[Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 17 Mar 2015, 20:19

victorie
10
36%
egal
9
32%
infrangere
9
32%
 
Total votes: 28

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 21:54

Baieti eu cred ca si sezonul asta terminam mai sus ca Mures.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mar 2015, 21:55

romaad scrie:@ iuli, cristunu (probabil coco reloaded) e clonat in devenire. Mai are ceva derapaje, dar se straduie din greu sa si le mascheze
Iuli, asculta-l pe romaad, e acasa in pioeze, are mintea mai limpede! :)(

romaad, fa-te bine, pe mine cine ma ia sambata in drum spre stadion??????

Dau 3 beri , numai sa vii la meci ! :hai :hai :hai :hai :hai
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mar 2015, 21:55

alex21.mufc scrie:Baieti eu cred ca si sezonul asta terminam mai sus ca Mures.

Pai nu iti era clar deja!?!?! :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

ozzy

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 17 Mar 2015, 21:56

Așa, tată, astea-s meciurile în care simți și tu că ții cu Craiova, și dacă ne egalau, mă ofticam, dar nu puteam să fiu supărat, de data asta băieții au arătat atitudine, dorință de victorie, fotbal. Eu cred că a fost gol la faza aia și chiar se termina meciul atunci. Brandan și-a revenit și s-a văzut asta, Bawab ori e genial, ori le comite grav, Mateiu extrem de implicat în joc, și Achim mi-a plăcut, în special la faza aia când a făcut o cursă excepțională și i-a centrat perfect lui Rocha. Vătăjelu și-a mai revenit pe final, dar e departe de ceea ce poate.

LiviuB

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Mar 2015, 21:57

Ce victorie frumoasa. Si f importanta. Ne-am dus la 8 puncte fata de botosani. Si ne-am apropiat la 2 de petrolul si ne tinem si de tg mures. S-a vazut lipsa lui Frasinescu, Izvoranu a fost cam depasit. Pt meciul cu Astra ar trbui sa intre Kay si ar trebui inlocuit si Tarnacop. Astazi a fost capat de linie si nici pe faza defensiva n-a fost prea sigur. Si ati vazut ca la cornerul din final am centrat in careu?! :)

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 21:58

Avem sanse la titlu, fara gluma.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Mar 2015, 22:01

giallorosso, mai alsa ba etnobotanicele. Iar am castigat un meci si ne batem pa titlu?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mar 2015, 22:03

muttley scrie:giallorosso, mai alsa ba etnobotanicele. Iar am castigat un meci si ne batem pa titlu?
Da vere. Mi se pare normal sa fie asa. Suntem cei mai buni dintre romani!

Sunt sanse mai mici sa ni te prezinti REAL decat sa luam titlul, cupa si cupa ligii inca de anul asta, si sa eliminam pe Arsenal din UCL tot in seara asta.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 17 Mar 2015, 22:04

Sincer, mie mi se fâlfâie de atitudinea vădit ostilă a celor de la Digi. Măcar vedem transmisii profesioniste. Recunosc, totuși, că mă deranjează când în pauza meciului Craiovei ei dau interviuri în legătură cu alte meciuri (și azi s-a întâmplat). M-ar interesa niște reluări, nu neapărat comentariile din studio. Nu vreau să ne laude nimeni, vreau doar să meargă echipa. Și asta nu depinde, din fericire, de cei de la Digi.
Despre meciul de azi, bravo! Am avut și ceva baftă, da' e evident că dacă nu ieșeam la joc nu câștigam. Și Brandan a fost mult peste ce-a jucat în ultimele meciuri, și s-a simțit asta.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mar 2015, 22:08

muttley scrie:giallorosso, mai alsa ba etnobotanicele. Iar am castigat un meci si ne batem pa titlu?

Te oftici???

Si serios acum: o fi el copil, dar nu-l ataca cu astfel de lucruri , ca te ba in aia matii, a lui ajica, sau a lui jiji!

Oi fi tu oier, oi fi tu impotent sa apari la o intalnire a forumului, desi scrii mii de mesage pe aici, dar atat! Abtine-te!

Nu avem sanse la titlu, din motive bine stiute! Dar ne ridicam , si vrem s fim ce am fost odata!

s juc in Europa inca de anul asta, NUMAI PENTRU CA EUROPA AR AUZI DIN NOU DE UNIVERSITATEA CRAIOVA ! ATAT!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Mar 2015, 22:08

alex21.mufc scrie: Sunt sanse mai mici sa ni te prezinti REAL decat sa luam titlul, cupa si cupa ligii inca de anul asta, si sa eliminam pe Arsenal din UCL tot in seara asta.
:laughing: :laughing: :laughing: Buna rau asta! Bravo pustiule!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 17 Mar 2015, 22:10

sorialis nu-l mai baga frate in seama, tu iti dai seama ca are emotii pentru meciul de maine seara de sub Pietricica. alex, bravo si eu eram o data ca tine, de ale tineretii valuri :)(
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Mar 2015, 22:12

Bine ca mi-ai zis ca au in deplasare, credeam ca e pe Ghencea !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mar 2015, 22:13

muttley scrie:Bine ca mi-ai zis ca au in deplasare, credeam ca e pe Ghencea !!!
Esti becalin, zau, dar rau!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 22] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 17 Mar 2015, 22:14

Hai ca am scos-o la capat si de data asta. Io nu inteleg de ce jucam in halul asta cand ne convine rezultatul. De ce nu incercam sa tinem mai mult de minge, de ce ne limitam doar la bubuit... Suntem atat de limitati cand noi ar trebui sa facem de toate ca ne permite scorul. Joaca bah tata, paseaza chiar si inapoi, pe la Pufi. Tine de ea, nu-l lasa pe adversar sa vina in halul asta peste tine.
In rest, un mare plus la daruire azi. Cand ne aparam nevoile si neamul, suntem invincibili. Cand incercam si noi sa mai jucam cate ceva, ne dam cu mucii in fasole...

Achim a luat galben. Nu a facut si el 4? Hai tata cu Dumitras ala ca m-am saturat. Vreau sange proaspat. Chiar cu riscul de a opri seria. Doar pentru o pasa data in 4 meciuri nu-l pot ierta pe Achim.

Închis