CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu CFR Cluj?

Poll ended at 07 Dec 2014, 10:07

Victorie
7
70%
Meci egal
2
20%
Pierdem
1
10%
 
Total votes: 10

sorin107

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Dec 2014, 22:28

meciul asta nu i-am avut pe bawab si brandan.

DoRyN

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 07 Dec 2014, 22:29

iuli scrie:acum ne arbitreaza alt defect din bucuresti,grecul ala de la cca e o paiata.ma si miram sa faca ei o fapta buna sa lase un strain sa conduca arbitrajul.
Arbitraj ireprosabil. Mi-a iesit si pronosticul.

Felicitari pentru seria asta exceptionala! Puteti fi indulgenti, da puteam castiga, dar puteam si pierde! Sa nu uitam ca am avut meci joi, plus drumul la Cluj!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Dec 2014, 22:30

Un arbitru foarte bun :)( este acest Radu Petrescu (cel putin in seara asta :)( )

Zicea just ca e nevoie doar de 1-2 jucatori ca e un grup puternic etc si prezenta lotul. Pai jumate din aia trebuie sa dispara ca oricum nu aduc nimic bun, voi nu vedeti ca nu avem ce jucatori sa bagem in teren? Ne trebuie mijlocasi de banda, atacant (macar unul sa fie capabil sa dea goluri ca momentan avem numai gloabe), fundas dreapta si chiar mijlocas la constructie + chiar un fundas central mai de viitor. Deci sa zicem 4-5 jucatori.

In seara asta Bawab a fost cel mai slab de pe teren, cu exceptia acelei pase trimise catre Balut, a pierdut tot. Mare pacat ca nu am luat 3 puncte, pe final puteau sa ne arda fara probleme, tot nu inteleg de ce s-au grabit la ultimul contraatac cu putina atentie le bagam mortul.
Dupa minutul 75 chiar n-am mai putut sa stam in teren iar lucru asta se vede cel mai bine la Brandan, cand Brandan nu mai poate sa alerge echipa este terminata, iar in seara asta nu prea a avut momente in care a "putut" Trebuie sa se aduca ceva jucatori de calitate in rest am facut un joc bun in anumite momente in special la inceputul reprizelor cand puteam dam goluri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 07 Dec 2014, 22:33

Bai tata, ce au reusit sa faca Cartu & Sandoi e fantastic. Felicitari lor. Azi am aratat fotbal chiar daca terminam benzina pe final. Iar daca nu facea unu (nu stiu care) o atingere in plus la pasa aia spre Ivan din min 93 plecam cu trei puncte... pustanul nu rata de acolo.
AVEM ANTRENORI!

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 07 Dec 2014, 22:34

@Muttley

hai ma termina in p.. mea cu "gloabe". da cand ii urcaram pe aia pe garduri si aveam cate o ocazie la 2 minute nu mai erau gloabe este? bati campii uneori de mai rar ba nene.

n-am avut ce sa bagam in teren pentru ca jumate de echipa e accidentata. si chiar si asa te bati de la egal la egal cu echipa de pe locul 2 si [****] tre sa dam jumate din lot afara. 80% din echipele din liga 1 s-ar pupa in [cenzurat] sa aiba lotul nostru dar tu esti teribil de nemultumit. ma da cand eram pe locul 17 era bine? ca inteleg ca pe locul 6 (si neinvinsi de 11 etape) nu e bine, tre sa remaniem tot lotul si sa aducem 50 de campioni mondiali la fotbal. eventual sa facem o selectie intre jucatorii barcelonei, realului, psgului si bayernului sa aducem la Craiova varfurile de acolo ca sa fii si tu multumit.

iuli

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 07 Dec 2014, 22:43

hai sa fim sinceri,acceptam fara ezitare inainte de meci un egal.am jucat de la egal la egal cu primele 2 clasate in ultimele 2 meciuri,nici nu visam asta prin etapa 6.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 07 Dec 2014, 22:43

Felicitari tuturor celor din club si jos palaria in fata lui Cirtu si Sandoi! Ce au facut ei in timp asa de scurt e fenomenal! Ne mai trebuie doar un pic de rabdare (si eventual un preparator mai bun).
:hai :)) apld :up: ucv usteag o:
STIINTA SUNTEM NOI !

sorin107

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Dec 2014, 22:44

asta cu preparatorul aveti dreptate. daca stau sa ma gandesc la meciurile din turul asta, mereu cadem fizic prin minutul 70.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 07 Dec 2014, 22:51

felicitari baieti, de la suporteri la jucatori, antrenori si cei de mai sus !!! am terminat un an fenomenal, care daca nu exista un muuist numit tudor ar fi fost superb...ma gandeam acum 2 saptamani ca ne-ar trebui un atacant, dar dupa cum a jucat Herghelegiu ultimele meciuri, nu cred ca mai avem nevoie...cu siguranta ne trebuie un preparator fizic, iar de restul am incredere in Cartu si Sandoi, ca se pricep mai bine !!! frumoase sarbatori avem parte anul asta !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Dec 2014, 22:51

Tactic am făcut un meci bun dar am avut multe greșeli individuale. Poate lipsa de concentrare, Crăciunul, oboseala.
Cred ca ar trebui renunțat la jucători precum Pleșan, Velcovici, Vlaskis, Varga si adus doi jucători scumpi.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Dec 2014, 22:52

Hai ma termina ca aia din atac tot gloabe sunt, pai cand un fundas central de la Viitorul are mai multe goluri date decat toti atacantii craiovei inseamna ca sunt gloabe. Noi avem nevoie de un marcator, unul care sa dea goluri cum e Tade, Tamuz, Keseru oameni de gol.
Pai la noi atacantul principal are 3 goluri date si astea la inceputul turului dupa echipa a fost dusa in spate de nsite executii personale ale lui Bawab, Brandan sau Madson.
Nu stiu daca cunosti faptul ca nimeni de la echipa asta nu a reusit sa dea mai mult de 3 goluri.

Aici nu e vorba ca era mai bine pe locul 17 ci doar ca am reusit sa ajungem pe 6 cu sanse mari la cupe europene. De ce sa nu ridicam nivelul si sa aducem jucatori de valoare?


Oricum pana la urma punctul este unul important, ne pastram aproape de podium. Trebuie felicitata echipa tehnica pt felul in care au condus lucrurile, am reusit rezultate impresionante in mare parte datorita disciplinei tactice aduse de cei 2.
Sa speram ca proiectul o sa continue si in aceasta iarna adica o sa speram ca o sa se bage bani pentru a aduce oameni.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Dec 2014, 23:03

ba frate, nu pricep de ce insistam cu brandan la cornere? am sesizat asta de mai multe meciuri, da' am uitat sa zic. avem o caruta de cornere si nu punem probleme deloc. meciul asta e un exemplu foarte elocvent. eu l-as pune pe tarnacop sa bata din dreapta si pe ferfelea din stanga.

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 07 Dec 2014, 23:04

@Muttley

si ce daca au 3 goluri ce? avem in total 22 de goluri, nici multe nici putine. suntem pe + la golaveraj deci pot sa ma lipsesc de un atacant care sa dea 20 de goluri. prefer o echipa care sa imi dea 40 de goluri fara sa existe un jucator cu mai mult de 5,6 goluri. sa spui despre orice jucator al Craiovei dupa parcursul asta fabulos ca e gloaba trebuie sa fii teribil de nesimtit.

p.s. hai sa ma p*s pe Tade, Tamuz si mai ales pe spurcatul ala de Keseru :-) cand vorbesti de jucatorii de la noi sunt gloabe ca are ala de la Viitorul mai multe goluri ca ei pai si pisatul ala de Tade si rahatul ala de Tamuz ce p.. mea de atacanti sunt cand ei au fix atatea goluri cat un fundas de la Viitorul. daca tot te lua pe comparatii de genul, mergand fix pe ideea ta si pe comparatia ta, ce p.. mea de oameni de gol sunt aia cand un fundas de la Viitorul are la fel de multe goluri ca ei? cel putin Tade ala azi fu mirobolant, nu stiu daca avu o jumatate de ocazie tot meciul in timp ce "gloabele" de la noi ratara din toate pozitiile. du-te varule dupa ei la Petrolul, CFR sau fcs daca esti asa incantat de jucatorii alora si lasa-ne pe noi cu "gloabele" noastre.

ce de rahat ca nu pot sa iti dau in p.. mea ignore, m-am saturat de ceea ce spui pana peste cap.

conStiinta

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 08 Dec 2014, 00:13

Ce pacat ca am irosit atat de multe sanse! Pana la urma e bine ca nu am pierdut la locul 2. Locul 6 la sfarsitul turului este ceva absolut fenomenal, tinand cont de unde eram acum 3 luni! Si suntem la 5 sau 6 puncte (in cazul in care bate petrolul) de locul 2! wow!

Au fost 3 luni minunate si un sir de meciuri care ne-a adus multe bucurii! Toate astea ne pun in pozitia de a ataca perioada de pregatire cu un tonus excelent! O sa fie o liniste in spatele careia se poate construi o echipa ce poate ataca podiumul, si asta inca din primul an al promovarii! Ce renastere! :up:

Felicitari antrenorilor, jucatorilor si intregii echipe! o:

ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Dec 2014, 01:16

Sunt mai atacanti decat gloabele de atacanti pe care ii avem la echipa. Ce fotbal am putea arata daca Bawab ar avea un atacant de valoare langa el care sa nu aiba nevoie de 300 de ocazii sa dea un gol.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis