[ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte dupa meci:

Poll ended at 08 Aug 2015, 10:46

5
14
64%
3
5
23%
2
3
14%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2015, 22:41

Eu zic ca Zlatinski a aratat ca stie jocul si ca il poate inlocui pe Brandan cu succes. Pasa catre Ferfelea nu o dadea nentu Brandan in 10 meciuri...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de andyucv » 09 Aug 2015, 22:49

Exagerati tare, e tehnic si bun, dar sa nu il ridicam in slavi ca a jucat bine cu Chiajna.
In opinia mea Brandan era mai util in joc decat el, dar nu mai are rost sa comparam. Pe asta il avem, cu asta jucam.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 10 Aug 2015, 00:11

Ma cine dracu sunt aia de scriu pe maximasport (in afara de mantog) ca deja dau pe dinafara de prostie... Deja Greere si Praja mi se par ziaristi de BBC pe langa saracii astia...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 00:55

Mai conteaza cine sunt, nu i-a ales Mantog? Da 3 salarii in Craiova, al dracu cum ajuta el economia orasului, produce valoare adaugata !!!! ehe mare om Mantog asta.

Hai ca dimineata fac threadul pt meciul cu Viitorul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 10 Aug 2015, 01:01

Pai nici pe mantog nu l-am vazut inca sa laude new dinamo, la genul vedeti ba fani de [cenzurat] ce sunteti care nu aveti rabdare ce echipa are dinamo? Anul trecut ii admiram pe bozgori, acum dupa astia tre sa admiram javrele... Si nu m-as oftica, dar multa lume ii percepe ca pe un fel de voce online a clubului...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 01:10

Pai tu nu ii percepi? Bai frate, da ai impresia ca ce apare pe site nu este tot de ei scris? Frate, MAXIMASPORT este revista oficiala, deci este implicit clubul.
Tot o ardeti ca snaki nu au legatura cand sunt fix acelasi lucru.

Toate ca toate, dar te uiti acum la top6 si greu de spus e echipa scoatem noi de acolo ca sa intram, la prima vedere candidatele sunt Iasi cu Dinamo, dar de cand cu Napoli aia joaca bine si strang puncte (mai multe decat a strans Cartu daca nu ma insel) iar Dinamo cu Vama si papagalul de Rednic la fel o sa fie greu de invins.

Trebuie sa fim atenti sa nu mai pierdem puncte ca problema e de intrat in play-off sau play-out ca dupa acolo nu-mi fac probleme, se injumatatesc punctele si se cam ia de la zero.

Sper ca sa mai aducem un jucator sau doi, dar macar unul si ala atacant, altfel eu lotul actual cred ca o sa stam cu sufletul la gura pt accederea in top6.

L E: sa dam totusi una din Maxima :)( "Băluță a închis gura criticilor (inclusiv nouă) reușind să spargă gheața, cu capul, după o centrare a lui Vătăjelu."
Ce [****] de gura a inchis asta nu stiu ca doar din offside a fost capabil sa dea gol in rest tot racheta a cam fost. Daca si Baluta a ajuns sa inchida gura, pai asta nici daca ar da 3 etape la rand gol nu ar putea sa inchida gura cuiva, de 1 an de zile o labareste pe la echipa degeaba.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2015, 09:27

Cred ca nici nu mai figuram in clasamentul: Nr. de spectatori per meci

Mi-e greu sa realizez cum in celelalte meciuri am jucat multe mai bine si nu am reusit sa inscriem. Am dominat periodic atat pe Dinamo, ASA cat si ASTRA si nu am reusit sa inscriem...
Sa zicem ca golul lui Baluta a venit din offside iar golul lui Hristo a venit din greseala fundasului central care I-a pasat in 30m lui Mateiu, insa golurile au venit usor, pe faza de atac cu inferioritate numerica pentru noi.

S-a implinit profetia care spunea ca, cele mai grele meciuri sunt in primele 4 etape, apoi nu mai pierdem pana la sfarsitul campionatului ?!

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2015, 09:55

a gresit-o barboianu la golul 2, imensa eroare.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 10:02

Bai frate, acum spunem ca golurile sunt pe erori, pai in pana mea toate golurile se dau pe greseli ca altfel s-ar termina 0-0.
Ok, a fost din offside, dar trebuia sa-i lasam sa egaleze? Eu zic ca am jucat exact ca in celelalte meciuri, e clar ca in unele ai un mic plus sau minus, dar per total exact ca in celelalte, asta este stilul echipei.

Aceste 3 puncte le ofera liniste antrenorilor, ma refer la liniste in interiorul echipei. Era si ese o mare greseala sa-i schimbam indiferent de urmatoarele meciuri. Daca suntem concentrati si avem putin noroc putem face fara probleme 5-7 puncte din urmatoarele 3 jocuri.
Meciul cu Viitorul mi se pare mai dificil ca ala de la Timisoara, meciul cu Timisoara il vad ca pe ala cu U Cluj cand i-am distrus in deplasare.
Daca se intampla sa facem 6/6 si sa primim oile cu punctaj maxim din aceste 3 jocuri, cu moral si toate cele, putem sa-i batem !!!! (bine ca ne trebuie putin, putin mai mult curaj)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 10 Aug 2015, 13:13

Ca sa nu va faceti iluzii... Felix a spus cu subiect si predicat azi la emisiunea aia de pe prosport ca nu se va mai face nici un transfer vara asta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 13:20

Pai si noi credem ce spune ala? Transferul o sa-l faca de nevoie nu din dorinta de a transfera. Eu sper totusi sa nu fie nevoia atat, atat, atat de mare ca asta inseamna ca trebuie sa pierdem puncte.
E clar ca ne lipseste un atacant, de extreme nu mai zic, dar si atacantul ca nu are cine dracu s-o bage in poarta. Au fost niste faze cu Chiajna cand Ferfelea, Rocha si Vatajelu ajungeau in banda, iar in careu era [*****], nu era nimeni la care sa centreze cand normal daca mingea ajunge in banda trebuie sa ai minim 3 jucatori in careu, in special pe constructie pozitionala.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 10 Aug 2015, 19:23

Zlatinski conduce in sondajul care va stabili golul etapei. Cine vrea, poate sa voteze aici reusita bulgarului:

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... apei+a+5-a+
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis