Grupa A

10 iunie - 10 iulie 2016| Meciul de deschidere: Franţa - Romania, 10 iunie, ora 22:00, Stade de France,
Saint-Denis

Moderator: grup_moderatori

DoRyN

Re: Grupa A

Mesaj de DoRyN » 15 Iun 2016, 21:22

Hai ca ne-am revenit, după meciul cu Franţa mă cuprinsese o frică cum că vom juca bine la europeanul asta şi nu eram obişnuit ! Acum gata, m-am liniştit !

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Grupa A

Mesaj de sorialis » 15 Iun 2016, 21:24

declar in premiera: la meciul cu Franta am dormit! tot meciul! practic am adormit inainte de a incepe meciul....

azi, am avut treburi casnice, la golul de 1-0 eram inca pe la magazin sa iau castraveti si rosii....

apoi, am ascultat practic meciul, am vazut doar cateva faze!

la meciul cu albania promit sa ma uit cu atentie, nu de alta, dar e posibil sa pierd un meci foarte bun! al albanezilor!

suntem praf! uite ca o spun!, dar nu trebuie sa urmaresc live meciul, sa-mi dau seama!

sustin Romania, dar nu ma impresioneaza deloc o aduntatura de expirati! sustin Romania, am steagurile pe masina de o saptamana, sustin tara, altfel, ma intereseaza absolut spre zero ce joaca tata puiu! daca ne calificam mai departe, sunt icoanele de vina! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Grupa A

Mesaj de mihu » 15 Iun 2016, 21:27

Să îi ți pe keseru si prepeliță în teren 90 Min, doar gheneralul știe ... sau poate iese mimi stoica si ne explică că de fapt ei au fost determinanți în egalul obținut. Să păstrezi un jucător precum Keseru tot meciul este frustrant exact cam cum îl ținea Mogo pe Mazarache un meci întreg pe teren fără să facă nimic.

Trimis de pe al meu Nexus 5X folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Grupa A

Mesaj de sorialis » 15 Iun 2016, 21:29

mazarache macar mai alerga in anumite faze, parca! :) de nebun, dar alerga un pic, punea acolo un pic de presiune,,,,
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: Grupa A

Mesaj de mihu » 15 Iun 2016, 21:29

sorialis scrie:mazarache macar mai alerga in anumite faze, parca! :) de nebun, dar alerga un pic, punea acolo un pic de presiune,,,,
Da scuze uitasem de asta...dar frustrarea cam la fel este..

Trimis de pe al meu Nexus 5X folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Grupa A

Mesaj de DeuxEx » 15 Iun 2016, 21:34

Stiti cum s-a facut selectia?
I-a chemat pe rand tata Puiu in birou si i-a intrebat:
- Mah, vrei sa vezi Franta, vrei sa mergi la Euro?!
- Da, sefu', cum sa nu.
Si i-a luat la Nationala. Bine, au fost unii ca Ivan sau Maxim care au completat:
- Nea Puiu, mergem acolo sa ne batem cu ei, sa castigam turneul!
Si pe astia i-a lasat acasa, ca nea Puiu n-are timp de pierdut prin Franta...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Grupa A

Mesaj de blixa » 15 Iun 2016, 22:04

Tare mult imi doresc sa falimenteze Dl. Mititelu FRF-ul! Macar sa ne fi interzis astia, ca la Eurovision. Joaca astia cam cum canta ala...
S-a rupt Brazda.

ozzy

Re: Grupa A

Mesaj de ozzy » 16 Iun 2016, 08:55

Ca de obicei, suntem singura echipă care nu intenționează măcar să joace fotbal. Mai sunt echipe slabe la turneul ăsta, dar săracii măcar încearcă. Noi nu, hai la ciupeală, că poate ne iese

LiviuB

Re: Grupa A

Mesaj de LiviuB » 16 Iun 2016, 09:08

o sa ni se serveasca vesnicul raspuns ca nu are cu cine. problema este ca ar avea cu cine dar in momentul in care incepi cu stancu, keseru si chipciu, chiar ca nu ai cu cine...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Grupa A

Mesaj de DeuxEx » 16 Iun 2016, 18:36

Danut Lupu, inainte de Euro 2016:
"Ca orice român, îmi doresc, dacă se poate, ca delegația noastră să revină în țară după ce se joacă finala. Mi-aș dori din tot sufletul asta, dar eu stau cu picioarele pe pământ și sunt conștient că vor veni acasă pe data de 20. Să mă scuze nea Puiu, nu știu de ce, dar pe 20 o să spună că doctorul și bucătarul au fost de vină".

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Grupa A

Mesaj de Nea Marin » 16 Iun 2016, 21:25

Cu bucatari rasi in cap vrem sa castigam Campionatul (European)?
STIINTA SUNTEM NOI !

ozzy

Re: Grupa A

Mesaj de ozzy » 17 Iun 2016, 08:42

Las și eu asta aici
Fişiere ataşate
Iordanescu.jpg

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Grupa A

Mesaj de jianu_max » 18 Iun 2016, 21:19

Stati linistiti..ne calificam.Federatia este disperata ca in momentul intoarcerii in tara trebuie sa il cheme pe JUSTIȚIAR "cu usile inchise" si va face tot posibilul sa amane teribilul moment...Ba mai mult decat atat UEFA tremura pentru ca planeaza asupra ei spectrul acuzatiei de pasivitate in cazul celebru al dezafilierii si ne va ajuta sa ajungem in finala pentru a face rost de prima transa din averea ce i se cuvine FINANȚATORULUI
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Grupa A

Mesaj de DeuxEx » 19 Iun 2016, 12:32

1-1 cu Albania, gol Sanmartean.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: Grupa A

Mesaj de Masive » 19 Iun 2016, 21:20

Hai ca ii batem da-i dracu de tigan

Scrie răspuns