa pozei: copacelu fb :)

superb, absolut superb! apld

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de muttley » 04 Dec 2014, 23:57

Hai ma nu spuneti ce mesaje au fost afisate?

PS: Ma bucur ca Sorin a avut puterea sa recunoasca ca a gresit formula de start, s-a temut prea mult ca aia o sa joace din primul minut cu aia de au intrat dupa. Daca in prima repriza jucam la fel ca in a 2-a puteam sa le dam 2 lejer.
E clar ca avem nevoie de mijlocasi de banda si atacanti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Dec 2014, 00:02

A fost unul parca: muttley mai lasa motogp [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

sorin107

[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de sorin107 » 05 Dec 2014, 00:06

Unde-a zis cartu asta? Pacat, lucrul asta l-am sesizat si unii din noi pe-aici. 2 inchizatori si brandan al 2-lea varf, am renuntat la acel 4-4-2 care ne-a adus atata succes...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de muttley » 05 Dec 2014, 00:13

in interviul de dupa meci, prima data am citit asta pe net si akm 3 min am vazut interviul in reluare si a zis asta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de blixa » 05 Dec 2014, 00:15

parerea mea e ca Herghe trebuia sa fie titular. Jucatori ca Baluta sau Taher nu sunt prea eficienti pe asemenea teren greu.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Dec 2014, 00:15

Am vazut si eu pe sport punct ro interviul. Si-a asumat greseala din rep 1.

Edit: urmatorul nostru meci acasa va fi tot cu tudoristii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de muttley » 05 Dec 2014, 02:00

Craciun despre penalty.
"Avem doi arbitri foarte valoroşi în ţara asta: Balaj şi Tudor sau Tudor şi Balaj. Dar eu, în seara asta, nu aş fi dat penalty. Depinde ce contact a fost şi depinde cînd s-a produs contractul. Dacă s-a produs înainte sau după ce şi-a început căderea. Oricum, un contact ca ăla nu ar fi putut produce căderea jucătorului. Sînt discuţii şi discuţii. Am vorbit şi cu Porumboiu la telefon. Şi el mi-a zis acelaşi lucru, e de aceeaşi părere. El a zis de fapt primul care a spus că nu a fost. Am avut o altă problemă. Am văzut un moment de ezitare al lui Tudor şi mi-e tare teamă că a primit informaţia de la margine. El nu a avut nicio reacţie prima dată şi după aceea a avut o reacţie întîrziată, ori l-a pus pe gînduri, ori a avut informaţia de la asistent. Un penalty, cînd îl dai, trebuie să arăţi foarte multă siguranţă
Nu am înţeles care e logica delegărilor. De ce Haţegan, care e numărul 1 pe lista FIFA nu arbitrează aici şi arbitrează la ASA-Petrolul? Vor să-l protejeze? Arbitrul numărul 1 trebuia să arbitreze cel mai important meci. Ce caută arbitrul de pe locul 7 la un meci ca ăsta? Eu am zis că Tudor şi Balaj sînt cei mai buni, dar e doar părerea mea, că pe listă sînt pe locurile 6 şi 7 "
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de Thunder » 05 Dec 2014, 04:59

Meci de c.c.t din cauza arbitrului dar tre` sa recunoastem ca si din cauza noastra. In orice caz, nu e nicio tragedie, e doar o infrangere amara, n-am pierdut nimic. Probabil ca din primavara sau cel mai tarziu din campionatul viitor altfel se va pune problema, chiar si daca nu intarim lotul.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2014, 05:58

Am jucat cu frică în prima repriză, dar după pauză ne-am urcat pe ei.
Felicitări, Sorin Cârțu, pentru că i-ai spus în față nenorocitului ce crezi despre el și felicitări și pentru atitudinea de la interviul de final. Și totuși am o strângere de inimă de fiecare dată când îl văd pe Sorin atât de nervos.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de ozzy » 05 Dec 2014, 06:37

Uitasem de Gică: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +Un+asa+pe

Atâta timp cât oameni precum Cârțu și Craioveanu sunt alături de noi, nu poate fi decât bine.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 05 Dec 2014, 07:48

Un meci in care oile au fost impinse catre poarta de arbitru. Sincer, orice fault sau simulare se transforma in lovitura libera pentru oi. Noi am beneficiat de lovituri libere numai cand reuseam sa plecam pe contraatac, moment in care rahatul cu ochi tudor oprea atacurile nostre. Jenant!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Dec 2014, 08:54

47 de ani de istorie din care am participat la ultimii, probabil cei mai negri dar si cei mai frumosi.
Peluza sud a fost primul si ultimul loc pe care am pasit pe Centralul din Banie. Ma bucur ca a fost posibila intrarea la sud.
Despre meci nu vreau sa vorbesc. Vreau sa vorbesc despre emotie.
Zeci de mii de oameni au vibrat cu aceeasi frecventa ca si mine, nu imi pasa ca steaua merge mai departe.
Am trait acea emotie pe care doar Craiova o poate reda , acea emotie care inseamna Stiinta. Indiferent de stema sau stadion, echipa care creaza acea emotie se numeste Universitatea Craiova iar emotia se numeste Stiinta si este in noi toti.
Cei care spun ca aceasta nu este Stiinta sunt ipocriti, afirma din ura si invidie. Nu poti mintii zeci de mii de oameni care vin, sufera si plang pentru aceasta echipa.
Amintirile raman de pe acest stadion si suntem norocosi ca traim aceste timpuri, iar demolarea stadionului trebuie privita ca o fila de istorie pe care trebuie sa o ducem mai departe celor mai tineri dintre suporteri care merita sa vada Universitatea pe un stadion european, cu suficiente locuri de parcare, toalete civilizate si noi performante.
47 de ani ... va urma
ucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - sTeaua buCUResti

Mesaj de blixa » 05 Dec 2014, 09:09

prima data am mers la un meci pe "Central" acum 33-34 de ani. am batut cu 3-1, nu mai stiu pe cine. dar cea mai puternica amintire o am de la meciul cu Dinamo din '89.
S-a rupt Brazda.

Închis