[Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Victorie
12
57%
Egal
7
33%
Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

Thunder

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 11 Apr 2015, 18:41

iuli scrie:cum e Thundere?chiar daca am jucat mai slab decat ei,am avut penalty clar.plus off-side la golul 2.
Bre eu am zis ca am o presimtire, nu ca stiu 100% sigur ca asa se intampla :cool:

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 11 Apr 2015, 18:48

Macar cand fu' sa pierdem ... o facuram pe pielea stelutei. Mii de multumiri Sandoi & Cartu, scule de antrenori ... citand un puscariabil acum in libertate inca 4-5 jucatori si la pastele 2016 suntem campioni.
11 m fu' .. da' conteaza? Baietasu asta cu nume de apostol si care a jucat 30 min in retur e scula de atacant. El e viitorul.

JustME

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Apr 2015, 18:52

corect, partea plina a paharului e ca poate pierde fcsb-ul titlul :) noi mai avem de tras nitel dar suntem pe drumul cel bun. daca batem pe dinamo infrangerea asta deja devine neimportanta din punctul meu de vedere.

LiviuB

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 11 Apr 2015, 18:53

3faze de 11 m. Daca asta e cel mai bun arbitru suntem jos de tot in arbitraj
Eu nu stiu unde a fost atata superioritate a celor de asa. Au avut 2 faze, 2 goluri. Unul f usor primit de noi... Daca dadea ala 11 m altfel discutam acum. Asa i-a mai dat galben si lui Brandan

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 11 Apr 2015, 19:08

Apararea noastra a fost foarte visatoare la faza golului 2. Daca faceau pasul la offside, in loc sa se retraga, meciul se termina 1-1.

Send from LG G2

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 11 Apr 2015, 19:13

Sa i batem pe caini si nu mai conteaza nimic!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 11 Apr 2015, 19:23

Brandan a refuzat aproape tot meciul sa.i dea pase lui rocha....
Don pacate ambele goluri au fost de portar.
CRAIOVA NESUPUSA

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 11 Apr 2015, 19:32

per ansamblu a fost un joc frumos, dar cu un gust amar aceasta infrangere. pacat pentru ca baietii ar fi putut sa faca mai multe. dupa primele 44 de minute speram la un egal chiar victorie. Din pacate greselile personale si-au spus cuvantul...Ivan trebuia sa forteze patrunderea acolo, dar el stie cel mai bine pentru ca a fost dezechilibrat.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 11 Apr 2015, 19:37

E usor de vorbit, dar daca se dadea 11 m la Madson si aveam 1-1 la pauza? Sau daca nu le tolera ca de obicei jocul dur? Sau daca la Ivan dadea macar o indirecta in careu? Ca au vazut si orbii ca ala era cu copita prea sus. Asa ca a se slabi cu marii nostri arbitri... Si saptamana trecuta il jeleau toti pe rainea parca era ta-so... Ma rog, Dumnezeu sa-l ierte, ca are pentru ce.

Cine ii tine in brate pe FC Tg Mures?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 11 Apr 2015, 19:40

Cred ca putea sa faca plonjon acolo daca avea sange in instalatie, putea sa marcheze. In cel mai rau caz lua o gheata in gura, dar se dadea 11m. In fine, sa nu dramatizam.
Felicitari baietilor si intregului staff pentru tot ce au facut. Pe noi nu ne incurca cu nimic c-am pierdut si daca tot ne-au batut, parca as vrea sa ia astia titlul, sa vad doliu la digi. Cand a fost vorba de interesul fcsb-ului, din clona am devenit Universitatea. Multa multa **** sclavilor becaloti.

Paste fericit tuturor, multa sanatate si multe bucurii alaturi de Stiinta !!! Ne vedem cu dinamo.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 11 Apr 2015, 20:12

Pacat de cartonasele galbene. Cainii erau de batut, si-i bateam cu Madson si Brandan la mijloc. Acum sa-l vad pe Cartu cu cine mai joaca, ca n-a rulat deloc lotul.

Cu echipa aliniata azi ii bateam la pas pe catei, daca aliniam macar echipa de azi.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 11 Apr 2015, 20:26

Brandan nu sta cu Dinamo !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Apr 2015, 20:43

Revine Vatajelu, urca Tarnacop in stanga, Baluta va fi in dreapta, Mateiu va fi in locul lui Madson. Brandan nu sta, nu a luat el galben. Ultimul galben l-a luat Frasinescu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Apr 2015, 21:54

va mai aduceti aminte offsideul ala la Rocha cand scapase singur cu portarul? nici vorba de offside! si nu zic eu asta ci maestrii de la digi :)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 11 Apr 2015, 22:06

au echipa mai buna si castigara meritat.. Din pacate primul gol e al lui pufi, iar al doilea al fundasilor centrali.. Pacat ca nu-i duce capul deloc.. Mi se pare incredibil cum se bagara pana in poarta in loc sa stea pe 16 m.. Un pas in fata daca faceau ramaneau aia in offside.. Din pacate jucaram fotbal dupa golul 2.. Ma bucur pt Herghelegiu chiar merita acest gol.. Cu putin noroc puteam chiar sa plecam cu un punct mai ales daca rocha ar fi pasat la faza aia.. Penalty? hai sa fim seriosi.. Daca era in careul nostru am fi zis ca nici vorba de asa ceva.. Putea sa dea o indirecta totusi..
Cartu si Sandoi sunt mari de tot!! Au scos maxim cu ce au la dispozitie.. Pai Brandan si Madson se misca in reluare.. Iti trebuie mijlocasi centrali rapizi, tehnici nu ce avem noi.. Degeaba e cel mai bun recuperator Madson daca paseaza doar in spate si se misca ca un melc.. Brandan e un jucator plictisit..

Închis