[Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem in groapa?

Poll ended at 17 Iul 2015, 05:01

Victorie
7
44%
Meci egal
4
25%
Pierdem
5
31%
 
Total votes: 16

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de andyucv » 18 Iul 2015, 14:49

Jocul a fost buniciel pentru ca am jucat cu o echipa foarte slaba.
Sunt dezamagit, am jucat prost si nu am scos nimic dintr-un meci pe care trebuia sa-l tratam diferit.
Foarte posibil sa ramanem cu un punct dupa 3 meciuri.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de SLH » 18 Iul 2015, 15:07

Inteleg ca nou adevar universal valabil al urmaritorilor de fotbal e 'dinamo are cea mai slaba echipa din istorie'?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de dxtr009 » 18 Iul 2015, 15:25

de 2 ani, dinamo arata jalnic
eu de cand prind fotbal, nu i am vazut atat de slabi
si tocmai cand trebuia sa ne repezim pe ei, avand in vedere de cand tot incercam o amarata de victorie la ei acasa(sa nu insir echipele care au reusit lejer asta), jucam la alibi, tactic
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 18 Iul 2015, 15:30

Nu stiu de dinamo, dar parca si eu as vrea ceva mai mult curaj, mai multa vana. E pacat ca avem echipa buna, dar parca jucam cu frana trasa.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 18 Iul 2015, 15:32

dxtr009 scrie:de 2 ani, dinamo arata jalnic
De care 8-9 ani ? Ca practic ei si cand au luat ultimu` titlu` tot jalnic aratau... Asta e intradevar cea mai penibila echipa a cainilor din istorie, s-ar putea sa fie chiar primu` lor sezon in care se vor lupta la retrogradare si au sanse reale sa aterizeze p-acolo

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de muttley » 18 Iul 2015, 15:35

E putin spus cea mai slaba echipa, este penibila in ultimul hal. Sunt vai mortii lor si pe langa asta au jucat si mai slab decat "valoarea" lor, iar noi am facut figuratie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de florinkeke » 18 Iul 2015, 15:35

Cred ca ar trebui sa ne uitam la noi in ograda...pana una-alta cea mai slaba echipa bla bla bla ne-a batut asa ca....

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de muttley » 18 Iul 2015, 15:37

Pai da, a zis cineva ca noi suntem buni? De fapt stai.. a zis FELIX GRIGORE !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 18 Iul 2015, 16:53

Thunder scrie: s-ar putea sa fie chiar primu` lor sezon in care se vor lupta la retrogradare si au sanse reale sa aterizeze p-acolo
Vad ca nu-i lasam noi sa aterizeze acolo :lol:

Dezamagirea mea e legata de Curelea si Ferfelea. Era sansa lor sa demonstreze ca merita sa joace titulari si au ratat-o inca o data, probabil ultima data.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2015, 17:18

Bai, frate, 90% sunteti dezamagiti de X sau Y. Meciurile de anul trecut le-ati vazut? Dar amicalele din vara asta? Voi credeati ca se transforma astia in zmei peste noapte? WTF?!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de iuli » 18 Iul 2015, 17:20

chiar sint singurul care vede intamplatoare infrangerea de aseara?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2015, 17:24

Am jucat cu 4 rezerve. Am jucat peste asteptari (cel putin, peste ale mele!). Am luat gol ca niste pro.sti! Javrele au avut norocul de partea lor.
Dar asta nu scuza faptul ca avem jucatori mediocri si submediocrii in echipa. Asta nu scuza lipsa minima de investitii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 18 Iul 2015, 17:27

DoRyN scrie:
Thunder scrie: s-ar putea sa fie chiar primu` lor sezon in care se vor lupta la retrogradare si au sanse reale sa aterizeze p-acolo
Vad ca nu-i lasam noi sa aterizeze acolo :lol:

Dezamagirea mea e legata de Curelea si Ferfelea. Era sansa lor sa demonstreze ca merita sa joace titulari si au ratat-o inca o data, probabil ultima data.
De bine de rau astia n-au prea jucat de un an de zile si cand te gandesti ca oricum veneau dupa o pauza de vreo 2 ani de fotbal, na... nu stiu ce sperante puteai trage de la ei si daca e sa discutam fix de meciu` de ieri, nu astia 2 au fost cei mai slabi... Eu mai degraba pe nen`tu Vatajelu, pe nen`tu Bawab, eventual chiar si nen`tu Pufi i-as trage de urechi pt meciu` de ieri si pe Vatajelu + Bawab pt ultimele 5-6 luni in care au prestat de divizia B, nu de "vreau la europene" respectiv "fusai si la Real si la Barca-n curte"...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de SLH » 18 Iul 2015, 18:02

Chiar daca multi compara situatia de acum cu perioada Jerry, eu unul sunt mult mai optimist decat atunci. Daca aveam putin noroc, aveam 6 puncte si nu doar ca nu se mira nimeni, dar 'trageam si la titlu' cu exact acelasi lot si acelasi joc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2015, 18:09

Ulciorul nu merge de multe ori la apa! A mers de 19 ori sezonul trecut, in general cu largul concurs al adversarilor si cu mult noroc. Anul asta nu mai merge asa usor...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis