[ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 02 Aug 2015, 15:24

- victorie
11
38%
- egal
3
10%
- infrangere
15
52%
 
Total votes: 29

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Aug 2015, 08:59

mititelu avea jucatori de perspectiva, tineri si cu potential vandabil. Piturca a venit pentru ca echipa era una puternica dar dezorganizata.

Piturca nu vine sa-l antreneze pe Bawab. Daca patroni nu ii ofera garantia ca au bani sa cumpere jucatori buni si tineri ... va veni un Linkar

sorin107

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 04 Aug 2015, 09:15

Haha, daca-i caterinca asta cu mititelu. Daca nu, las-o asa...

Ba, suntem morcovari, asta-i concluzia. Cred ca si antrenorii s-au temut pentru postul lor si de-aia ne-am bagat cu curu-n poarta la mures in a 2-a repriza desi in prima s-a vazut ca putem sa-i batem. Eh, sa vedem abordarea cu chiajna si cu viitorul acasa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ozzy

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 04 Aug 2015, 09:27

Până una alta, din toate echipele astea slabe pe care le-am întâlnit până acum și pe care trebuia să le călcăm în picioare, una e pe locul1, alta pe locul 3, alta pe loc de play-off, iar a patra a călărit echipa campioană și actualul loc 2 un meci întreg.

sorin107

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 04 Aug 2015, 09:36

n-am zis nimic la celelalte meciuri, am jucat decent si nu mi s-a parut ca am fost fricosi. dar la meciul asta, s-a vazut clar o mentalitate de echipa mica, mai ales ca ii puteam bate.

lasa, om vedea cu chiajna si viitorul cum ne comportam. sau si viitorul a calarit pe dinamo si pe astra, iar chiajna pe astra si pe targu mures? [cenzurat] mea, asa trebuie sa zicem mersi ca suntem pe penultimul loc, la ce scule de echipe avem prin liga 1.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de muttley » 04 Aug 2015, 10:03

Termin de mancat si ma apuc sa va fac threadul pt meciul cu Chiajna, sa vorbim acolo despre Cartu si Sandoi.

Be right back :)(


P S: Vote 4 Cosmin Contra, cel mai bun :) ))))))))))))))))))))
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

conStiinta

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 04 Aug 2015, 10:08

Meciurile din retur cu oile, cu cainii, cu pandurii, cu asa, cu botosani, cu ceahlaul, cu astra, cu viitorul!! Astea toate le-am abordat partial daca nu total, cu curu-n poarta! La ciupeala! La unele a iesit, la altele nu! Nu asta e primul meci de maniera asta! Chiar nu inteleg inversunarea multora dintre voi ... Nu difera cu nimic acest meci de toate astea, din punct de vedere al abordarii! Ba din contra, avand atat de multe indisponibilitati, eu cred ca ne-am comportat mai bine decat in meciurile insirate in prima fraza! Ba mai mult, as zice, daca ne uitam la abordarea meciurilor astora 4 din acest an, as zice ca doar asta cu asa a fost de maniera "ne aparam cu 9 fundasi".

Daca ati fi avut abordarea asta in pauza competitionala, as fi inteles. As fi fost de acord. Sunt foarte multe argumente, daca vrei sa gasesti, in defavoarea antrenorilor, in meciurile de cand au venit sa antreneze, se gaseau motive de comentat. S-au facut multe greseli. Dar faptul ca multi dintre voi nu ati zis nimic atunci, iar acum sunteti suparati de parca azi l-ai descoperit pe antrenorul Cartu, sunteti putin ipocriti! Nu este primul meci in care un mijlocas intra in locul unui varf!

Asta vara erai preocupati, mai ales JustMe (in special din cauza ca nu-l ai la ignore), sa-l luati la suturi pe seke ca are pretentii nerealiste de suporter in momentul in care tot cerea (lui rotaru) bani bagati in jucatori! Voi, nuuuu, ca ce ,ca vreti sa ajungem ca aia sau ca ailalti falimentari, ca e sanatos si normal asa, ca avem jucatori de perspectiva, ca ne descurcam cum putem si cu ce avem! Pai asta vine la pachet cu faptul ca antrenorii si jucatorii ramaneau aceiasi, si ca, evident, jocurile vor fi tot de aceeasi maniera ca in tot returul aproape, la ciupeala! Ati acceptat acest lucru ca fiind normal si acum va dati de ceasul mortii ca jucam morcoviti! Dar macar nu suntem in faliment, este? :laughing:

sorin107

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 04 Aug 2015, 10:52

eu sunt de acord cu sergiu, am simtit la fel la meciul cu astra vs meciul cu asa.

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 14:01

conStiinta scrie:Meciurile din retur cu oile, cu cainii, cu pandurii, cu asa, cu botosani, cu ceahlaul, cu astra, cu viitorul!! Astea toate le-am abordat partial daca nu total, cu curu-n poarta! La ciupeala! La unele a iesit, la altele nu! Nu asta e primul meci de maniera asta! Chiar nu inteleg inversunarea multora dintre voi ... Nu difera cu nimic acest meci de toate astea, din punct de vedere al abordarii! Ba din contra, avand atat de multe indisponibilitati, eu cred ca ne-am comportat mai bine decat in meciurile insirate in prima fraza! Ba mai mult, as zice, daca ne uitam la abordarea meciurilor astora 4 din acest an, as zice ca doar asta cu asa a fost de maniera "ne aparam cu 9 fundasi".

Daca ati fi avut abordarea asta in pauza competitionala, as fi inteles. As fi fost de acord. Sunt foarte multe argumente, daca vrei sa gasesti, in defavoarea antrenorilor, in meciurile de cand au venit sa antreneze, se gaseau motive de comentat. S-au facut multe greseli. Dar faptul ca multi dintre voi nu ati zis nimic atunci, iar acum sunteti suparati de parca azi l-ai descoperit pe antrenorul Cartu, sunteti putin ipocriti! Nu este primul meci in care un mijlocas intra in locul unui varf!

Asta vara erai preocupati, mai ales JustMe (in special din cauza ca nu-l ai la ignore), sa-l luati la suturi pe seke ca are pretentii nerealiste de suporter in momentul in care tot cerea (lui rotaru) bani bagati in jucatori! Voi, nuuuu, ca ce ,ca vreti sa ajungem ca aia sau ca ailalti falimentari, ca e sanatos si normal asa, ca avem jucatori de perspectiva, ca ne descurcam cum putem si cu ce avem! Pai asta vine la pachet cu faptul ca antrenorii si jucatorii ramaneau aceiasi, si ca, evident, jocurile vor fi tot de aceeasi maniera ca in tot returul aproape, la ciupeala! Ati acceptat acest lucru ca fiind normal si acum va dati de ceasul mortii ca jucam morcoviti! Dar macar nu suntem in faliment, este? :laughing:
vere ti-am raspuns deja la treaba asta. repeti aceeasi idee doar ca folosesti alte cuvinte. acum ce sa fac sa imi repet si eu argumentele in alta forma? nu cred ca are sens.

si nu vad unde e ipocrizia. tot Cartu a fost antrenor si acum 2 etape la meciul cu Astra unde echipa a jucat foarte frumos, deschis, pe atac fara ciupeala. deci asta cu "antrenorul Cartu" nu prea merge, atunci cand vrem jucam. bagam ciupeala si curu-n poarta in anumite momente. iar din punctul meu de vedere la meciul cu ASA a fost un moment teribil de prost sa avem abordarea asta la ciupeala. cred ca era loc de mai bine decat un punct meschin. daca asta ti se pare ipoctizie, ok.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de muttley » 04 Aug 2015, 14:10

Va place sa va mintiti cu repriza aia a doua cu astra.....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 14:13

@Muttley

ba prietene chiar Cartu a recunoscut mai pe ocolite ca ne-am dus la ciupeala la ASA. ce vrei mai mult de atat? ca tot o filozofai tu in stilul tau caracteristic "ca de ce le-ar zice antrenorii jucatorilor sa se retraga?" pai ti-ai primit raspuns oficial la intrebarea asta: pt ca nu era musai sa castigam, cica. acum intelegi de ce era ASA "proaspata" dpdv fizic? pt ca noi efectiv i-am lasat sa ne calareasca. motivul? "da' ce trebuia neaparat sa batem ieri?" deci ce sa vezi.. se dovedeste (iar) ca te inseli grav.

prefer sa ma mint cu repriza a 2-a din meciul cu Astra decat sa ma las mintit de tine cu argumentele tale puerile "au cazut aia fizic" si "avem cel mai slab lot din liga 1".

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de muttley » 04 Aug 2015, 14:24

Da n-am zis eu ca nu ne-am dus la ciupeala, eu vreau sa zic ca asa am jucat de cand e Cartu cu Sandoi, dar dintr-o data voi sunteti vehementi.
Cu astra a fost o conjunctura, am jucat si la disperare si de frica, si pe fondul oboselii giurgiuvenilor.

Ma enerveaza teribil ca dintr-o data sunt toti nemultumiti, pana acum de ce nu ati fost? Ca am jucat fix acelasi lucru cu plusuri sau minusuri, dar in esenta jocul a fost acelasi.

Daca aia le aduceau jucatori in vara puteam sa fiu acum critic si sa le cer demisia ca vezi doamne echipa joaca acelasi fotbal, dar cand tu de fapt iti slabesti echipa cum sa le cer antrenorilor "minuni"

Orice tactica abordezi tu, fotbalul il joci cat iti permite si adversarul. Deageaba iti faci echipa ofensiva si iti propui sa domini daca aia sunt mai puternici si in repriza secunda au fost mai puternici aia de la ASA cum si noi in repriza secunda am fost mai puternici ca ASTRA si meritam sa castigam.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

conStiinta

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 04 Aug 2015, 14:59

Sergyu_costea scrie:Nu a mai fost asa evidenta retragerea in niciun meci pana acum.
La meciul de la tg jiu nu a fost retragere in aparare? la meciul cu viitorul, dupa ce i-am zapacit 20 de minute cand am alergat dupa egalare, nu a fost retragere? La meciul de la botosani ai jucat mai bine?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 04 Aug 2015, 15:06

Eu cred ca antrenorii au ceva ultimatum, de genul aduceti min x puncte din urm etape, si fara un egal la ASA nu se mai putea intampla asta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 04 Aug 2015, 15:17

pai teoretic ai putea, 2 meciuri acasa cu echipe care se deschid si apoi cu Recasul lui Stanciu care nu mi se par de speriat. oricum eu zic ca si cu 8 puncte isi salveaza scaunul cel putin pana dupa meciul cu oile. Impresia mea e ca in situatia in care luam ceva puncte, se va astepta pauza pentru nationala pentru o eventuala schimbare.

JustME

Re: [ETAPA 4] ASA TG MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 04 Aug 2015, 15:25

muttley scrie:Da n-am zis eu ca nu ne-am dus la ciupeala, eu vreau sa zic ca asa am jucat de cand e Cartu cu Sandoi, dar dintr-o data voi sunteti vehementi.
Cu astra a fost o conjunctura, am jucat si la disperare si de frica, si pe fondul oboselii giurgiuvenilor.

Ma enerveaza teribil ca dintr-o data sunt toti nemultumiti, pana acum de ce nu ati fost? Ca am jucat fix acelasi lucru cu plusuri sau minusuri, dar in esenta jocul a fost acelasi.

Daca aia le aduceau jucatori in vara puteam sa fiu acum critic si sa le cer demisia ca vezi doamne echipa joaca acelasi fotbal, dar cand tu de fapt iti slabesti echipa cum sa le cer antrenorilor "minuni"

Orice tactica abordezi tu, fotbalul il joci cat iti permite si adversarul. Deageaba iti faci echipa ofensiva si iti propui sa domini daca aia sunt mai puternici si in repriza secunda au fost mai puternici aia de la ASA cum si noi in repriza secunda am fost mai puternici ca ASTRA si meritam sa castigam.
cumetre eu stau destul de bine cu memoria si daca stau prost cu memoria nu uita ca mesajele postate de tine inca exista. nu vreau sa o iau pe urma lu Perspico sa ma apuc sa iti caut mesajele dar crede-ma ca tu chiar asta ai spus ca nu am jucat la ciupeala, ca de ce le-ar fi spus Cartu jucatorilor sa se retraga.. ca Madson a fost bagat in locul lui Bawab sa tina mijlocul etc.

inteleg ca incerci sa te alaturi lui Constiinta in ideea ca vezi domne suntem noi vehementi peste noapte si ca "asa am jucat mereu" etc dar nu uita ce ai postat. de fapt chiar si acum in finalul mesajului inca bati apa-n piua cu ideea asta ca vezi domne ce puternici au fost aia de la ASA cand, iti repet, atitudinea lui Cartu de dupa meci denota clar ca noi la Tg Mures ne-am dus la ciupeala de la inceput.

si acum hai ca suntem noi doi, trei pe forum nebuni, vehementi peste noapte si ipocriti ma vere dar din ce am citit prin presa (si aici ma refer la cea locala nu la infectii aia din bucuresti) ideea generala cam asta e ca puteam mai mult dar ne-am multumit cu putin.

Închis