[Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem in groapa?

Poll ended at 17 Iul 2015, 05:01

Victorie
7
44%
Meci egal
4
25%
Pierdem
5
31%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Copacul » 20 Iul 2015, 18:10

Ma intreb ce era aici daca in locul lu' Pufi il aveam pe Silvica, oltean de-al nostru, in forma maxima de ieri...
C O P A C U LImagine

ozzy

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2015, 18:17

Chiar dacă n-am fost printre cei care i-au criticat după meci și consider că au făcut un meci bunicel în care au avut și ghinion, nici nu mi se pare acum o mare dramă că unii suporteri le-au reproșat rezultatul. Până la urmă nu sunt nici fotbaliștii ăștia sau n-ar trebui să fie niște mimoze. Asta e, când ai ales să joci pentru Craiova, trebuia să te gândești că la Craiova nu e doar un loc călduț în care banii vin la timp, ci e posibil și să te ia suporterii la rost dacă pierzi vreun meci, mai ales cu dinamo.
Pe de altă parte, sunt convins că a contat și faptul că dialogul suporteri-jucători a avut loc la cald, când toată lumea era foarte dezamăgită. Eu, cel puțin, înainte să luăm golul, tocmai mă uitasem la ceas să văd dacă mai avem timp să-i batem. Nu cred că aspectul jocului făcea pe cineva să ia în calcul acest deznodământ.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Iul 2015, 19:16

Daia se cheama suporteri si nu neveste, nu trebuie sa fie intelegatori...
Intoarcem clepsidra si in locul lui Dinamo eram noi, jucam in poarta 90 de minute si bateam prin noroc. Suporterii ii luau la rost ... "ba ii lasati pastia sa se suie pe voi 90 de min. jucati numai la rezultat ? cel mai urat fotbal e la Cartu"

DoRyN

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 20 Iul 2015, 19:26

Nu sunt de acord cu asta! Ia vedeti meciurile din sezonul trecut de la Ploiesti si de acasa cand a dat gol si Brandan si Bawab. Ia cauta pe youtube meciurile din sezonul 90-91 si vezi. Daca iti place fotbalul spectacol, de ce nu l-am pastrat pe Gane ca echipa juca spectaculos?

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Mantzy » 20 Iul 2015, 19:55

DoRyN scrie:Nu sunt de acord cu asta! Ia vedeti meciurile din sezonul trecut de la Ploiesti si de acasa cand a dat gol si Brandan si Bawab. Ia cauta pe youtube meciurile din sezonul 90-91 si vezi. Daca iti place fotbalul spectacol, de ce nu l-am pastrat pe Gane ca echipa juca spectaculos?
Da, intr-adevar, in perioada Gane parea sa aiba multe ”idei de joc”, cum ii place lu Dexter. Serios, mie chiar imi placea cum jucam. Dar deh, acum asa a ajuns fotbalul in Romania - fara idei de joc. De unde atatea idei, boss, la ce fotbal avem? ASA i-a batut numai din contraatacuri ieri pe aia, n-a avut nici una nici o idee, sa-mi bag [cenzurat]! In plus, ii suspecteaza cineva pe Sumudica sau Radoi ca ar putea avea idei despre ORICE, nemaivorbind despre joc?

”Idei de joc vezi de la 500.000 de euro pe an în sus” (Octavian Paler)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2015, 21:53

Ma, nu inteleg cine a murit! In acest meci, javrele au jucat exact ce am jucta noi sezonul trecut in vreo 7-8 meciuri - adica NIMIC! Si noi am castiga meciuri dupa ce nu am jucat fotbal si nu am vazut niciun suporter sa ridice pretentii atunci. Ati uitat meciul cu Bandurii din deplasare? A fost exact ca meciul nostru de vineri, vazut in oglinda.
Roata se intoarce tot timpul!
Cat despre marlania unora dintre jucatori (ca nu ii pot numi fotbalisti) prin care ai tupeul sa ridici ochii din pamant in fata suporterilor care au batut 250 km ca sa te sustina si sa te mai si dai la ei, eu cred ca ar trebui sanctionata de club!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de gsm » 21 Iul 2015, 13:14

Cornel Dinu a glumit pe seama execuției lui Fai, dar nu l-a uitat nici pe Izvoranu, pe care l-a desființat.

"E un zîmbet în plus pentru Dinamo, la peluza dinspre Spitalul de Urgență, unde e atîta suferință. De data asta Fai a nimerit centrarea pe care o greșise cu cîteva minute înainte, cînd trimisese undeva spre salonul de operații.

De data asta nimerește direct capul lui Rotariu, care a scăpat din marcajul lui Izvoranu, despre care mă întreb dacă e într-adevăr fotbalist. Turnul ăsta care se numește Izvoranu nu știu dacă a făcut un marcaj în viața lui", a glumit Cornel Dinu la Dolce.

iuli

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de iuli » 21 Iul 2015, 13:55

E prima data cand de acord cu asta,Izvoranu e vinovat la gol.in niciun caz Vatajelu,de aia fotbalul e greu.

JustME

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de JustME » 21 Iul 2015, 14:10

Iuli eu raman la parerea ca acolo e o vina generala. faza pleaca de la o respingere stupida a lui Vatajelu apoi Dumitras e spectator la centrarea lui Fai ala, Pufi baleteaza si nici el nu stie ce vrea sa faca sa iasa pe centrare sau sa ramana pe linia portii si totul incununat cu un Izvoranu total aerian care il scapa din marcaj pe Rotariu.

daca Vatajelu nu le pasa direct cainilor, daca Dumitraj bloca centrarea, daca Pufi iesa pe centrare si respingea mingea, daca Izvoranu respingea.. erau multe momente in faza respectiva in care jucatorii nostri puteau sa intervina si sa evite golul.

ca o parere personala Izvoranu si Kay chiar facusera un joc bun pana atunci. Izvoranu chiar a avut o ocazie imensa la o centrare a lui Ferfelea din pacate a reluat cu capul foarte slab altfel era 1-0 pt noi.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de muttley » 21 Iul 2015, 16:32

Am vazut rezumatul, iar ocaziile cele mai mari au fost de partea lui Dinamo. Faza cu Lazar cand trimite peste poarta sau faza cu Matei cand singur pe 6 m nu stie sa loveasca cu capul sunt niste faze extraordinar de mari.

Noi nu am avut vreo faza de importanta celor doua, lovitura de cap a lui Kay sau sutul lui Curelea nu se compara cu o faza pe 6m cand esti liber si ai mingea pe frunte.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de gsm » 21 Iul 2015, 18:14

muttley scrie:Am vazut rezumatul, iar ocaziile cele mai mari au fost de partea lui Dinamo. Faza cu Lazar cand trimite peste poarta sau faza cu Matei cand singur pe 6 m nu stie sa loveasca cu capul sunt niste faze extraordinar de mari.

Noi nu am avut vreo faza de importanta celor doua, lovitura de cap a lui Kay sau sutul lui Curelea nu se compara cu o faza pe 6m cand esti liber si ai mingea pe frunte.
cea mai mare ocazie de gol a partidei a fost a lui izvoranu.

DoRyN

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 21 Iul 2015, 18:36

Bay Mutlei, nu rezumatul trebuia sa-l vezi ca sa tragi o concluzie, data viitoare vezi meciul intreg!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 21 Iul 2015, 18:38

Unui cunoscator ii e de ajuns rezumatul...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de muttley » 21 Iul 2015, 19:36

gsm scrie:
muttley scrie:Am vazut rezumatul, iar ocaziile cele mai mari au fost de partea lui Dinamo. Faza cu Lazar cand trimite peste poarta sau faza cu Matei cand singur pe 6 m nu stie sa loveasca cu capul sunt niste faze extraordinar de mari.

Noi nu am avut vreo faza de importanta celor doua, lovitura de cap a lui Kay sau sutul lui Curelea nu se compara cu o faza pe 6m cand esti liber si ai mingea pe frunte.
cea mai mare ocazie de gol a partidei a fost a lui izvoranu.
Nici votba, Izvoranu era undeva la 11m, Matei era fix in careul mic + ca Izvoranu nu era fix central ca Matei.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de SLH » 22 Iul 2015, 17:29

Deşi a părut accidentat şi supraponderal, arbitrul Istvan Kovacs a preferat să apară pe prima scenă şi nu putea să refuze o delegare la cel căruia se pare că îi poartă un noroc suspect, preşedintele dinamovist Dinu “Vamă”, însoţit de mentorul său, observatorul Augustus Constantin. Pe durata partidei, Kovacs a avut mai multe decizii contestate vehement de cuplul Cîrţu – Săndoi, printre cele mai clare fiind neacordarea a două lovituri libere din preajma suprafeţei de pedeapsă a gazdelor şi a trei avertismente, două aceluiaşi jucător, Nedelcearu, pentru atacuri periculoase comise asupra aceluiaşi adversar, Curelea.

Trebuie menţionat faptul că aroganţa şi stilul discreţionar de aplicare a prevederilor regulamentare s-au observat la arbitrul din Carei, care, în minutul 70, după ce a decis să acorde o pauză de apă, a propus unui oficial al CS U Craiova să arbitreze în locul lui, întinzându-i fluierul. Arbitrul fusese întrebat de ce nu acordase o sancţiune disciplinară pentru o greşeală comisă cu câteva minute înainte. Unii arbitri din Liga 1 dau senzaţia că iau decizii după un regulament propriu şi în acest tipar s-a încadrat, la acest meci, Istvan Kovacs. Pauzele de hidratare nu sunt prevăzute în regulament. La meciul de la Chiajna, deşi erau 36 de grade Celsius la umbră, Comănescu nu a acordat pauză de apă, în timp ce Kovacs, la numai 25 grade Celsius, a apelat la acest tertip poate şi pentru a masca slaba lui pregătire fizică. În anii trecuţi, Kovacs a întrerupt câteva meciuri la care fusese delegat pentru scandări xenofobe de tipul “Afară cu ungurii din ţară!”, iar sâmbătă seara, deşi astfel de scandări s-au auzit pentru minute bune, spre finalul jocului, el a preferat să le ignore. Deşi apropierea Dinu “Vamă” – Kovacs – Kassai, fostul secretar general al FRF care e considerat al doilea tată al arbitrului, este binecunoscută chiar şi de cei mai puţin iniţiaţi în fenomen, CCA continuă să-l delege la jocuri ale echipelor unde primul dintre ei este conducător.

Note acordate de ProSport:

Kovacs – 5, Nagy – 7, Avram – 7.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... t-14623758

Închis