[Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primavara incepe cu ...

Poll ended at 01 Mar 2015, 18:13

Victorie
21
68%
Egal
7
23%
Infrangere
3
10%
 
Total votes: 31

sorin107

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 25 Feb 2015, 14:17

il baga pe rapa, nu pe tosca fundas dreapta, probabil. mai e si tamas disponibil, da' n-a mai jucat de 5 luni, deci am putea profita daca intra. in rest, cred ca-s fumigene astea cu rusescu si bourceanu.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 25 Feb 2015, 14:21

mie mi s-a parut ca Galca are o slabiciune pentru Tosca. de cate ori a avut ocazie l-a bagat si l-a si plimbat pe jumatate din psoturile din echipa. A jucat si in cupa cu noi daca mi-aduc bine aminte (nu WBR ca acolo a fost milogu'de rapa care a simulat la penalty)

sorin107

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 25 Feb 2015, 14:33

pai daca are, il baga fundas stanga, nu dreapta, ca-i ciung de piciorul ala. oricum, nu conteaza. dar nu cred in varianta cu rusescu si bourceanu. au jucat in meciul cu ciorile, deci nu vad de ce nu i-ar baga cu noi.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de hanky panky » 25 Feb 2015, 15:43

romaad scrie:Numai buni de batut la scor daca prindem o zi buna.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 25 Feb 2015, 17:52

romaad scrie:cica jiji a dispus ca pe langa Prepelita si Arlauskis, sa nu fie folositi nici Rusescu si Bourceanu. Dodel e suspendat, Luchin accidentat, sunt si ei indisponibili.(conform gigisport). In conditiile astea cele 11 oi trimise in teren ar fi cam astea:

Cojocaru - Tosca, Papp, Varela, Guilherme - Breveld, L. Filip - Ad. Popa, N. Stanciu, Chipciu - Ţucudean.
Numai buni de batut la scor daca prindem o zi buna. Totusi eu cred ca pana la urma Bourceanu si Rusescu o sa joace si chiar Prepelita, mi-e greu sa cred ca jiji ar putea fi chiar asa *****. Cu toate excluderile astea risca sa piarda campionatul
Si fara astia 4-5 exclusi sau ce mama dracu sunt, tot au cativa jucatori de calitate, dar diferenta e mai mica. Daca te uiti la echipa de mai sus doar 2-3 maxim 4 jucatori dintre aia ar putea sa joace in echipa noastra, in rest avem jucatori macar de nivelul lor. Aia 2-3 sunt Chipciu, Popa si Papp, mai e si Varela dar unul dintre Papp si Varela ca amn2 nu ar avea loc :laughing:
Si eu cred ca Bourceanu o sa revina cu noi inca din primul minut, dar nu cred ca revine Prepelita. Intr-un fel avem avantaj daca intra Tamas, ala e fotbalist bun pt Romania, dar dupa o asemenea pauza n-ai cum sa ai forma sportiva si fizica ca sa rezisti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorin107 » 25 Feb 2015, 18:15

ba, hai ca-s de acord cu chipciu si eventual papp sau varela. da' popa, mancati-as...cred ca-l prefer pana si pe baluta.

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 25 Feb 2015, 19:12

hai ma ca dadura cretineii aia de la digisport verdictul: trebuia sa jucam la Severin sau la Tg Jiu sau pe National Arena sau in alta parte. au ei solutii ca-s destepti de put. bine o dau baieteste ca sanki respectul pentru suporteri. ce ma frapeaza la dobi.to.cii astia e ca ei chiar au impresia ca banii dati de televiziun cluburilor vin chiar de la ei. zici ca prostul ala cu ochelari (imi scapa iar numele lui) cu pleiada aia de retarzi - in frunte allenatorul gabita balint - au impresia ca ei se ca.c.a bani. si ca din banii lor dau televiziunile mai departe la cluburi. woooow. as fi curios sa vad ce rating au sobolanii astia dar fac pariu ca e subunitar. banii lor sunt de fapt banii nostri ai abonatilor, ai supoterilor.

ba ce priceput e naum asta si culmea dupa fata asa n-ai zice ca il ajuta mult capul dar uite ca el este un fin cunoscator al tuturor problemelor fotbalistice si non fotbalistice.

se ca.c.a pe ei de frica cand se gandesc ca s-ar putea ca duminca sa piarda echipa lor favorita si cauta tot felul de motive ca vezi domne stadionul, gazonul, p.. mea. hai sictir infectilor ca nu jucam unde vreti voi, jucam unde vrem noi. lua-v-as steaua in p....

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 25 Feb 2015, 19:30

Da ma... esti nebun ! Auzi sa jucam la Severin, TG Jiu sau Bucuresti ca nu are steluta conditii bune. Ba, astia au inebunit, dar cand se juca la Urziceni era bine. Auzi cica siguranta jucatorilor, ce suflet pun ei pentru jucatori.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 25 Feb 2015, 19:46

Ba ca nu m-as supara sa-si rupa vreo doi picioarele pe Extensiv, atata timp cat nu sunt ajutati de jucatorii nostrii. Eu am impresia ca Jiji ii face zile amare lui Galca tocmai pentru a se crea un motiv pentru indepartarea lui de pe banca. Jucatori care nu au voie sa joace, probabil fortarea unor jucatori pe care s-au dat bani grei si stau prin baruri si tribune. Eu sunt convins ca Jiji vrea un esec al FCSB-ului pe Extensiv.

Sent from LG G2

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 25 Feb 2015, 19:55

ramasai masca atunci cand unul dintre retarzii aia (nu mai retin exact care) propuse National Arena... da nu vreti ba japitelor sa jucam direct pe ghencea? ba ej nebuuun zici ca e plina Romania de Allianz Arene si le cade rangu' stelistilor sa joace pe Extensiv. le cad stelele alea de [cenzurat] de pe stema aia, care culmea e mai urata decat scarbosenia de stema pe care o aveau inainte, oribila.

sau nu poate naum sa faca transmisia fara creveti si sampanie servite la postul de comentator.. ma vere cand si-au depasit nevertebratele astea din presa centrala statutul de tinte pentru flegmele lu' Giovani Becali?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 25 Feb 2015, 20:45

gazonul de pe Extensiv e mai bun decat cel putin 10 gazoane din prima liga, inclusiv ghena, care arata ca dupa bombardament la meciul cu franarii. Asa ca mucles. Problema lor e ca anul asta iese jiji de la parnaie si toti se intrec in servilisme ca vine boss-ul si nu se stie, poate iese de-o cioarba.

iar gazonul de pe National rezista fix 3 meciuri, sa inteleg ca nu mai are bani oprescu sa schimbe gazonul si a auzit ca e malai la Craiova?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Feb 2015, 21:02

Ultimul meci pe Oblemenco a fost cu Steaua

Primul meci pe Extensiu este cu FCSB ... sa fie blestemul lui Oblemenco ?

1 pct si 13 meciuri fara infrangere ar fi un lucru ideal

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de romaad » 25 Feb 2015, 21:04

un lucru ideal ar fi 3 puncte si 13 meciuri fara infrangere. 1 punct ar fi acceptabil!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 25 Feb 2015, 21:15

romaad scrie:gazonul de pe Extensiv e mai bun decat cel putin 10 gazoane din prima liga, inclusiv ghena, care arata ca dupa bombardament la meciul cu franarii. Asa ca mucles. Problema lor e ca anul asta iese jiji de la parnaie si toti se intrec in servilisme ca vine boss-ul si nu se stie, poate iese de-o cioarba.

iar gazonul de pe National rezista fix 3 meciuri, sa inteleg ca nu mai are bani oprescu sa schimbe gazonul si a auzit ca e malai la Craiova?
E naspa gazonul pe extensiv, dar nu mai conteaza, e stadionul nostru.

@Just

Cum cine? Reghecamphf sau cum ma-sa il cheama :)(


PS: Eu sper sa nu-si rupa nimeni picioarele, aia acolo nu mai au jucatori pe care sa-i urasc asa, din contra cred ca mi-ar parea rau ca un tanar de la aia sa plece cu picioarele rupte.


Cel mai important e sa intelegem ca dupa acest meci nu se incheie campionatul si ca indiferent de rezultat trebuie sa ramanem echilibrati. Daca castigam nu inseamna ca ne batem la titlu, iar daca pierdem nu inseamna ca suntem cea mai slaba echipa din romania avand in vedere ca si rapid i-a batut pe astia din Ghencea.

Eu anticipez un 1-1 sau 2-1 pentru noi. (Frasinescu sau Acka da gol :laughing: )
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de jianu_max » 26 Feb 2015, 08:09

muttley scrie:Eu sper sa nu-si rupa nimeni picioarele, aia acolo nu mai au jucatori pe care sa-i urasc asa, din contra cred ca mi-ar parea rau ca un tanar de la aia sa plece cu picioarele rupte.
Eu sper ca jumate din echipa sa faca entorsa!
Stim,prietene,ca in lotul stelei nu exista jucatori pe care sa ii urasti tu...asta e clar!
Unde ti ai luat bilet?inca incerc sa te identific..la meciul asta e mai simplu,am un indiciu in plus..voi cauta o faţă ingrijorata de fiecare data cand un stelist obisnuit cu gazonul impecabil din templul fotbalului romanesc va aluneca pe ogorul de pe extensiv!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis