[Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Debutăm cu o victorie ?

Poll ended at 12 Iul 2015, 12:23

Da
15
75%
Nu
5
25%
Nu ştiu
0
No votes
 
Total votes: 20

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 18:27

eu sincer as incerca ideea lui Dampezzo cu Rocha si Curelea in fata. aceeasi tactica adica sa ii lasa pe aia sa vina peste noi si cand iesim pe contre sa avem un varf puternic acolo in fata care sa devieze mingi pentru Rocha, Bancu sau Baluta care sa vina din linia a 2-a pe viteza. ca oricum tendiinta noastra o sa fie sa aruncam mingi la bataie iar pt asta cred ca e mai util Curelea acolo in fata pivot care sa devieze mingi pt Rocha&co veniti in viteza din linia a 2-a. Bawab ca si Curelea nu are viteza necesara pt a juca pe contre, ar fi bun Thaer in tactica asta daca ar da drumul repede la minge dar tendiinta lui e sa tina de ea si sa faca floricele.

in alta ordine de idei imi doresc mult sa pot sa fac deplasarea asta. cele mai frumoase deplasari astea sunt, in Bucuresti!

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 13 Iul 2015, 18:31

a zis cartu ca doar din etapa 3-4 o sa inceapa sa se foloseasca mai mult de ferfelea si curelea, deci nu cred c-o sa inceapa.

si nu-l vad pe sorin tinandu-l pe bawab rezerva, sincer.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de FanStiinta » 13 Iul 2015, 19:23

Deci conform lui Craciunescu a fost penalty clar la Bawab dar si la batin pe care Acka il trage de tricou.. si mie mi se paru la fel cand vazui reluarile.. Pe de alta parte craciunescu fu singurul din emisiune care zise ca au fost penalty-uri corect acordate la viitorul.. Dadu niste explicatii penibile..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de romaad » 13 Iul 2015, 19:43

Inca il mai credeti pe escrocul asta zeul arbitrajului? Eu nu dau 2 bani pe parerile lui, nu ca nu s-ar pricepe, dar comenteaza asa cum a si arbitrat: in functie de interes

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de UneKa » 13 Iul 2015, 19:56

Pandurii TG Jiu din 2008 s-au mutat la Craiova multumita marelui Cartu. Fotbal haotic, intamplator si dezgustator. Jucatori slabi, fara ambitie si nepregatiti. Combinatia perfecta pentru a te lupta la retrogradare.
Accederea in play-off este un vis nerealist al unor nepriceputi si mincinosi. O sa intram in play-out si o sa ne luptam sa evitam retrogradarea. Sorin Cartu atinge performanta maxima ca dupa doua perioade de pregatire sa prezinte un joc la intamplare fara un fir logic si lucrat in respectivele perioade.

DEMISIA SORIN CARTU !!! DEMISIA FELIX GRIGORE !!!

Trebuie sa aducem un antrenor capabil care sa impuna un stil de joc acestei echipe, defensiv sau ofensiv. Momentan stilul practicat cu dinozaurul de Cartu este unul la intamplare prin a bubuii mingea in fata. Pe langa un antrenor capabil mai este nevoie si de o serie de jucatori la fel de capabili.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de mihu » 13 Iul 2015, 20:55

romaad scrie:Inca il mai credeti pe escrocul asta zeul arbitrajului? Eu nu dau 2 bani pe parerile lui, nu ca nu s-ar pricepe, dar comenteaza asa cum a si arbitrat: in functie de interes
perfect de acord cu tine Marius, plus ca daca el a zis ca a fost 11m pentru Botosani arata si rautatea lui...pai el cu experienta lui vasta cum se lauda, nu a vazut ca eventuala tinere a fost in afara careului ???
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 21:15

@Uneka

demisia Cartu???! iar aparusi ma manca-ti-as?! :o: ba vere pe tine, cu riscul de a ma scoate Dorin de la moderare, te banez direct.

chiar nu mai putem sa avem si noi discutii normale fara sa fim intrerupti de tot felul de troli cu ideile lor fixe si de [cenzurat] repetate la infinit pe toate subiectele?

cred ca tre' sa iau si eu o mica pauza, ma enervez mult prea repede in ultima vreme.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de FanStiinta » 13 Iul 2015, 21:20

Just te rog sa nu mai citezi mesajele astuia. Eu il am la ignore si sunt foarte linistit fara sa-i citesc aberatiile! Multumesc.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Leonard Albert » 13 Iul 2015, 21:24

@Uneka: imi place sa cred ca sunt un gentleman, dar nu ma pot abtine sa-ti spun un sincer "hai sictir"!
Last edited by Leonard Albert on 13 Iul 2015, 21:26, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de SLH » 13 Iul 2015, 21:25

Subscriu la ce a scris FanStiinta.
**** unekk/coco!

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 21:30

FanStiinta scrie:Just te rog sa nu mai citezi mesajele astuia. Eu il am la ignore si sunt foarte linistit fara sa-i citesc aberatiile! Multumesc.
da scuze, mea culpa. am modificat mesajul.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de UneKa » 13 Iul 2015, 21:37

Nu am voie sa-i cer demisia lui Cartu? Pai de ce? Daca critica cineva sau daca il critica cineva pe acest mare antrenor trebuie sa fie banat?
In opinia mea, Cartu trebuie sa dispara de la echipa impreuna cu cativa jucatori. Doar asa consider ca Universitatea Craiova poate evolua si poate sa atinga obiective ca Play-Off si Europa League.
Era sa luam iar gol din faza fixa. A cui este vina? Nu a marelui Cartu care de 9 luni de zile nu poate remedia acest lucru? Va intreb pe voi cei care il aparati, ce se vede in jocul echipei ca se lucreaza la antrenament? Pase date inapoi ? Mingi trimise lungi trimise peste mijloc? Contraatacuri puternice? Dominarea fazelor fixe?

CE LUCREAZA ACEST CARTU ? CE FACE EL LA ANTRENAMENTE SI VEDEM NOI LA MECIURI? Echipa joaca un fotbal pur la intamplare fara o idee de joc.
Poate nu vad eu bine, si imi cer scuze,dar puteti spune voi care este ideea de joc a acestei echipe? Filozofia imprimata echipei de Sorin Cartu? Punctul forte al echipei? (cu exceptia asezarii pe 2 linii).

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de gsm » 13 Iul 2015, 21:38

vatajelu la premier sport, a spus ca ptr meciul cu dinamo au fost anuntati ca acka , popov si tarnacop nu vor face deplasarea la bucuresti.

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 21:43

@Uneka

nu te-as bana ca il critici sau ii ceri demisia lui Cartu te-as bana pt ca esti penibil si enervant. sau cel putin asta e parerea mea. vrei sa vezi ce face Cartu la antrenamente? du-te la antrenamente prietene si vezi la fata locului. in rest chiar n-am chef sa iti raspund ca n-am la ce.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de UneKa » 13 Iul 2015, 21:50

In fotbal totul are un curs. Echipa se antreneaza 5-6 zile, iar in ziua meciului ei trebuie sa puna in practica ce au facut la antrenamente sau intr-o porportie cat mai mare.
Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea: Avand pe banca Stiintei aproape un an si doua pregatiri centralizate, care este filozofia de joc a acestei echipe? Adica ce vrea Sorin Cartu sa jucam noi? Un fotbal combinativ? Un fotbal de posesie? Un fotbal reactiv bazat pe contraatac? Un fotbal defensiv?
Ce vrea el ca echipa sa joace pentru ca eu nu vad absolut nimic. Nu vad contraatacuri. Nu vad dominarea fazelor fixe. Nu vad incercarea unei posesii progresive, sunt doar pase inapoi. Nu vad un joc bazat pe flancuri. Nu vad un joc bazat pe centru. Nu vad lucruri si succesiuni de pase pe pozitii viitoare, nu vad absolut nimic.
La meciul cu Botosani am observat o dorinta acerba de a evita constructia la mijloc prin trimiterea balonului la intamplare catre atac.

Asta este fotbalul jucat de Universitatea Craiova. Un fotbal intamplator si la alibii.Un fotbal neputincios. Un fotbal bazat pe ciupeala in speranta ca Bawab o sa scoata ceva.
Am urmarit Chiajna - Astra. Concordia Chiajna s-a dus la Giurgiu si a iesit la joc. A facut un joc foarte bun, nu a stat pe doua randuri sa ciupeasca un punct.
Last edited by UneKa on 13 Iul 2015, 22:01, edited 3 times in total.

Închis