[Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom scoate in meciul cu Astra?

Poll ended at 26 Iul 2015, 10:15

Victorie, 3 puncte!
15
56%
Egal, un singur punct.
8
30%
Inca o infrangere, o puncte.
4
15%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Ovidiu* » 27 Iul 2015, 14:03

Uite asa zice Mantog:
Maxima Sport
4 hrs ·
Cum ar putea arăta echipa (și noul sistem) la Târgu Mureș:
Bălgrădean - Dumitraș, Popov, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Herghelegiu, Curelea, Nuno Rocha
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 14:11

Voi credeti ca sistemele de joc se schimba dupa cum zice Mantog? Pai un sistem ca sa-l schimbi trebuie sa-l antrenezi, sa-l verifici, nu poti sa-l arunci in meci oficial.

O sa fie acelasi sistem cu Mateiu si Madson la mijloc. In banda cred ca o sa joace Tarnacop in stanga si Bancu in dreapta, fie Herghelegiu - Bancu fie Tarnacop - Herghelegiu. Iar in fata Bawab-Rocha / Bawab - Curelea.

(Cel putin pe panarama aia de Baluta sper sa n-o mai vad in echipa)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 27 Iul 2015, 14:24

Balgradean
Popov Izvoranu Acka Tarnacop
Mateiu Madson Zlatinski
Bawab Curelea Ferfelea
Aka giallorosso!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blue_titan » 27 Iul 2015, 14:27

Maxima sport incearca sa schimbe subiectul..pana la urma ne am facut iar de [cenzurat] si avem un punct dupa 3 etape. E la fel ca pe vremea lui gane...la ce meciuri avem in urmatoarele 2 etape exista sansa ca perioada gane sa fi fost mai profitabila.. .

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 27 Iul 2015, 14:35

muttley scrie: Astia din club sa raspunda de ce i-au scapat pe Cernat, Hora, Nistor, Nelut Rosu, dar nu prea pot sa raspunda la asta pentru ca am impresia ca in perioada in care Pandurii si celelalte echipe purtau discutii cu jucatorii, ai nostri conducatori purtau discutii cu Mititelu deci ii cam durea fix in **** de echipa ca urmareau sa scape de ea.
Ba tu ai un fetis cu jucatorii aia, i-ai lua cu tine in pat. Tu nici mcar nu stii pe ce posturi joaca aia.
CRAIOVA NESUPUSA

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2015, 14:35

nu cred ca se schimba sistemul, zicea cartu ca jucatorii au fost adusi pentru 4-4-2. si n-ai cum sa il schimbi de la un meci la altul, ne trebuia o perioada de pregatire, etc. balarii de-ale maximasport.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 27 Iul 2015, 14:36

Ce li s-a zis jucatorilor de catre galerie?
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 27 Iul 2015, 15:34

mie mi s-a parut ca nu prea s-au mai dus .. e drept ca si eu am plecat rapid si nu am vazut decat cu coada ochiului, dar parca numai Acka a schitat niste pasi in directia galeriei.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Ovidiu* » 27 Iul 2015, 15:58

Au fost, au fost toti.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 27 Iul 2015, 16:06

blue_titan scrie:Maxima sport incearca sa schimbe subiectul..pana la urma ne am facut iar de [cenzurat] si avem un punct dupa 3 etape. E la fel ca pe vremea lui gane...la ce meciuri avem in urmatoarele 2 etape exista sansa ca perioada gane sa fi fost mai profitabila.. .
aici gresesti. E mai rau ca pe vremea lui Gane, atunci aveam 2 puncte dupa 3 etape. Exista similitudine ca si atunci jucam spectaculos, ne creeam multe sanse, aduceti-va aminte de meciul cu Petrolul sau de ala cu Astra cand desi am luat-o cu 5-1 cred ca am avut vreo 7-8 ocazi uriase la 0-0.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de andyucv » 27 Iul 2015, 16:41

Aveam pe naiba, jocul este net superior bambiliciului jucat cu Gane.

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2015, 17:33

sorin107 scrie:nu cred ca se schimba sistemul, zicea cartu ca jucatorii au fost adusi pentru 4-4-2. si n-ai cum sa il schimbi de la un meci la altul, ne trebuia o perioada de pregatire, etc. balarii de-ale maximasport.
Inseamna ca aia care i-au adus pt sistemu` asta sunt cam prosti ca tot 4-3-3 iese mai bine. Baluta asta juca la Constanta, aripa, probabil ca d-asta nici nu stie sa centreze prostu` si tot incearca driblinguri, ca asa l-a invatat Hagi. Intr-un 4-3-3 ai putea folosi mai eficient fundasii laterali pentru centrari, ai aglomera mai bine mijlocul terenului si tehnic vorbind, ar rezulta o aparare mai buna, mai stransa. Rocha ar putea juca varf un pic mai retras, cum ii place lui, Herghe la fel, Bancu si el s-a descurcat ok la Cluj cand a jucat mai sus decat de obicei. Beleaua e ca daca dai de niste vitezomani, gen cum are oaia si chiar cainii, iei de la 3 in sus lejer. Din fericire nu e cazul asa-ului ca Jurassic World dupa ei s-a facut, dar na, om vedea ce-o iesi.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 18:12

gogu2005 scrie:
muttley scrie: Astia din club sa raspunda de ce i-au scapat pe Cernat, Hora, Nistor, Nelut Rosu, dar nu prea pot sa raspunda la asta pentru ca am impresia ca in perioada in care Pandurii si celelalte echipe purtau discutii cu jucatorii, ai nostri conducatori purtau discutii cu Mititelu deci ii cam durea fix in **** de echipa ca urmareau sa scape de ea.
Ba tu ai un fetis cu jucatorii aia, i-ai lua cu tine in pat. Tu nici mcar nu stii pe ce posturi joaca aia.
Bine ca le cunosti tu pozitia in teren, hai ramai cu Rotaru si Baluta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 27 Iul 2015, 18:22

muttley scrie:
gogu2005 scrie:
muttley scrie: Astia din club sa raspunda de ce i-au scapat pe Cernat, Hora, Nistor, Nelut Rosu, dar nu prea pot sa raspunda la asta pentru ca am impresia ca in perioada in care Pandurii si celelalte echipe purtau discutii cu jucatorii, ai nostri conducatori purtau discutii cu Mititelu deci ii cam durea fix in **** de echipa ca urmareau sa scape de ea.
Ba tu ai un fetis cu jucatorii aia, i-ai lua cu tine in pat. Tu nici mcar nu stii pe ce posturi joaca aia.
Bine ca le cunosti tu pozitia in teren, hai ramai cu Rotaru si Baluta.
sa-l iei tu ba pe baluta acasa. ala e o musca fara cap (ca si tine de altfel). mai bine cu rotaru decat sa-i car apa mititelului.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 18:43

gogu2005 scrie:[

sa-l iei tu ba pe baluta acasa. ala e o musca fara cap (ca si tine de altfel). mai bine cu rotaru decat sa-i car apa mititelului.
musca-ti limba ca era sa cari cu mine apa lui Mititelu in aceste zile, dar mai bine asa ca nu aveam loc de tine si poate ma dadea sefu afara, te pastra pe tine si era naspa. Asa fiecare cu sarcinile sale, eu cu apa catre Mititelu, tu cu apa catre Felix si Roty.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis