[Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 17 Mar 2015, 20:19

victorie
10
36%
egal
9
32%
infrangere
9
32%
 
Total votes: 28

sorin107

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mar 2015, 08:22

chiar, n-a filmat nimeni momentul?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 18 Mar 2015, 08:28

Am filmat eu ceva, voi pune mai pe seara.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 18 Mar 2015, 11:24

george_7002 scrie:
george_7002 scrie: :hai Victooooriiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :up:
.
.
.

:hai Victooooriiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :up:

.
.
.
:hai Victooooriiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! [smile84]
Și o dedicatie apeciala pentru toata mass media de la capitala: ****! ****! ****! :-x :-x :-x
.
.
.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 18 Mar 2015, 11:42

Sergyu_costea scrie:Ce frumos a fost :)( :up: Da, asa da, asa sa joace, cu daruire si ii vor multumi pe toti. Pentru ca vor avea si rezultate. Bravo Pablo, bine Pufi, bine baietii! Mie Vata, nu mi s-a parut asa catastrofa cum am citit pe aici, a fost cel mai bun meci al lui din retur totusi.

Si ca tot eram suparat ca nu prea cantam. Eh aseara a fost bine. Probabil si motivati de jocul bun si de concurenta cu ploiestenii. o:
Vata si-a mai dat drumul la joc abia pe final, pana atunci a tot gresit pasele...aseara s-a vazut ca a jucat din nou cum trebuie Brandan, poate si terenul dar asa trebuie jucat cu pase scurte , nu cu bubuite...sa nu fie totusi si terenul de pe Extensiv de vina pentru stilul asta de joc al nostru.
Oricum cred ca pana la meciul cu cateii se rezolva si problema cu gazonul...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 18 Mar 2015, 12:05

aseara m-am uitat cu atentie la brandan si bawab cum isi mustrau colegii precum vatajelu, mateiu, achim, tarnacop cand greseau. si fiecare dintre ei lasau capul jos fara nicio replica. mi-a placut foarte mult la sfarsitul meciului cand tot staful echipei impreuna cu jucatorii si-au felicitat adversarii, arbitrii si nu in ultimul rand s-au bucurat alaturi de galeria minunata care au fost alaturi si la acest meci. vatajelu a jucat faorte slab prima repriza dar si-a revenit in a 2-a in ultimile 35 min. din prin minutul 60 era bine daca c&s ii schimbau pe rocha si mateiu cu herghelegiu si ivan, deoarece sunt sigur ca atunci ii prindeam pe contraatac rau de tot prin viteza si prospetimea celor 2 doi. in rest, in acest retur avem 3 meciuri grele in deplasare , pe primele 2 (pandurii si petrolul) l-am trecut cu max de puncte a mai ramas la tg mures. cu ciorile se v-a juca in penultiem etapa si acolo se poate intampla orice prietenie.

Thunder

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 18 Mar 2015, 12:06

Ca tot vorbea careva mai sus de presa bucuresteana, e un articol pe gesepeu, ala cu oltenii raman cu picioarele pe pamant, unde e o poza cu Brandan tinut de Astafei, i-a lungit ala maneca tricoului de zici ca era ala din Fantastic 4

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 18 Mar 2015, 12:10

Prietene mutley, e bine 9 puncte din calupul asta de meciuri?ne apropiem de valoarea CSMS IASI?si mie imi plac moldovenii ....azi! FORZA ŞAHLĂUL!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 18 Mar 2015, 12:17

Daca bate Șahlăul, o sa am o saptamana perfecta dpdv fotbalistic.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 18 Mar 2015, 12:31

Frumos si in teren si in tribuna.
Trebuie sa impunem ca regula/traditie ca in momentul in care se arata minutele de prelungire sa cantam 'Tinem cu echipa noastra...' indiferent de scor, faza a jocului sau locul in care stam pe stadion.
Ati vazut aseara ce frumos a fost. Am avut senzatia ca nu doar petrolistii, ci intreg universul s-a oprit sa ne asculte.

PS: Noi pe la Slatina ne-am oprit din cantat.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 18 Mar 2015, 12:51

SLH scrie:Frumos si in teren si in tribuna.
Trebuie sa impunem ca regula/traditie ca in momentul in care se arata minutele de prelungire sa cantam 'Tinem cu echipa noastra...' indiferent de scor, faza a jocului sau locul in care stam pe stadion.
Ati vazut aseara ce frumos a fost. Am avut senzatia ca nu doar petrolistii, ci intreg universul s-a oprit sa ne asculte.

PS: Noi pe la Slatina ne-am oprit din cantat.
o: BRAVO! toata lumea a fost la inaltime ieri seara... desi imi programasem sa ajung si eu la meci nu am mai ajuns in final... chiar incepe sa arate bine Peluza Nord si acasa si in deplasare usteag BRAVO! :hai
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 18 Mar 2015, 13:01

SLH eu nu seziez mari diferente in peluza. Numeric, acasa suntem tot cam cati eram si pe Oblemenco.
Ce-i drept in deplasare va descurcati admirabil si superb, v-am auzit in dese randuri aseara chiar si cand ploiestenii cantau.

Cum e peluza? Creste numarul?
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 18 Mar 2015, 13:16

Aseara, o mana de olteni au dominat fondul sonor pe Ilie Oana. Pana si "iubitul" de la Gigi Tv se oprise din latrat sa asculte...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Mar 2015, 14:18

din cate stiu eu si dinamu a avut un campionat intreg fara ingrangere dupa 1990 . Prin 92-93 cred... In urma caruia Ianul, presedintele de atunci, a intrat la parnaie

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 18 Mar 2015, 15:16

Cred ca si rapidul lui mircea lucescu.
Mutley, te asteptam cu descrierea orasului Piatra Neamt cand te intorci....ai plecat cu trenul? Iti recomand sa iei legatura cu ala din iasi care a stat singur in peluza la tg jiu...împreună aţi fi o forţă!;)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 18 Mar 2015, 15:24

Cum sa ia legatura cu acel suporter? Pai ia legatura in fiecare dimineata, cand vorbeste in oglinda

Închis