Pandurii - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Targu Jiu?

Poll ended at 23 Feb 2015, 21:38

3
13
65%
1
5
25%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Feb 2015, 12:14

am vazut reluarile de pe digi. Baluta sterge mingea, i-o departeaza aluia din picior si ala are o criza de calciu si se pune in genunchi. Nici vorba de penalty. Hategan o:

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Feb 2015, 12:16

:laughing: :laughing: :laughing:

criza de calciu :lol: sa nu fim rai poate a avut doar o cadere de tensiune :lol:

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 24 Feb 2015, 12:38

100% nu a fost penalti se vede clar ca baluta i-a "ciupit" mingea cu varful ghetei. in schimb am jucat slab ca de altfel ca si in amicale, eu l-as folosi pe varga ca mijlocas stanga si pe herghelegiu mijlocas dreapta, in locul lui baluta si nuno rocha. brandan slabut. in locul lui l-as folosi pe tarnacop.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Feb 2015, 12:43

am jucat slab pentru ca Brandan ori e plictisit ori e in criza de forma, iar el e omul care trebuie sa lege locul la mijloc. Nu cred ca i-ar strica o pauza de reflectii, mai ales daca Madson va fi apt in perioad urmatoare. Altfel in aparare am jucat superb, iar in atac am cam speculat la maxim ocaziile ivite (1 bara, 1 gol si doua ratari monumentale, centrarea in fata portii scoasa de fundas din gheata lui Rocha si sutul in peluza al lui bawab de la 6 m). Altfel, desi ne-au dominat, pandurii au avut o singura ocazie mare, in rest jumatati de suturi.
Desi nu sunt absolut deloc un fan, ba din contra, meciul de aseara mi-a adus aminte de Murinio: Jocul ofensiv aduce spectacolul, dar jocul defensiv aduce punctele

sorin107

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Feb 2015, 12:47

SLH, nu ai o filmare de la sfarsitul jocului, cu baietii cantand cu peluza?

gsm, cum [cenzurat] sa-l scoti pe rocha cand e cel mai bun om al tau?

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 24 Feb 2015, 12:57

sorine, cu o bara nu se face primavara, cel mai bun jucator a fost acka. baluta si rocha tot bezmetici vor ramane.

sorin107

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Feb 2015, 13:32

nu-i vorba de bara, frate. e vorba ca asa bezmetic si dezordonat cum e, creaza pericol si face diferenta - vezi pasa de gol aseara, vezi cele 2 ocazii avute. se lipeste de ele, despre ce vorbim? e acolo unde trebuie.

n-ai cum sa-l tii pe bara pe rocha.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 24 Feb 2015, 14:16

Io raman cu speranta ca meciul asta s-a vrut o repetitie cumva pentru intalnirea cu mioarele. Altfel, in afara celor 3 puncte nu vad nici un castig. Da, am castigat jucand prost. E un lucru excelent. Dar maniera in care am facut-o lasa mari semne de intrebare.
E adevarat ca au fost momente in care n-am avut nici o emotie ca ne egaleaza aia, si aveam senzatia ca se poate juca doua zile si noi tot fara gol plecam. Au fost insa si lufturi pe linga minge in fata careului (Tarnacop) care ne facea sa ne clatinam serios, sau impiedicari reciproce (Vatajelu-Brandan?) cu pierdere imediata de minge, sau pierderea unui balon la Eric, desi aveam 3 oameni in clinciul ala.
Ideea e ca pe cat de bine am aratat uneori ca suntem asezati, pe atat de caraghiosi am parut alteori cand am incercat sa legam 3 pase consecutive.

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de rosie_cangurul » 24 Feb 2015, 15:21

De ce vedeti doar partea proasta a lucrurilor ? ne-am aparat impecabil am reusit sa dam si gol + cateva ocazii. Fotbalul profesionist nu inseamna doar sa ataci si sa faci spectacol. dinamo a jucat mai bine ca a atacat si au primit 2 goluri ?

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 24 Feb 2015, 15:23

gsm scrie:100% nu a fost penalti se vede clar ca baluta i-a "ciupit" mingea cu varful ghetei. in schimb am jucat slab ca de altfel ca si in amicale, eu l-as folosi pe varga ca mijlocas stanga si pe herghelegiu mijlocas dreapta, in locul lui baluta si nuno rocha. brandan slabut. in locul lui l-as folosi pe tarnacop.
.
.
.
Brandan pare să aiba ceva probleme de sanatate... nu poate sa faca efort constant, oboseste... pacat... sper să își revină ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 24 Feb 2015, 16:44

Nu se incumeta nimeni sa faca un topic pentru meciul cu mioarele?

Sent from LG G2

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Feb 2015, 17:06

sa-l faca Sergiu ca are mana buna :)

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 24 Feb 2015, 19:19

Craciunescu: Pinalty clar pentru Pandurii, rosu la Pintilii (cred) cand l-a calcat pe Madson.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Feb 2015, 20:15

n-a fost pe naiba penalty, daca incercam sa ne ascundem e total aiurea. a fost penalty clar cum rosu clar si la faultul facut asupra lui madson.

@Ovidiu

Craciunescu a zis ca a fost ROSU clar, n-a zis "cred"
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 24 Feb 2015, 20:55

Nu a fost,mai,mutley,penalty....cum o sa treci peste 2 infrangeri consecutive, nu stiu!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis