[Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem in groapa?

Poll ended at 17 Iul 2015, 05:01

Victorie
7
44%
Meci egal
4
25%
Pierdem
5
31%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de gsm » 18 Iul 2015, 18:30

SLH scrie:Chiar daca multi compara situatia de acum cu perioada Jerry, eu unul sunt mult mai optimist decat atunci. Daca aveam putin noroc, aveam 6 puncte si nu doar ca nu se mira nimeni, dar 'trageam si la titlu' cu exact acelasi lot si acelasi joc.

și eu sunt de aceeași părere.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2015, 21:22

Poate situatia echipei nu e aceiasi cu cea din perioada Jerry, dar in mod cert banca tehnica a primit un ultimatum. S-ar putea ca urmatoarele 2-4 meciuri sa fie capitale pentru Cartu & Sandoi. Si, cum zicea cineva pe forum, mi-e frica sa nu ne trezim cu vreun Ionut Badea, Jerry reloaded sau vreun alt antrenor din categoria asta...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 18 Iul 2015, 22:12

Decât să cumpere jucători, conducerea mai bine cumpără niste suporteri. Au mai rămas foarte putini care stiu cate e treaba suporterilor pe lumea asta.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

ozzy

Re: RE: Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 18 Iul 2015, 22:18

Sergyu_costea scrie:Li s.a zis jucqtorilor ca au luat bataie de la cea mai proasta echipa din campionat. Si ca ar trebui sa le fie rusine. Balgradean intreba de ce, bawab era foarte contrariat ca s.a luat cineva de el. Vatajelu foarte vocal desi nu mai joqca nimic. Doar de mateiu imi pare rau ca a picat la mijloc. Ce mi se pare si mai penibil e ca jumate sa ii aplaude si sa bata cuba cu ei. Si sa imi vina cu explicatii fabuloase ca suntem nesimtiti ca ii injuram ca am avut 60% posesie. Vezi doamne trebuie sa ii pupam in inimă in orice conditii. Cartu si sandoi niciun pic de respect fata de noi. Nu am fost extraordinar de multi, acceptabil ca numar. Am cantat bine, am fost peste javre de multe ori. Jandarmeria s.a pisat pe noi, pur si simplu scotandu.ne in mijlocul javrelor care ne pandeau. Motivand ca ei nu sunt paznici, sa ne descurcam.
Depinde cum privesti. Mie, de exemplu, mi se pare penibil să bati drumul până la stadion doar pentru ca, la final, să iei la măciucă jucătorii.
Si nu vreau să te superi pe mine, dar mi se pare usor penibil si să te muiesti tot meciul cu câinii, iar la final să te bazezi pe jandarmeriei.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: RE: Re: RE: Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 18 Iul 2015, 23:25

ozzy scrie:
Sergyu_costea scrie:Li s.a zis jucqtorilor ca au luat bataie de la cea mai proasta echipa din campionat. Si ca ar trebui sa le fie rusine. Balgradean intreba de ce, bawab era foarte contrariat ca s.a luat cineva de el. Vatajelu foarte vocal desi nu mai joqca nimic. Doar de mateiu imi pare rau ca a picat la mijloc. Ce mi se pare si mai penibil e ca jumate sa ii aplaude si sa bata cuba cu ei. Si sa imi vina cu explicatii fabuloase ca suntem nesimtiti ca ii injuram ca am avut 60% posesie. Vezi doamne trebuie sa ii pupam in inimă in orice conditii. Cartu si sandoi niciun pic de respect fata de noi. Nu am fost extraordinar de multi, acceptabil ca numar. Am cantat bine, am fost peste javre de multe ori. Jandarmeria s.a pisat pe noi, pur si simplu scotandu.ne in mijlocul javrelor care ne pandeau. Motivand ca ei nu sunt paznici, sa ne descurcam.
Depinde cum privesti. Mie, de exemplu, mi se pare penibil să bati drumul până la stadion doar pentru ca, la final, să iei la măciucă jucătorii.
Si nu vreau să te superi pe mine, dar mi se pare usor penibil si să te muiesti tot meciul cu câinii, iar la final să te bazezi pe jandarmeriei.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk
La meci am fost si am incurajat echipa.la final e normal sa ii iei la rost cand pierzi cu dinamo.
Hai sa terminam cu 'ale..ale' cand luam bataie...trebuie sa avem si noi atitudine...
Macar in tribune verbal.

Thunder

Re: RE: Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 19 Iul 2015, 03:16

ozzy scrie:Si nu vreau să te superi pe mine, dar mi se pare usor penibil si să te muiesti tot meciul cu câinii, iar la final să te bazezi pe jandarmeriei.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk
Mai las-o dracu de vrajeala ca astia cand vin la Craiova zici ca sunt bijuteriile coroanei, cred ca au o duba, nu pt fiecare autocar, ci pt fiecare suporter... Cum ar fi la un meci cu dinamu la Craiova sa iti lase vreo 100 de dinamovisti liberi prin oras ? Ar mai ajunge vreounu intreg la bucale? :)-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 19 Iul 2015, 03:27

Eu zic ca da... Nu ii vad pe suporterii nostrii ca facand parte din vreo legiune romana, dispusa sa se ia la tranta cu orice ceata de barbari.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de JustME » 19 Iul 2015, 03:58

cand raportul e disproportionat grav crede-ma ca nu ar face fata nici luptatori k1 vs pustani de 18 ani. hai sa fim seriosi e absurd ce s-a intamplat. cum ar fi sa ii lase pe aia 500 de dinamovisti care vin de obicei la Craiova in deplasare printre 20.000 de olteni care pleaca spre casa de la stadion ca sanki nu ii recunoaste nimeni. si da, din 20.000 nu sar la bataie toti dar e suficient sa sara o foarte mica parte - si ghici ce or sa sara pt ca e mentalitatea aia de pesti pirania: musca unul musca toti - sa ti-i faca terci.

nu de alta dar sa stim si noi care e povestea daca jandarmii mai nou vin la stadion sa faca parada modei si suporterii in deplasare trebuie sa se descurce macar sa fie asa peste tot nu doar pe stadionul lui dinamo. si apropo' daca leprele astea de la jandarmerie nu isi indeplinesc sarcinile sa stea frate acasa ca oricum pe stadioane mai mult incurca decat sa descurce.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 19 Iul 2015, 10:10

Nu e prima data cand Jandarmeria ii lasa pe ai nostrii in capitala fara protectie. Eu am patit-o pe pielea mea in 2006, parca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de SLH » 19 Iul 2015, 15:46

E si vina noastra ca suntem disperati sa plecam cat mai repede. Am remarcat ca la fiecare deplasare in bucuresti imediat ce se termina meciul incep sa gaseasca tot felul de scuze, ca stau aproape, ca nu au insemne cu craiova, ca [****] ca sa plece mai repede. Daca ar fi dupa jandarmi te-ar mai tine o ora dupa meci pe stadion.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 19 Iul 2015, 18:00

Confirm...chiar ne au pus sa iesim prin fata stadionului..probabil vroiau sa termine programul mai rapid

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Iul 2015, 20:17

Nu stiu cine este patron la echipa,
oricare ar fi patron ... Andrici, Rotaru, Beze, Olguta, Netoiu, Pavel Badea, Mititelu, s-a declarat oltean de mai multe ori prin presa.
Sper ca se simte bine dupa meciul asta. Cel putin mititelu ii mai batea din cand in cand

JustME

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de JustME » 19 Iul 2015, 20:25

cortinadampezzo scrie:Cel putin mititelu ii mai batea din cand in cand

adica o singura data :lol:

ozzy

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2015, 11:39

Sergyu_costea scrie:
Iar daca tie ti se pare ca noi batem drumul la stadion sa stau sa ii injur la sfarsit e problema ta. Nu, am venit pentru echipa, am cantat, stim ca traim de atatia ani pentru o victorie in groapa, iar baietii astia si-au batut joc de cea mai buna ocazie. Si mai au si pretentia sa fie aplaudati? Pai i-am cocolosit prea mult, ca vad ca sunt surprinsi ca ne luam de ei cand nu joaca nimic. Cum naiba marele bawab e criticat, nu isi poate explica. Saracii de ei, ia uite cum isi pierd fraierii astia resurse (de timp, financiare, nervi), dar nu au voie sa zica nimic, ca asa trebuie. Eh uite ca nu trebuie, cat timp nu mananca pamantul pentru nesimtirile alea de salarii. Cam asta e diferenta dintre noi si ei. Ca pe ei ii doare in paispe, banii vin, eh am luat bataie de la dinamo, asta e. Noi stim ce am trait aseara, si cu ne simtim inca.
Eu nu m-am luat de tine sau de altcineva că ați criticat jucătorii la final, era dreptul vostru, dacă așa ați simțit. Tu ai fost cel care a afirmat că e penibil că altii i-au aplaudat, de-aia am vrut să-ți arăt că perspectivele pot diferi destul de mult.
Am văzut la viața mea, de pe stadion vreau să zic, o grămadă de meciuri în care jucătorii pur și simplu și-au bătut joc de suporteri, de ceea ce înseamnă Craiova, dar ăsta nu mi s-a părut unul dintre ele. Atât putem în momentul ăsta, atât facem. Și trebuie să fii răuvoitor ca să nu admiți că poate nu meritam să câștigăm, dar în niciun caz nu meritam să pierdem.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Andrei Olteanu » 20 Iul 2015, 11:54

ozzy scrie:
Sergyu_costea scrie:
Iar daca tie ti se pare ca noi batem drumul la stadion sa stau sa ii injur la sfarsit e problema ta. Nu, am venit pentru echipa, am cantat, stim ca traim de atatia ani pentru o victorie in groapa, iar baietii astia si-au batut joc de cea mai buna ocazie. Si mai au si pretentia sa fie aplaudati? Pai i-am cocolosit prea mult, ca vad ca sunt surprinsi ca ne luam de ei cand nu joaca nimic. Cum naiba marele bawab e criticat, nu isi poate explica. Saracii de ei, ia uite cum isi pierd fraierii astia resurse (de timp, financiare, nervi), dar nu au voie sa zica nimic, ca asa trebuie. Eh uite ca nu trebuie, cat timp nu mananca pamantul pentru nesimtirile alea de salarii. Cam asta e diferenta dintre noi si ei. Ca pe ei ii doare in paispe, banii vin, eh am luat bataie de la dinamo, asta e. Noi stim ce am trait aseara, si cu ne simtim inca.
Eu nu m-am luat de tine sau de altcineva că ați criticat jucătorii la final, era dreptul vostru, dacă așa ați simțit. Tu ai fost cel care a afirmat că e penibil că altii i-au aplaudat, de-aia am vrut să-ți arăt că perspectivele pot diferi destul de mult.
Am văzut la viața mea, de pe stadion vreau să zic, o grămadă de meciuri în care jucătorii pur și simplu și-au bătut joc de suporteri, de ceea ce înseamnă Craiova, dar ăsta nu mi s-a părut unul dintre ele. Atât putem în momentul ăsta, atât facem. Și trebuie să fii răuvoitor ca să nu admiți că poate nu meritam să câștigăm, dar în niciun caz nu meritam să pierdem.
Cel mai mult a deranjat atitudinea lor cand au venit la gard.....se asteptau la aplauze furtunoase, poate chiar sa fie lumea pe garduri. Pe bune? Au fost prea mult cocolositi si le ramasera capetele printre nori. Cam de cand trebuie sa te aplaude lumea cand aia iti dau gol?????? Pur si simplu asteptau aplauzele. Si daca mai aud aia cu "ce ba nu esti multumit ca acum avem echipa" cred ca innebunesc.......

Închis