Pandurii - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Targu Jiu?

Poll ended at 23 Feb 2015, 21:38

3
13
65%
1
5
25%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Feb 2015, 22:19

Din ce stiu eu e reciprocitate. Sper sa nu ma insel.

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Feb 2015, 05:08

daca nu putem sa ii batem pe panduri ce pretentii sa mai avem cu fcsb. consider ca avem un lot mai bun, echipa mult mai omogena si antrenor/i infinit mai buni. daca ramanem concentrati, muncim si luam jocul in serios eu consider ca n-avem cum sa nu castigam.

asta nu inseamna ca o sa avem un meci usor. pandurii chiar daca au o echipa modesta (cu cateve exceptii) cu un antrenor foarte slab pot oricand sa puna probleme. au doi trei jucatori bunicei dar sincer daca vrem sa facem si sa dregem (vad ca cerem derogari de la uefa) n-avem voie sa ne impiedicam la tg jiu.

sorin107

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Feb 2015, 08:59

hai just ca nu-s chiar asa slabi, da-i drq. o sa fie un meci foarte greu.

iuli

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Feb 2015, 09:19

i-am vazut si eu aseara,joaca bine.dar si javrele au fost varza la mijloc,pur si simplu n-au existat.ramane de vazut ce va fi luni.ar fi bun si un punct.

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Feb 2015, 09:44

Sergyu_costea scrie:Hehe Just, au cativa jucatori? Anton, Nistor , Pintilii , Radut , asta e mijlocul. Plus un Roman in atac, nu mi-a placut niciodata prea mult, dar e un atacant ok. Apararea scartaie, iar eu cred ca trebuie sa marcam de minim 2 ori daca vrem sa castigam. Dar si in aparare un Momcilovici bun, fratii aia brazilieni, mai e Eric, ala de la OFK ce l-au adus, un Buleica ce a crescut mult. Nu stiu voi, dar eu as fi multumit si cu un punct la Targu Jiu.
sincer pe mine expiratii aia doi trecuti pe la fcsb nu ma impresioneaza cu nimic. n-as i-as da nici pe Brandan nici pe Madson si nici pe Mateiu pe aia doi sau Nistor care nu e vreo smecherie. de Anton ala sincer sa fiu nici nu am auzit, habar n-am cine e.

hai ca nu suna rau deloc nici mijlocul nostru: Baluta/Mateiu, Brandan, Mateiu/Madson, Tarnacop. Roman e talentat dar sa fim seriosi exceptand faptul ca a prins cateva sezoane in liga 1 nu e cu nimic peste Herghelegiu iar bezmeticu' ii da clasa - si nu cred ca poate sa ma suspecteze cineva ca am simpatii pro bezmetic. ala de la OFK e practic un jucator refuzat de noi :)

in fine, parerea mea e ca au o echipa facuta pe genunchi cu un antrenor de c.ac.at. la modul cel mai sincer va spun ca daca prind Bawab si Brandan o zi de gratie le dam cu terenul in cap. nu exclud nici posibilitatea sa dormim pe noi si sa ne arda aia, din punctul meu de vedere conteaza foarte mult cum abordam noi meciul nu ce fac pandurii. iarasi e doar parerea mea pandurii n-au echipa sa poata sa ne incurce. daca ne incurcam o facem pe barba noastra, din prostia noastra.

nu e genul meu sa fac preziceri ca nu-s mama omida dar eu zic ca nu luam gol in meciul asta (sper sa nu ma fac de rahat :lol: ). daca nu-i batem p-astia ce sanse avem sa batem fcsb-ul care are o echipa infinit mai buna?

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Feb 2015, 10:35

clar ca nu o sa fie usor dar eu prefer sa raman optimist. si cel mai mult ma bazez pe faptul ca iedi, la fel ca si tac-su, e un antrenor de c.a.cat. sper sa nu intram rau in meci, sa dormim pe noi, sa nu mai avem momentele alea de cadere incredibile ca in meciul din tur cu dinamo sau cu Brasovul.

totul depinde de noi. avem clar forta necesara sa castigam la Tg Jiu dar asta nu inseamna neaparat ca o sa si castigam. tre sa fim atenti si increzatori. daca ramanem concentrati si jucatorii respecta indicatiile tactice date de S&S venim cu 3 puncte acasa o:

ucv ucv ucv

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 18 Feb 2015, 11:01

Ceea ce sper eu este sa ramanem cu picioarele pe pamant. Deja vad oameni care se cred in UEFA sau mai sus. Hai sa fim optimisti dar realisti.....sa o luam pas cu pas. Daca cineva crede ca o sa fie usor cu Pandurii e nebun....daca vom castiga avem moral pt fcsb-isti, dar mai important decat moralul sunt punctele sau punctul. Hai sa iasa bine.....

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Feb 2015, 11:36

@Deux, au pus astia meciul ca pixu' te iert de berile alea (deocamdata). Ramai dator de data asta :-D :-D :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 18 Feb 2015, 19:33

Un punct este un rezultat bun la TG Jiu, au echipa foarte buna, iar aseara au aratat bine. Important pentru moralul nostru este sa nu pierdem aceste doua meciuri. Sper sa ca nu ne-am luat viteza cu asta "cupele euorpene, podium etc" si sa fie nevoie de o serie de rezultate proaste ca sa ne trezeasca la realitate. De cand e echipa asta, am gestionat foarte prost inceputurile de tur sau retur, fie ca a fost vorba de liga 1 sau liga a 2-a, sper sa se schimbe ceva. Dupa fiecare inceput de tur / retur am schimbat antrenorul datorita rezultatelor....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

concurs

Mesaj de DoRyN » 18 Feb 2015, 20:28

Incă mai este timp să văînscrieţi în concursul nostru o:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 18 Feb 2015, 21:22

Si cei care aveau like la pagina cu muuuult inainte de concurs? :)))))
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Feb 2015, 23:06

De cand e echipa asta, am gestionat foarte prost inceputurile de tur sau retur, fie ca a fost vorba de liga 1 sau liga a 2-a, sper sa se schimbe ceva. Dupa fiecare inceput de tur / retur am schimbat antrenorul datorita rezultatelor....[/quote] o analiza demna de luat in seama. si declaratiile lui cartu de dupa amicalul de azi cu caransebes m-a pus pe ganduri.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Feb 2015, 23:08

De cand e echipa asta, am gestionat foarte prost inceputurile de tur sau retur, fie ca a fost vorba de liga 1 sau liga a 2-a, sper sa se schimbe ceva. Dupa fiecare inceput de tur / retur am schimbat antrenorul datorita rezultatelor....
o analiza demna de luat in seama. si declaratiile lui cartu de dupa amicalul de azi cu caransebes m-a pus pe ganduri.

JustME

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Feb 2015, 02:34

mda.. si pe mine ma puse nitel pe ganduri dar nu declaratiile ci amicalul de la Severin. impresia mea, e posibil sa ma insel, e ca fusaram teribil de visatori. daca abordam cu aceeasi atitudine meciul de la Tg Jiu s-ar putea sa venim chiar cu mana goala. noi suntem principalii nostri adversari!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Pandurii - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Feb 2015, 09:42

ba nene, e un amical, isi feresc picioarele....niciodata un amical nu va semana cu un meci oficial. Vom vedea luni unde suntem. Nu prea il inteleg nici pe Sorin cu declaratiile astea legate de Extensiv, pana la urma unde voia sa joace?? Constructia stadionului era mai mult decat necesara si sa pleci din Craiova nu cred ca era o solutie. In plus as putea sa numar cateva motive pentru care Extensivul e mai bun decat Oblemenco, cel putin pentru perioada asta a clubului

Închis