[Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem in groapa?

Poll ended at 17 Iul 2015, 05:01

Victorie
7
44%
Meci egal
4
25%
Pierdem
5
31%
 
Total votes: 16

conStiinta

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 15 Iul 2015, 16:37

Foarte nervos Cartu intrebat fiind daca poate apela la o solutie de la echipa a 2-a cu atatea probleme la echipa. Cred ca i-ar trage vreo 2 in freza lui Felix cand il aude cu abetariile cu jucatorii tineri. :lol:

Ce problema e si cu Baluta?

Phantom
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 14 Aug 2008, 19:41

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Phantom » 15 Iul 2015, 16:42

Sergyu_costea scrie:Baluta ce ma-sa mai are? Ce echipa improvizata o sa avem.. Cred ca intra Dumitras mijlocas dreapta si ne aparam ca la Rovine. Ceva in genul: Pufi - Achim, Kay, Izvoranu, Vatajelu - Dumitras, Mateiu, Ferfelea, Briceag - Rocha, Bawab.

Sau ar putea intra si Dumitras fundas central, si atunci Kay trece inchizator cu Mateiu. Nu cred ca jucam cu Avramia.
Eu as incerca si o "rocada" Briceag - Vatajelu, cu ultimul mijlocas stanga si Briceag fundas. In acelasi timp, de ce nu Bancu mijlocas dreapta ?

sorin107

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2015, 17:03

suntem in piuneze rau de tot si cred c-o sa fie folosit achim la inchidere langa mateiu, nu ferfelea. poate sa apara ferfelea in stanga, daca rocha joaca varf. daca nu, rocha in banda stanga, bancu in dreapta si curelea/hergheligiu langa bawab.

balgradean - dumitras, kay, izvoranu, vatajelu - bancu, mateiu, achim, ferfelea/rocha - bawab, rocha/curelea/hergheligiu

sorin107

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2015, 17:12

are o agresivitate buna si sta bine pe picioare. probabil strict defensiv sa fie folosit. dar in mod sigur, stiindu-l pe cartu, nu jucam cu ferfelea acolo niciodata, intai vrem sa nu luam gol, apoi fie ce-o fi...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1423
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 15 Iul 2015, 17:18

Pufi-Achim,Avramia,Izvoranu,Vatajelu-Dumitras,Kay,Mateiu,Rocha-Bawab,Herghelegiu

Personal prefer Avramia in aparare decat Kay.
Totusi poate recuperam un fundas central si aratam mai bine

sorin107

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2015, 17:21

sau poate apare dumitras fundas central langa izvoranu si kay la mijloc cu mateiu?

ar fi bine sa poa' sa joace bancu...

sergiu, daca dxtr a zis ca cei pe care i-a enumerat n-o sa fie in lot, cred ca stie el ceva.

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 15 Iul 2015, 17:29

florinkeke scrie:Personal prefer Avramia in aparare decat Kay.
Avramia e praf... Macar la Kay stii ca nu trece nimic de el in aer si te bazezi ca-l dubleaza Izvoranu cand e nevoie de viteza, macar cu plasamentu` daca balamalele nu-l mai tin la sprinturi...

sorin107

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2015, 17:32

nu cred, cainii o sa atace si noi o sa incercam sa-i prindem pe contraatac. cred c-o sa se marcheze goluri. sper sa dam noi mai multe ca ei :)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Iul 2015, 17:40

Avand in vedere toate absentele si echipa probabila speculata nici nu mai merg la meci, nu am ce vedea.
Ma duc la tennis

conStiinta

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de conStiinta » 15 Iul 2015, 17:54

Uite cum ii dai apa la moara lui Just Me :lol:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de SLH » 15 Iul 2015, 17:55

Cel mai bine ar fi sa te duci la tenis tot timpul.

JustME

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de JustME » 15 Iul 2015, 18:11

vad ca Iuga nu e pe foaie la meciul echipei a 2-a din cupa. e posibil sa fii fost chemat la prima echipa. nu stiu daca e o idee buna sa fie aruncat intr-un meci atat de important insa pustiul merita o sansa.
conStiinta scrie:Uite cum ii dai apa la moara lui Just Me :lol:
nu vere ca nu mai intru in polemici vis a vis de mersul la stadion. dar atitudini de genul asta explica de ce la meciul cu Otelul atunci cand am retrogradat prima data am fost o mana de insi pe stadion. din partea mea cine vrea sa vina la stadion sa vina, cine nu sa nu vina. e trist totusi ca eu de exemplu nu cred ca o sa pot sa ajung indiferent de eforturile depuse si as vrea sa merg enorm de mult iar altii au posibilitatea de a merge si nu se duc invocand motive puerile. dar fiecare face cum vrea o:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 15 Iul 2015, 19:13

Sa nu uitati ce juca Rocha inainte sa-l faca antrenorii varf si ce joaca la nationala. Sa va mai dau idei de echipe. :D
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2015, 19:20

Eu am vazut meciurile nationalei Capului Verde la Cupa Africii si pot sa-ti spun ca Rocha pe postul de mijlocas central e ca si cum l-ai juca pe Acka varf. Cred ca e la nivelul lui Kay pe acel post, sau al lui Izvoranu, alti 2 jucatori care pot evolua ca si mijlocas central.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 15 Iul 2015, 19:29

Lasa ce-ai vazut. Daca-l cauti pe net o sa-l gasesti peste tot mijlocas central, iar pe Kay si Izvo fundasi. :))
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis