[Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Crezi ca la meciul cu Dinamo, va fi folosita pe echipament stema cu Leul?

Poll ended at 18 Apr 2015, 20:02

Cu siguranta
4
13%
Probabil
7
23%
Improbabil
19
63%
 
Total votes: 30

Thunder

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de Thunder » 20 Apr 2015, 12:05

Nici nu mai conteaza de unde a plecat, se vede clar ca e in spatele javrei si ii da fum pe viteza, nici pomeneala de offside.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de hanky panky » 20 Apr 2015, 12:37

si herghelegiu era deja pe sprint
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de romaad » 20 Apr 2015, 12:57

Bobby scrie:Totusi meci modest jucat de noi. Cu Steaua nu, cu Astra nu, cu Dinamo nu, cu Tirgu Mures nu. Nu avem valoare - ca lot si antrenori - de podium. Mi s-a parut ca in aceste patru meciuri adersarele noastre au stat mai bine in teren. Si asta in cel mai slab campionat de liga 1 in ultimii 10 ani.

Cam atita putem si mi se pare o nebunie ca aceasta echipa are un buget cu 50 % mai mare decit Tirgu Mures - bani aruncati pe fereastra.
Tg Mures a avut buget nelimitat sezonul asta. pentru orice!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de romaad » 20 Apr 2015, 13:00

muttley scrie: Vatajelu a fost slab rau de tot
sigur ai vazut meciul?? sau era moto la tv?

ozzy

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de ozzy » 20 Apr 2015, 15:08

Bine că toată presa urlă că avea Cernat juma de gheată în offside la primul gol al Oțelului, faza asta n-a prezentat interes.

JustME

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de JustME » 20 Apr 2015, 15:20

aia de la digi nici macar nu au bagat in rezumat faza asta.. nu se vede exact momentul pasei si pozitia lui Herghe dar imi vine foaaarte greu sa cred ca era in offside.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2015, 15:25

Eu am vorbit cu niste prieteni aflati exact pe linie (dupa cum am aflat ulterior) Herghe a plecat din terenul nostru si avea cam 1 m distanta fata de fundasul javrelor. Si omul (unul dintre ei) stie ce spune, e fost jucator de fotbal prin B si acum e arbitru prin divizia C.

Send from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de LiviuB » 20 Apr 2015, 16:01

de la balaj nici ca ma asteptam la altceva. el... arbitru care lasa jocul liber a fluierat la fiecare plonjon al polonezului ala care zici ca era din hartie.. cadea la fiecare adiere de vant.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de DarkComy » 20 Apr 2015, 16:05

Mie din prima reluare mi se pare ca Herghe chiar pleaca in sprint paralel cu linia de la centru, in special ca sa evite ofsaidul si dupa aia schimba directia. Clar nu a fost ofsaid
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de muttley » 20 Apr 2015, 16:21

romaad scrie:
muttley scrie: Vatajelu a fost slab rau de tot
sigur ai vazut meciul?? sau era moto la tv?
da, l-am vazut, a fost slab. Nu a fost capabil tot meciu sa dea o centrare, iar daca suturile alea 2 te fac pe tine sa zici ca a jucat bine, e problema ta.

Singurele pase bune ale lui vatajelu au fost inapoi cu Brandan si Izvoranu, in rest le-a gresit aproape pe toate, a ramas sus in multe faze si a lasat banda descoperita iar ofensiv cu exceptia celor 2 suturi, primul care n-a fost nici macar 1% periculos, iar al 2-lea pe care il putem cataloga ca fiind aproape de poarta pe care a pus-o in pericol.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de LiviuB » 20 Apr 2015, 17:22

Acka a crescut enorm in joc. imi place ca se impune fizic in dueluri fara sa faulteze. si ce pasa i-a dat lui Herghelegiu...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2015, 18:02

Vatajelu nu a jucat impecabil, din contra. A gresit cateva pase, punand javrele pe contraatac. A fost cam de nota 6, pe o scara de la 1-10. Dar nici praf nu a fost, cum vrea Seke sa credem.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Apr 2015, 18:06

Din perspectiva de antrenor, daca joci creativ, ofensiv si vrei sa dai multe goluri ... risti sa pierzi intrun meci in care Bawab si Mateiu nu joaca nimic. Dupa o infrangere se instaleaza nelinistea, dupa neliniste se intra in criza de moral si dupa un sir de infrangeri se schimba antrenorul.
Acesta este nivelul jucatorilor din Liga 1 si cel mai bun exemplu il ofera Rocha care este un jucator de mana a3a european dar care la noi este unul din cei mai buni meci de meci chiar daca nu este un finalizator. Are conditie si calitati fizice excelente si este un atlet adevarat.
Si aici ii dau dreptate lui Stoican când spune ca adolescentii canini s-au facut fotbalisti ca sa aibă multi bani - nu pentru ca le place fotbalul! nimic fizic, nimic tehnic, nimic mintal
La nivelul acesta de competitie acest nivel de joc este echitabil ... dar CORECT - este URAT!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de muttley » 20 Apr 2015, 18:11

Sergyu_costea scrie:Vatajelu a jucat perfect defensiv si bine spre foarte bine ofensiv. Primul sut nu a fost nici macar 1% periculos. Ba fobal cand inveti? Sau macar poti sa taci. Imi aduc aminte de un sprint in prima repriza, cand l-a ajuns pe Bilinski (cred) dupa ce scapase ala aproape singur si l-a blocat perfect.

Eu pe Acka vreau sa-l amintesc, a fost demential, impecabil, nu am cuvinte sa vorbesc despre prestatia lui :))
Poti sa te apuci de rugby daca Vatajelu a jucat perfect. Probabil ca tot din cauza asta era Cartu sa-l pupe !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de Nea Marin » 20 Apr 2015, 20:06

Una peste alta, omul meciului e Acka, a fost cel mai constant. Mai nou are multa siguranta in joc.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis