[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Medias ?

Poll ended at 14 Mar 2015, 17:13

Victorie
23
92%
Egal
1
4%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de dxtr009 » 09 Mar 2015, 13:32

sambata, 14 martie 2015, ora 15:30

Stadion Extensiv, Craiova

TV: Digi Sport 1, LOOK TV


joma vs joma

Imagine

Programul de meci
Last edited by Anonymous on 09 Mar 2015, 17:14, edited 1 time in total.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de SLH » 09 Mar 2015, 17:14


Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 09 Mar 2015, 18:37

Cum si de meciul cu Viitorul am zis ca o sa fie greu si nu prea cred ca o sa castigam, nici cu Medias nu cred ca o sa castigam, mai sunt suficente zile, dar in momentul asta nu sunt deloc increzator ca o sa facem ceva la acest meci. Din contra, imi e frica ca nu cumva sa pierdem, iar medias in acest inceput de sezon este la pamant, sa-i vedem in seara asta cu rapid.

In inceputul asta de sezon si Iasi joaca mai mult fotbal ca noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
RobertCSUC
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 09 Mar 2015, 18:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de RobertCSUC » 09 Mar 2015, 18:41

Sa speram ca echipa o sa-si revina, urmeaza meciuri grele cu petrolu si astra.
Avanti! ucv
Suntem cei mai buni dintre romani
Suntem OLTENI
Si intotdeauna vom striga
Hai ucv !

sorin107

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 09 Mar 2015, 18:55

nu cred ca pierdem. dar o sa fie un meci foarte inchis, mediasul e o echipa care in deplasare merge exclusiv pe aparare si pe ce-o iesi, mai ales in situatia in care se afla. o sa trebuiasca sa construim, dar nu oricum, ci pe un teren destul de rau. o proba buna pentru noi, pe faza de atac.

JustME

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 09 Mar 2015, 19:45

eu sunt sigur ca nu pierdem chiar daca o sa facem ceva ce nu prea am facut in ultima vreme: sa atacam, sa avem posesia, sa desfacem o aparare ermetica. in plus terenul o sa ne dezavantajeze dar asta-i situatia. in meciul asta as juca cu Tarnacop in dreapta si Rocha in stanga iar in fata cu Herghe in ideea de a avea un pivot acolo care sa se bata cu apararea adversa. nu stiu daca Herghe o sa poata sa faca fata dpdv fizic dar e cel mai tzapan varf al nostru exceptandu-l pe Curelea care fie vorba intre noi ar fi fost excelent pentru un astfel de meci.

nu stiu daca e o idee buna dar in meciul asta l-as scoate si pe Madson si as juca cu Mateiu, Brandan in ideea de a avea nitel mai multa creativitate la mijloc. Mateiu e combinatia ideala intre tehnicitate si forta si in plus ii place sa urce in atac, e mult mai ofensiv decat Madson.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 09 Mar 2015, 20:10

Daca vreti o echipa super ofensiva, putem juca in linia din fata cu:

Brandan - Mateiu
Bawab - Herghelegiu - Rocha
Ivan

Nu va lasati pacaliti, Bawab a mai jucat in banda dreapta, inclusiv la Craiova coboara des in banda. Asa pe faza ofensiva am avea 2 jucatori in careu si tehnica in benzi, practic am avea la cine sa centram, dar cu siguranta nu o sa se joace asa, nu o sa riste niciodata Cartu sa joace cu 2 jucatori care nu fac faza defensiva la perfectie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Dany » 09 Mar 2015, 21:00

1-0 scor final......
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de alex21.mufc » 09 Mar 2015, 21:03

Of, doamne... Bawab in banda... Ia vezi Baluta merge fundas central? Ori suntem ofensivi ori nu mai suntem!
Aka giallorosso!

sorin107

[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 09 Mar 2015, 21:07

Noroc ca nu esti antrenor, skeke, ca numa' porcarii vorbesti. Bawab, la viteza lui, daca-l joci in banda n-ai facut nimic.

Just - oricum madson e suspendat pentru meciul asta. Cred ca am mai putea umbla un pic si la titulari, dar si la banca de rezerve, unde ar putea aparea sin, carstea, poate manea. Ne trebuie niste variante mai ofensive de mijlocasi de banda.

As juca asa: balgradean - dumitras, frasinescu, acka, vatajelu - baluta, mateiu, brandan, tarnacop - bawab, rochA


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 09 Mar 2015, 21:20

da ma, la meciul asta cand aia o sa se apere in 30m avem nevoie de viteza in benzi....

In meciul asta avem nevoie de tehnica in benzi pentru ca pe acolo poti sa-i desfaci, pe centru e usor ca se aglomereaza, in banda ai nevoie de 1 jucator care poate sa-ti scoata un om din joc. Daca jucam cu vreo echipa care venea sa-ti puna probleme, aveam nevoie de jucatori cu viteza sa coboare si sa inchida culoarul, sa faca contraatac, dar cand noi probabil o sa jucam 60-70 minute in terenul advers, e nevoie acolo de oameni tehnici, nu de aia cu viteza ca oricum au doar 20m de teren in fata.
In mod normal daca suntem o echipa care sa ne respectam, meciul asta trebuie sa fie opusul celui cu Steaua, aia sa se apere ca la handball, iar noi sa incercam sa-i deschidem.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorialis » 09 Mar 2015, 21:21

Darkcomy vii la meci? Dextere, poti sa-mi duci tu fularul?

Ne vedem cu totii la Debarcader ?

Sau iarasi va pierdeti prin alte locuri cu Cico? :)

Macar spuneti unde , sa nu fiti singuri!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 09 Mar 2015, 21:52

Seke micule Mourinho parca esti ilie fantezie de la digi, doar tu cu ala le stiti pe toate si aveti mereu dreptate. uite ca nu suntem toti de aceeasi parere cu tine, omoara-ne.

@Sorin da, uitasem ca e suspendat. poate e mai bine asa. oricum sunt aproape sigur ca nu or sa existe schimbari majore.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 09 Mar 2015, 22:25

alex21.mufc scrie:Of, doamne... Bawab in banda... Ia vezi Baluta merge fundas central? Ori suntem ofensivi ori nu mai suntem!
Si Herghelegiu mijlocas ofensiv

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de mihu » 10 Mar 2015, 09:13

Eu unul meciul asta l-as vrea titular si pe Dumitras sa vedem cum joaca, in rest echipa sa fie aceeasi singura schimbare cu Brandan in locul lui Madson suspendat...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis