[Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem cu copiii lui Hagi?

Poll ended at 08 Mar 2015, 16:28

3 puncte
20
83%
1 punct
4
17%
0 puncte
0
No votes
 
Total votes: 24

LiviuB

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2015, 13:51

pana la urma sa vedem partea plina a paharului - e bine ca strangem puncte chiar daca jucam prost... asta o fac doar echipele mari :)
vorbind serios acuma... mie mi se pare ca se exagereaza un pic, sigur ca ne dorim mai mult si e normal asta... nu suntem concordia ca acum sa intram invacanta pt ca ne-am indeplinit obiectivul - salvarea de la retrogradare. si e bine sa fie asa, sa ridicam stacheta. dar sa nu ne grabim si sa ne vedem mai buni decat suntem in realitate. eu va propun mai multa cumpatare si sa avem incredere in oamenii astia care ne-au luat de pe ultimul loc si ne-au redat dreptul sa visam.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 10 Mar 2015, 14:36

Si pe mine m-a deranjat atitudinea din partea noastra de la sfarsitul meciului. Vere, nici Real Madrid nu castiga toate meciurile. Unii chiar nu inteleg ca dupa un meci greu jucat pe o suprafata noua pentru unii jucatori, chiar daca nu-ti convine rezultatul, trebuie sa mai si aplauzi, ca pina la urma ai fost la un spectacol. Ce, cand te duci la teatru si nu-ti place piesa te apuci sa huidui? Atat pot jucatorii nostri in acest moment. Nu e vina lor ca nu s-au adus altii mai buni. Fac si ei ce pot. Nu-ti place, nu-i aplauzi. Dar nu te apuci sa huidui si sa strigi la unul si la altul, si eventual sa le mai tragi si o injuratura de mama... Destul ii injura suporterii adversi. Macar cand vine la tine sa te salute, pastreaza-ti cumpatul si poarta-te civilizat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Mar 2015, 15:33

Nu inteleg de ce nu i-ati scuturat putin pe aia de injurau...

Sent from LG G2

LiviuB

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2015, 16:27

asta ar mai lipsi acum, ca suporterii sa se bata intre ei dupa ce ca lumea a reinceput sa vina dupa echipa. nu asta e solutia. mi-a placut atitudinea unui baiat din galerie care a explicat foarte frumos ca in momentul actual atat se poate. fara scandal, fara voce ridicata, fara nervi, bravo lui.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re:

Mesaj de SLH » 10 Mar 2015, 16:57

DeuxEx scrie:Nu inteleg de ce nu i-ati scuturat putin pe aia de injurau...

Sent from LG G2
Eu sper ca am depasit definitiv momentele astea. Oricat m-au suparat niste lucruri si probabil si eu la randul meu am suparat pe altii nu trebuie sa ajungem la gesturi de genul asta. Chiar daca, cateodata ai senzatia ca esti in absudistan nu in galeria Craiovei.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Mar 2015, 17:04

Si eu cred ca astfel de conflicte nu trebuie sa existe!

Sunt convins ca nu doar galeria, ci si publicul este mult mai cu capul pe umeri, iar daca mai exista derbedei, sa vor elimina singuri!
M-am saturat de interlopi, nemernici , golani!

SLH: Apreciez pozitia ta , felicitari!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 10 Mar 2015, 17:32

S-a gandit cineva ca poate tactica asta de stat la cutie si de ciupit puncte in astea prime 6 etape face parte dintr-o strategie mai ampla?
In momentul asta nu stim 100% daca avem verde pentru Europa, desi din ce am citit eu cred ca o sa avem. Obiectivul ar fi sa pastram distanta fata de Botosani cu orice pret pana primim vestea, ori e alba ori e neagra, indiferent ca am sacrifica spectacolul. In plus de asta FRF a cerut verde si pentru echipele aflate in insolventa anul asta, daca nu stiati. Nu avem voie sa facem pasi gresiti in momentul asta pana cand nu aflam ce ne asteapta in viitor. Nu stim ce va raspunde UEFA.
Toti ziceti ca ca nu e nevoie sa mergem de anul asta in europene, dar cine va garanteaza ca o sa mergem la anul cand vor iesi din insolventa si Dinamo si Rapidul, poate si Petrolul? Mai adaugati la astea pe Astra, fcsb si Tg.Mures, plus o eventuala surpriza si o sa vedeti ca Europa e foarte departe. Daca avem sansa anul asta sa mergem, pai sa facem pe dracu-n patru si sa mergem!
Orice punct castigat e aur curat. Daca ne vor interzice Europa, stati linistiti ca o sa vedem si fotbal frumos, si juniori in teren...nu e nimeni nebun sa joace urat si sa distruga un meci fara un scop anume. Parerea mea.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re:

Mesaj de DarkComy » 10 Mar 2015, 17:34

DeuxEx scrie:Nu inteleg de ce nu i-ati scuturat putin pe aia de injurau...

Sent from LG G2
Hai sa nu exageram. Doar pentru ca unii au alta gandire, trebuie bagat pumnul in gura?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mar 2015, 17:36

O intrebare prieteneasca de genul "Te crezi la Booveni?" pusa acestor personaje cred ca ar detensiona lucrurile in tribuna. Si la meciul de la Tg-Jiu am avut cativa suporteri care incepusera sa-i injure pe jucatori la un moment dat. A fost vreun scandal? A vazut cineva ceva? Inseamna ca am gestionat bine situatia cand am vorbit cu acel individ, nu? :)(
Aceste manifestari nu ar trebui tolerate printre suporteri, mai ales in galerie. De aplaudat punctul de vedere al lui SLH, dar cred ca aceste personaje nu ar mai trebui sa stea la meciuri alaturi de galeria noastra.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 10 Mar 2015, 17:47

Unii oameni traiesc altfel meciurile, eu unul nu pot sa-i blamez pe cei care mai injura uneori. Si Cirtu are momente cand isi mai baga [cenzurat] in jucatorii de pe teren.
E alta poveste cu aia care injura din min 10-15.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 10 Mar 2015, 18:06

DeuxEx scrie:O intrebare prieteneasca de genul "Te crezi la Booveni?" pusa acestor personaje cred ca ar detensiona lucrurile in tribuna. Si la meciul de la Tg-Jiu am avut cativa suporteri care incepusera sa-i injure pe jucatori la un moment dat. A fost vreun scandal? A vazut cineva ceva? Inseamna ca am gestionat bine situatia cand am vorbit cu acel individ, nu? :)(
Sa stai pe langa mine la meciuri sa vezi atunci manifestari :) din baga-mi-as si fmm nu-i scot :cool:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Mar 2015, 18:10

Tu la ce meciuri te mai duci? Nu de alta, dar te dadusem disparut :))

Sent from LG G2

Thunder

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 10 Mar 2015, 18:13

O sa vin si pe extensiv ma, dar am program de somn ciudat :cool:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Mar 2015, 18:38

Thundere, tu suferi ca nu mai ai supermarket-ul plin, m-am prins! :)

Sa dea dreacu' sa nu vii la Debarcader sambata, ca te-ai lins pe bot de beri cand o fi sa venim pe noul "Oblemenco" ! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 20] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Mar 2015, 19:46

cine erau psihopatii aia care la inceputul meciului se mititeleau pe acolo?
CRAIOVA NESUPUSA

Închis