[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Medias ?

Poll ended at 14 Mar 2015, 17:13

Victorie
23
92%
Egal
1
4%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

sorin107

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorin107 » 14 Mar 2015, 17:56

cartu era destul de suparat, cica n-am stat bine la faza aia fixa si ca o sa plateasca jucatorii. oare vatajelu sa fie cel vizat? sau tarnacop?

frasinescu s-a accidentat extrem de stupid, dupa ce s-a bagat singur in rahat. nasol, vine un meci greu la ploiesti si era cel mai sigur fundas al nostru. sa-l vedem pe izvoranu.

meci prost, dar care trebuia castigat impotriva unei echipe slabe.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de mihu » 14 Mar 2015, 17:59

eu chiar sunt convins ca nu Cartu ii pune sa se apere in halul asta si sa joace la rezultat, pur si simplu cred ca jucatorii se gandesc numai la faptul ca ce minunat este sa nu piarda...nu inteleg ce se intampla cu Vata de la inceputul returului , este intr-o scadere de forma puternica
o oarecare vina o au si cei din conducere, ca de ex titlul de pe site-ul oficial : Craiova rămâne invincibilă şi după valul 15
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de jianu_max » 14 Mar 2015, 18:12

Atat putem...obiectivul de la sfarsitul luu august 2014 este cel mai important...nu cred in europa league...nu vreau si nici nu cred ca putem...
Sunt curios cum vom juca marti..sper sa fiu la Ploiesti! Inca o data: cartu si sandoi nu au absolut nici o vina...au schimbat apa in vin...
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de OLD-ULTRAS » 14 Mar 2015, 18:15

mihu scrie:eu chiar sunt convins ca nu Cartu ii pune sa se apere in halul asta si sa joace la rezultat, pur si simplu cred ca jucatorii se gandesc numai la faptul ca ce minunat este sa nu piarda...nu inteleg ce se intampla cu Vata de la inceputul returului , este intr-o scadere de forma puternica
o oarecare vina o au si cei din conducere, ca de ex titlul de pe site-ul oficial : Craiova rămâne invincibilă şi după valul 15
antrenorul face tactica si pune jucatorii in teren si apoi schimbarile tot el le face, deci un fost atacant care nu stie sa faca o echipa ofensiva, asta este realitatea
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de _T@V_ » 14 Mar 2015, 18:21

sorin107 scrie:...n-am stat bine la faza aia fixa si ca o sa plateasca jucatorii. oare vatajelu sa fie cel vizat? sau tarnacop?..
Baluta dormea pe el. Dupa ce paseaza scurt ala de la colt, se duce Vatajelu (pleaca de undeva de linga bara) sa stranga acolo la omul ramas singur la marginea careului care centreaza cu exteriorul. Si apoi Frasinescu il lasa pe septarul lor destul de liber cat sa marcheze cu capul. Acka sta linga omul lui lipit, Baluta dormea si Frasinescu il cam cauta sa-l marcheze pe ala de-l inlocuise septarul lor...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2015, 18:21

Am avut o prima repriza buna, urmata de o a doua repriza dezastruoasa. Din pacate, nu mai merge sa jucam la ciupeala, ca pana acum. Tactica echipei trebuie reanalizata si imbunatatita, deoarece toti adversarii nostrii ne-au "citit-o". Trebuie sa venim cu ceva nou. Ori asta se poate realiza prin aducerea unor jucatori in primul 11 (Herghelegiu, Dumitras, Ivan, Kay?) si păstrarea pe banca a altora (Rocha, Baluta, etc).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de mihu » 14 Mar 2015, 18:30

jianu_max scrie:Atat putem...obiectivul de la sfarsitul luu august 2014 este cel mai important...nu cred in europa league...nu vreau si nici nu cred ca putem...
Sunt curios cum vom juca marti..sper sa fiu la Ploiesti! Inca o data: cartu si sandoi nu au absolut nici o vina...au schimbat apa in vin...
eu zic sa nu iti faci sperantwe, pai daca asa am jucat cu Gazul, crede cineva ca vom juca la Ploiesti altceva ?
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 14 Mar 2015, 18:33

Suntem singura echipa care am reusit sa transferm 2 rezerve, de ras suntem, vad ca va place prostia asta cu recordul, ce record e asta ma? Mai bine te bateau oile si castigai ultimele 2 meciuri decat sa fac 3 puncte in 3 etape.

Daca te uiti in liga 1 suntem printre echipele care joaca cel mai putin fotbal, n-ai cum sa castigi cand nu poti sa legi 3 pase si mereu arunci mingea aia sus.
Oricum acasa o sa facem foarte putine puncte pe gazonul asta de rahat.....
Last edited by muttley on 14 Mar 2015, 19:03, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de u2blue » 14 Mar 2015, 18:57

Tata ... mie mi-a placut. Cat timp vin puncte e OK. Cartu & Sandoi au facut minuni. Lotul actual este de retrogadare dupa mine. Mie nu mi se pare ca jucam aiurea ... daca asa vrei sa spuneti la disciplina tactica treaba voastra. Insa echipa mai bine organizata decat asta nu am mai vazut la Craiova de peste 15 ani. Atata timp cat conducerea n-o sa bage mana la pungulita ... astia suntem: locul 6 maximum.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2015, 18:59

Un loc in cupele europene ne-ar aduce bani pentru buget. In plus, cu un lot bun am prinde poate grupele EL.

Sent from LG G2

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 14 Mar 2015, 19:02

Am avut culoar bun in partea a doua a turului. Mai avem 2 etape grele...apoi vor veni meciuri cu cei care se bat la retrogradare. Nu va fi usor pentru ca ascute lupta jos...dar stam mai relaxati.oricum fara jucatori buni si transferuri nu vom face mare tam tam...maxim locul 6 sau 7.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 14 Mar 2015, 19:05

Declaratia lui Cartu de dupa meci
“E un rezultat nedrept! Nu am avut nici un meci pînă în prezent în care să avem multe posibilităţi să ne desprindem de adversari. La golul primit unii jucători au greşit, dar vor plăti pentru asta. Nu se poate să greşim în acest mod, nu se poate să nu-ţi faci treaba. Am pierdut două puncte! Păcat că nu ne-am desprins! Sîntem neînvinşi de 15 partide, e un record! Ar fi fost prea de tot să pierdem acest meci. Gazonul va arăta bine pe viitor. Nu are rost să acuzăm starea terenului pentru că doar jucătorii noştri alunecă. Cei de la Steaua nu au avut probleme, nici cei de la Gaz Metan. Unii jucători au figuri pe teren, vor apărea schimbări în etapele următoare”
Nu e vina antrenorilor ca nu avem jucatori, daca te uiti la ce banca de rezerve am avut te duci dracu.... un mijlocas de doamne ajuta nu avem in banda, dar nici macar 1. Tot nu pricep cedarea lui Varga, macar ala iti intra pe final acolo 20 minute ca oricum mai slab ca astia chiar nu cred ca putea sa fie. Poate il aducem inapoi :laughing:

Oricum trist de tot meciul, ala sa-ti centreze singur din mijlocul careului cu exteriorul, iar celalalt sa dea gol cu om langa el, penibil gol. Nu retin exact cine a fost in fata lui Tahar, Vatajelu sau Tarnacop sau cine? si la fel nu inteleg de langa cine a sarit ala la cap, cine era cu el in marcaj.



PS: Blue_titan, Viitorul si Medias fix la retrogradare se bat, ca sa-ti dai seama cat unde suntem faci comparatie cu rapid, noi mereu o sa intalnim echipe cu care rapid au jucat in etapa precedenta.

Rapid vs Steaua, Viitorul (9 oameni), Medias, Petrolul = 8 puncte

Craiova vs Steaua, Viitorul, Medias = 3 puncte +/- cele din meciul cu Petrolul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de ozzy » 14 Mar 2015, 19:07

Echipele astea care se bat la retrogradare se prezintă, unele, cu 3-4 clase peste ce jucau în tur. Mă refer în primul rând la Rapid și Iași.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de muttley » 14 Mar 2015, 19:11

Rapid aia joca binisor, nici ei nu au un fotbal super elaborat, sunt cam pe unde suntem si noi, dar parca totusi putin peste ! in schimb aia de la Iasi chiar joca bine, adica si ei se apara, dar aia paseaza mingea pe acolo mai tin si de ea, noi doar o aruncam in fata si pregatim iar defensiva pentru urmatorul "val"

Eu nu pot sa-l inteleg pe Baluta, omul e pamant. Are mingea la picior, adversarul se retrage, intra in careu, iar Baluta asteapta fundasul. Nu pricep de ce nu se duce peste adversar in careu sa forteze un penalty cum a facut ala de la TG jiu in meciul cu Iasi (parca Raduta).
Degeaba are Baluta o ceva viteza, daca cand adversarul te las sa te duci peste el in careu si tu refuzi. Practic cand prinzi adversarul cu spatele (pe calcaie) si intri in careu, poti face ce vrei ca ala nu poate ataca decisiv ca risca sa faca penalty.

Tot el a avut o faza rep a 2-a care zic eu putea sa fie decisiva, intra din bandaa in careu si omul alege sa centreze in spate la Bawab cand in fata portii era Rocha .....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2015, 19:14

Pai da, pentru ca au adus jucatori. E logic, nu? Noi am adus rezerve, ei au adus titulari...

Sent from LG G2

Închis