Pandurii - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Targu Jiu?

Poll ended at 23 Feb 2015, 21:38

3
13
65%
1
5
25%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 24 Feb 2015, 02:12

alex21.mufc scrie:Ma si gandeam sa iti spun sa pui beletul aici.
:-) ete că îl pusei :)-
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 24 Feb 2015, 02:16

Accept si o suma modica din partea ta pentru ca te-am sustinut psihic si moral, am atras energiile pozitive.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 24 Feb 2015, 02:28

alex21.mufc scrie:Accept si o suma modica din partea ta pentru ca te-am sustinut psihic si moral, am atras energiile pozitive.
nu pot... o parte o reinvestesc în meciul urmator... doar ne bate FCSB cu 100 la 0 și trebuie sa pun ceva acolo... no?
:)(
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 24 Feb 2015, 02:48

20 de lei nu dai tu acolo? :(
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 24 Feb 2015, 08:32

Gasim pe undeva inregistrat acest meci? As vrea sa-l revad si la TV, sa imi fac o idee despre ce am jucat. Din peluza meciul s-a vazut dezastruos...

Sent from LG G2

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re:

Mesaj de mihu » 24 Feb 2015, 08:55

DeuxEx scrie:Gasim pe undeva inregistrat acest meci? As vrea sa-l revad si la TV, sa imi fac o idee despre ce am jucat. Din peluza meciul s-a vazut dezastruos...

Sent from LG G2
Nu as spune dezastruos, doar ca am trait extreme de periculos stand baricadati in 30m, cateodata chiar in 20 m...Altfel daca este sa privesti din perspectiva apararii am facut un meci excelent...Intr-o oarecare masura il aseman cu acel Barcelona-Inter din semifinalele CL...Dar per total mie unul , tinand cont ca totusi am jucat cu Pandurii, mi s-an parut totusi o atitudine echipa care trage sa scape de retrogradare , nu ca una care vrea cupe europene...
Pe de alta parte nu m-ar supara deloc sa arate asa si meciul de duminica si sa ne bucuram la final pentru un 1-0 chinuit usteag
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

DoRyN

cartea lui Ion Jianu - Fenomenul UNIVERSITATEA '91

Mesaj de DoRyN » 24 Feb 2015, 09:02

S-a tras la sorti si premiul pentru un LIKE dat pe pagina noastra de FaceBook - cartea lui Ion Jianu - Fenomenul UNIVERSITATEA '91.


LiviuB

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Feb 2015, 09:11

a fost un meci castigat prin coeziunea echipei, nu a fost un joc spectaculos dar au luptat mult pentru victorie.
Nu a fost nici vorba de penalty - 1 Baluta a atins mingea, 2 - s-a aruncat ala fara sa se impiedice de piciorul lui Baluta. Ma intristeaza sa aud inclusiv de dimineata la radio.... asa se putea da rosu f bine in prima repriza, repriza in care Pintilii putea primi vreo 3 cartonase galbene...

Una peste alta - 3 pct foarte importante

ozzy

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 24 Feb 2015, 09:18

Cel mai cinic meci pe care l-a făcut Craiova vreodată, cel puțin de care îmi amintesc eu. Am început foarte prost, noroc că Acka și Frăsinescu au ținut steagul sus, iar apoi și-au revenit și lateralii, după ce la început i-au întors ăia ca pe clătite. Mijlocul slab de tot, Brandan praf, dar asta e, putem să-i trecem cu vederea un meci, la cât ne-a tras după el în tur. Rocha și Bawab s-au mișcat foarte bine, ținând cont că au fost mereu izolați și nimeni nu părea să aibă intenții ofensive (Apropo, dacă înfigea Rocha lobul ăla în min. 3, cred că purtam alte discuții la ora asta). Golul nu știu cine zicea mai sus că a fost norocos, dar e o tâmpenie, a fost o fază de manual, probabil singura acțiune bună a lui Băluță în meciul ăsta.
Una peste alta, eu mi-am dorit de la meciul ăsta trei puncte, nu victorie la scor, așa că sunt mulțumit. Eu vă zic: în condiții normale, adică fără gafe memorabile sau arbitri ca Tudor, nu ne bate nimeni în Liga1 la ora actuală.

sorin107

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Feb 2015, 09:39

despre meci, multe nu sunt de spus. remarc echipa pentru munca si daruire. un plus pentru acka, bawab si rocha. baluta are meritul de la faza golului, in rest a fost pe nicaieri. brandan, extrem de slab, parca inoata. asa mi s-a parut si la final de tur, dar totusi, acum vine dupa o pregatire fizica adevarata, teoretic. in afara de faptul ca se baga la toate loviturile libere si cornerele si le bate groaznic, a mai gresit 2 indirecte si de la noi din jumatate cand le-a dat-o adversarilor si ne-au prins aia pe contraatac.

ati observat ca a zis sorinaccio la interviul de dupa meci ca li s-a schimbat obiectivul asa din mers? nu era foarte multumit, dar nici distrus, gen :)

mi-ar placea sa vad filmari cu peluza si baietii cantand la final. are cineva?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 24 Feb 2015, 09:57

Sper sa castigam cu stoaia exact in acelasi mod, cu penaltiuri si rosii neacordate, doar sa-i vad pe astia gen moraru cum fac spume la gura in direct la tv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 24 Feb 2015, 10:07

hai ma ca ala nu a fost penalty, Nicoara ala e o japita ordinara.. a mai avut o faza d-asta in care un fundas pune mana pe el si cade ca secerat. la fel si aici nici nu ajunge bine Baluta la el si ala era deja in cadere. oricum e vina lu' Baluta pt ca era clar ca daca rateaza mingea ala se arunca.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 24 Feb 2015, 10:21

alex21.mufc scrie:20 de lei nu dai tu acolo? :(
.
.
.
dacă îi folosești în scop nobil(flori sau ceva pentru o persoana de sex [redface] feminin sau pentru bilet la meciul cu FCSB [bere2] steagucv ) poți să imi dai contul bancar :OT
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Feb 2015, 11:07

nu am vazut-o, dar se vorbeste ca exista o reluare in care se vede ca baluta loveste mingea inainte de a-l "faulta" pe ala. Oricum nu a fost fault, ci doar o simulare ordinara. Nicoara ala trebuia eliminat, asta a facut tot meciul, simulari. La faza cand il calca Brata pe Madson nu sunt de parere ca trebuia rosu, mi s-a parut oarecum involuntar faultul, desi loviturile alea pe calcai sunt extrem de dureroase.
cred ca si cu Pntilii hategan a fost cam indulgent, daca ii dadea galben inca din prima repriza pentru niste faulturi care ne-au oprit de pe contraatac, nu termina meciul pe teren
Una peste alta, as vrea sa avem mereu arbitraje ca ala de aseara.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 24 Feb 2015, 11:56

- meci greu, pandurii o sa urce mult in clasament daca asa se prezinta cand au 4-5 absenti
- 3 puncte mari de tot, meritate dupa parerea mea
- organizare de [cenzurat], s-a vazut ca s-au bagat jandarmii din Craiova
- prezenta peste asteptari in peluza avand in vedere ca a fost luni, atmosfera a fost ok
- momentul cu de final cu salutul echipei a fost superb
- Acka stie imnul cap-coada!!!

Ne pregatim pentru meciul cu mioarele: coregrafie, mesaje, fulare, stickere. Luati-va bilete cat mai repede ca nu sunt decat cca 1000 la peluza!

Închis