[Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom scoate in meciul cu Astra?

Poll ended at 26 Iul 2015, 10:15

Victorie, 3 puncte!
15
56%
Egal, un singur punct.
8
30%
Inca o infrangere, o puncte.
4
15%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2015, 00:28

Una peste alta, o făcurăm lată și meciul asta. Nu pot sa zic ca jucarăm prost, dar la noi totul se oprește la 20 de m de poarta adversa. Dacă reușim cumva sa trecem de linia asta, oricum o dam în bălării. In plus, singurul care stie sa dea o centrare din lateral e Dumitraș. Dar, din pacate, asta ii tot paseaza lui Baluta in loc sa centreze. Are incredere in Baluta cam cum am eu in Thunder! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2015, 02:13

Da ce bre, nu-s eu demn de incredere? :-D

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2015, 03:20

Tocmai, traficant de cafea expirata, eu am incredere in tine! :lol: Sunt convins ca ai pune otrava in cafeaua lui Ajica,daca s-ar nimeri pe la tine prin bodega! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Iul 2015, 06:52

Degajat Cartu
Sa-mi explice cineva cum a putut sa stea tot meciu cu cracii in sus

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2015, 07:41

S-a folosit de scaun si de manerul scaunului sa-si mentina echilibrul :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Iul 2015, 07:58

Zlatinski NU este jucatorul de calitate de la un alt nivel salarial de care se vorbea. Mai are mult lapte de baut pana sa ajunga vreun Chantome sau Mexes.

Zlatinski este un plus, eu il vad avand acelasi stil de joc ca Plesan. Cu noroc poate ajunge unul din primi 3 playmakeri din campionat. Dar nu este un superstar de cupe europene.

Mateiu devine din ce in ce mai agreeat de mine. A fost omul meciului si ma bucur ca a marcat.

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2015, 09:34

ce comparatie, frate...mexes e fundas central si chantome e si el un mijlocas din ligue 1. nu vad legatura.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 27 Iul 2015, 09:45

Am revazut meciul... incredibil cum am putut sa luam bataie...Zlatinski e scula dar mi-e ca il pierdem in detalii daca o sa il folosim DM

ozzy

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2015, 09:49

Eu zic să privim partea bună: chiar am jucat mai bine de la meci la meci. Din păcate, am pierdut două meciuri în ultimele faze, și de fiecare dată în momentul în care mă uitam la ceas să văd dacă mai e timp să dăm noi golul victoriei. Oricum, Pufi și Vătăjelu n-ar trebui să se simtă prea relaxați în momentul ăsta, ținând cont că au contribuit fiecare la câte două din cele trei goluri pe care le-am luat până acum.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de _T@V_ » 27 Iul 2015, 09:54

Oare o fi adevarat ca Sorin ia medicamente cu pumnu inainte de meci? Sau cel putin 2-3 pilule care sa-l faca oleaca legumica sa nu mai reactioneze cum o facea el? Mi se pare o mare eroare un astfel de procedeu, la fel ca ala de a nu te uita la penalty.
Ce fel de medic ai fi ma, daca n-ai avea puterea sa te uiti cum il desface pe unu? Cam asa si acilea... de la meci la meci, oamenii astia tin sa ne arate toate limitarile lor. Oamenii astia n-au invatat nici pina acum ca succesul intr-o astfel de meserie e sa fii cat mai ... "super-flu", cat mai elegant, cat mai sarmant. Castigi-pierzi, vii in fata camerelor degajat, faci o gluma, spui ce ai de spus in cel mai elegant mod cu putinta. Da, esti suparat de rezultat. Dar nu trebuie sa te superi ca vacarul pe sat. Tocmai asta e secretul. Prostalaii aia de la microfoane se asteapta sa fii tafnos si pun niste intrebari de te bufneste rasul. Te iscodesc de arbitraj, de nu stiu ce jucator care a comis-o in meciul proaspat terminat. Dar cu o simpla gluma ai detensiona toata situatia si ai raspunde mai mult decat elegant la intrebarile idioate. Sorin si Sandoi insa sunt complet invers. Distonocalmul e orice, numai solutia pentru un antrenor calm nu e.

Ce inseamna frate sa lucrezi afara. Cat de mult ti se deschide oleaca mintea, cum te face mai profesionist chiar daca ai lucrat doar in desert. Desi l-am considerat tot timpul un ditamai prostalaul, Radoi asta imi place cum vorbeste dupa meci. Se uita in ochii reporterului, e calm, vorbeste foarte bine pentru un tantalau care n-a luat nici bacul. Nu stiu cum pune echipa in teren, n-am urmarit niciodata echipa mioarelor macar sa le miros primul 11, de la distanta asa ce-am vazut io ca joc au fost sub Trencin in tur in prima repriza (la retur nici nu m-am mai uitat), dupa golul de 1-0 m-am si culcat. Dar cand l-am vazut pe fin la microfon mi-a lasat o impresie foarte foarte buna. Stapan pe el, si pe putinele cuvinte din vocabular. Dar stapan.
La fel si Contra. Nu stiu ce fel de antrenor era, dar si ala la microfon era tatic. Sau cel putin in perioada Petrolul, mi-e mi-a placut cum raspundea la microfon, desi intrebarile erau destul de incomode vizandu-i autoritatea, atata timp cat Mutu facea si dragea in timpul saptamanii si-l intrebau astia cat de ascultator era briliantul la antrenamente... Gurita insa o imbarligase pe reporterita inainte sa-i dea aia transmisia live, si cand punea tuta intrebarea (anuntata!, gagica ii spunea inainte: vezi ca o sa te intreb de Mutu!) asta facea o gluma de se uda aia toata. O mica eschiva, si tuta era la picioarele lui, restul reporterilor ii mancau din palma.

Imaginea e totul frate. Daca tu apari pe micul ecran tumefiat de la pastile, sau turbat ca un taur in lipsa lor, nu trebuie sa te mire ca esti tot timpul pus in dificultate. Si Cartu daca n-a aflat treaba asta pina acum, nu cred io c-o sa-i mai foloseasca pe viitor.

Cu toate astea, io nu-i vreau schimbati. Ar fi o mare greseala. Daca-i mananca ca pe Zambilica sa schimbe antrenorii, sper sa se aduca unul de afara. M-am saturat de tzurca noastra mioritica. Vreau un francez sau olandez. Dar nu schimbi antrenorul acum, cand nici nu ai pe unde sa te antrenezi. Cartu si Sandoi stiu mai bine Craiova decat orice alt antrenor. Cei doi nu trebuie schimbati si pace. Trebuie mers cu ei macar si anul asta.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 27 Iul 2015, 13:20

Ce li s-a zis jucatorilor la final?
Aka giallorosso!

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2015, 13:24

de catre cine? galerie?

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 27 Iul 2015, 13:46

Da. De catre galerie.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 13:50

T@V scrie:Oare o fi adevarat ca Sorin ia medicamente cu pumnu inainte de meci? Sau cel putin 2-3 pilule care sa-l faca oleaca legumica sa nu mai reactioneze cum o facea el? Mi se pare o mare eroare un astfel de procedeu, la fel ca ala de a nu te uita la penalty.
Ce fel de medic ai fi ma, daca n-ai avea puterea sa te uiti cum il desface pe unu? Cam asa si acilea... de la meci la meci, oamenii astia tin sa ne arate toate limitarile lor. Oamenii astia n-au invatat nici pina acum ca succesul intr-o astfel de meserie e sa fii cat mai ... "super-flu", cat mai elegant, cat mai sarmant. Castigi-pierzi, vii in fata camerelor degajat, faci o gluma, spui ce ai de spus in cel mai elegant mod cu putinta. Da, esti suparat de rezultat. Dar nu trebuie sa te superi ca vacarul pe sat. Tocmai asta e secretul. Prostalaii aia de la microfoane se asteapta sa fii tafnos si pun niste intrebari de te bufneste rasul. Te iscodesc de arbitraj, de nu stiu ce jucator care a comis-o in meciul proaspat terminat. Dar cu o simpla gluma ai detensiona toata situatia si ai raspunde mai mult decat elegant la intrebarile idioate. Sorin si Sandoi insa sunt complet invers. Distonocalmul e orice, numai solutia pentru un antrenor calm nu e.
E usor ma sa vorbim din afara sau din tribuna despre x sau y fara sa avem habar ce traieste omul ala si ce a trait la viata lui atat ca jucator sau ca antrenor.
Il dai exemplu pe Radoi care are 5 meciuri ca antrenor in timp ce Cartu are sute de meciuri pe banca, sa fim seriosi. Meseria asta te consuma ingrozitor, pe fondul rezultatelor slabe, lipsei de noroc, greselilor de arbitraj, presiunea pusa de conducatori, tensiunea acumulata de inregistrari (sa nu credeti voi ca Sorin n-a fost afectat cand a vazut ce s-a intamplat. Asta cu inventia este la noi, el stie ce legaturi existau intre Siman si Rotaru ca doar era in club asa ca nu poti sa-i zici ca e o inventie lui Cartu, plus ca traind atata timp in fobal, are si el informatiile lui de unde putea sa afle daca aia sunt prieteni sau nu).

Faptul ca nu a putut sa se uite la penalty este de inteles, o gramada de antrenori au astfel de momente, PIturca, Petrescu, Murinho si lista poate continua. Petrescu a antrenat afara si al fel se comporta.

Eu zic ca se exagereaza pe tema asta, omul e mai fierbinte, traieste la intensitate mai mare, pune suflet etc.
Sa-i aduca conducerea inca 1-2-3 jucatori si abia dupa putem sa-l judecam.

Pentru mine Cartu si Sandoi sunt doi antrenori care au facut minuni. Sa fim realisti, salvarea de anul trecut a fost comparabila cu o minune. Fata adevarata a echipei a fost in retur, in tur a fost mai mult entuziasm. Valoarea echipei este medie, sunt jucatori de duzina.
Probleme cu retrogradarea nu-mi fac, dar o sa fie foarte greusa intram in play-off cu actualul lot. Se vede foarte clar ca lipsesc 2-3 jucatori pe posturile ofensive. N-ai cum sa joci cu Rocha in banda ca nu o poate face acolo, n-ai cum sa joci cu Tarnacop sau Baluta in banda.

Treaba cu 100k la semnatura pt Boldrin este o povesta umeda de care se folosesc aia ca vezi doamne avea pretentii prea mari.
Astia din club sa raspunda de ce i-au scapat pe Cernat, Hora, Nistor, Nelut Rosu, dar nu prea pot sa raspunda la asta pentru ca am impresia ca in perioada in care Pandurii si celelalte echipe purtau discutii cu jucatorii, ai nostri conducatori purtau discutii cu Mititelu deci ii cam durea fix in [cenzurat] de echipa ca urmareau sa scape de ea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Ovidiu* » 27 Iul 2015, 13:58

Maxima zice ca trecem in 4-3-3 cu ASA, sau ma rog 4-1-2-2-1. Se pare ca revine Madson si, la fel cum cereati si voi, se pare ca Baluta si Bawab o sa ia pauza.
cortinadampezzo scrie:Degajat Cartu
Sa-mi explice cineva cum a putut sa stea tot meciu cu cracii in sus
De aia la penalty a tinut cruciulita-n mana si nu s-a putut uita. Cartu sta asa de cand il stiu, asta nu inseamna ca-l doare-n [cenzurat].
Last edited by Ovidiu* on 27 Iul 2015, 14:02, edited 1 time in total.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis