[Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castigam in acest meci?

Poll ended at 12 Aug 2015, 13:45

3
12
63%
1
5
26%
Nu se poate
2
11%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de jianu_max » 12 Aug 2015, 20:40

aia la cine joaca?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DarkComy » 12 Aug 2015, 20:42

Stati calmi ca nu vor fi demisi pana la meciul cu Timisoara.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de blue_titan » 12 Aug 2015, 20:45

La timisoara se va juca demisia...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de _T@V_ » 12 Aug 2015, 21:04

Pai teoretic nici dupa Timisoara nu-i demite, ca batem acolo, mai ales ca veti fi prezenti :)

Asta e vere. S-au schimbat limbi intre noi si Hagi inainte de meci si ai nostri s-au culcat pe o ureche. Tipic oltenesc. Nu degeaba intrebau strigand oamenii de la T1 daca nu cumva noi jucam in deplasare. Si cand ai doua trompete pe linia de fund (Izvoranu, Vata) si un Pufi adormit, 0-2 devine un scor normal de la care sa te apuci sa incerci sa joci, sa te trezesti. Dar si asta o faci degeaba, daca tu nu stii ca daca esti condus, trebuie sa urci liniile cu totul si esti pus in dificultate de 3 copii care-ti fac pressing.

N-are nimic. Tot raul spre bine. Izvoranu ar trebui pus pe liber dupa prestatia de astazi (dar am impresia ca frate-sau sa nu stiu ce-i ala de-i asa activ pe FB o sa-l mai salveze si de data asta), Bawbab nici n-ar trebui sa mai inceapa meciurile viitoare(n-ai cum vere sa pierzi absolut orice minge aruncata pe tine la bataie in fata unor copii) si tot asa. Daca nici din asemenea prestatii nu tragi invataminte si tu vii cu aceeasi echipa si in meciul viitor, pai inseamna ca tu chiar vrei sa fii dat afara. Altfel nu-mi explic. Orice antrenor intreg la cap, jocul viitor nu-i mai foloseste pe Izvoranu si Bawbab.

Bine, azi toti au fost praf. Dar macar sa tragi un semnal de alarma.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de alex21.mufc » 12 Aug 2015, 21:11

Mantzy tu nu esti un suporter Craiova. Esti doar un bucurestean nenorocit care se crede pielea [cenzurat] doar fiindca e un [cenzurat] de jurnalist la ziarul inimii. Te f*ti in el de fotbal pe care il cunosti tu si ironiile tale de 2 bani. NU ESTI SUPORTER STIINTA! SE VEDE DUPA INFRANGERI CA TE DOARE LA BASCA JEGOSULE! Propun banarea ta! IEMU
Aka giallorosso!

ozzy

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de ozzy » 12 Aug 2015, 21:32

Demisia! Că așa știm noi de la mititelu, că se schimbă 4-5 antrenori pe sezon. Vai de capul vostru!

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Mantzy » 12 Aug 2015, 21:39

Eu zic să gândim puțin în viitor, că pe ăștia îi demiserăm prea mult, dă-i dreacu!

DEMISIA PIȚURCĂ!!!

JustME

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de JustME » 12 Aug 2015, 21:41

DeuxEx scrie: Mie mi se pare penibil. Ceva in genul in care Ajica si l-a impus pe rah.atul al mic ca jucator in echipa lui, in B.
diferenta (si crede-ma ca e una foarte importanta) e ca Viitorul e echipa lu' Hagi si a familiei lui. echipa respectiva a fost infiintata de Hagi, este finantata de Hagi deci din partea mea omul poate sa o puna si pe soacra-sa capitan de echipa. daca facea gestul asta la Farul Constanta iti dadeam dreptate.

despre meci nu-s multe de spus. am citit foaia de joc si n-am vazut ce super-valori aveau baietii lui Hagi in teren:

Rîmniceanu – Ciupe, Mitrea, Hodorogrea, Ganea (79 Mitache) – Filip, Nedelcu, Achim (66 Chițu) – Aganovic, Tănase, Hagi (58 Marin).

chiar nu vad unde-s super-jucatorii aia de care ai nostri nu au fost capabili sa treaca. in schimb, asa dupa umila mea parere, aia au stat mult mai bine ca noi in teren, pareau mai bine pregatiti, mai proaspeti, mai lucizi, mai putin precipitati.

poate ca nu avem un lot foarte valoros dar cu siguranta nu avem lot de locul 10. s-au facut niste greseli aiurea (de exemplu introducerea lui Popov cu Chiajna sau faimosul virus alimentar care l-a tinut pe Dumitras pe buda si nu in teren), rezultatele nu ne mai sunt favorabile, parerea mea e ca exista frictiuni in sanul echipei.. sa vedem la Timisoara ce si cum dar la cum se prezinta lucrurile e cam greutz. imi pare sincer rau pentru nea Sorin si Sandoi dar ma tem ca situatia e cam scapata de sub control. am ajuns (iar) in punctul in care doar rezultatele mai conteaza, aspectul jocului trece in plan secund.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de jianu_max » 12 Aug 2015, 21:48

Mantzy scrie:Eu zic să gândim puțin în viitor, că pe ăștia îi demiserăm prea mult, dă-i dreacu!

DEMISIA PIȚURCĂ!!!
eu vreau sa gandim in viitor altfel: "hai, ma, ca nu e rau jerry, de ce l-om fi dat atunci afara? uite ca ne-a salvat de la retrogradare dupa dezastrul cartu-sandoi"
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

FreakBoy

Re: RE: Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de FreakBoy » 12 Aug 2015, 21:56

jianu_max scrie:
Mantzy scrie:Eu zic să gândim puțin în viitor, că pe ăștia îi demiserăm prea mult, dă-i dreacu!

DEMISIA PIȚURCĂ!!!
eu vreau sa gandim in viitor altfel: "hai, ma, ca nu e rau jerry, de ce l-om fi dat atunci afara? uite ca ne-a salvat de la retrogradare dupa dezastrul cartu-sandoi"
Ce pregatire de vara a facut ...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Mantzy » 12 Aug 2015, 21:57

Eu zic să se facă un vot cu potențialii noi antrenori, unii care chiar ar putea fi aduși, și, dacă nu cumva câștigă unul cu măcar 80% din voturi, să-i lăsăm pe ăștia doi. Nu de alta, dar dacă suntem obișnuiți să cerem demisii la fiecare înfrângere, vom continua să facem așa, indiferent cine vine.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Leonard Albert » 12 Aug 2015, 22:16

Ca antrenor Piturca e un Cartu mai smecher, iar ca om e mult mai pervers. Eu unul pur si simplu nu-l suport. Toti ne dorim o renastere, un suflu nou, o echipa proaspata, tupeista si ofensiva...Nu stiu cat cere Contra dar as miza pe el fara sa clipesc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2015, 22:26

Mantzy scrie:Eu zic să se facă un vot cu potențialii noi antrenori, unii care chiar ar putea fi aduși, și, dacă nu cumva câștigă unul cu măcar 80% din voturi, să-i lăsăm pe ăștia doi. Nu de alta, dar dacă suntem obișnuiți să cerem demisii la fiecare înfrângere, vom continua să facem așa, indiferent cine vine.
Sa inteleg ca suporterii ar trebui sa se multumeasca ca au echipa si sa nu ridice privirea din pamant chiar daca adunam infrangere dupa infrangere? W.T.F?!! Se vede ca tu nu intelegi notiunea de suporter, ziaristule! Prietene, eu vreau ca echipa mea sa castige, sa bata tot, sa stearga pe jos cu adversarii traditionali, geni SDR (stii ce inseamna SDR, nu?!), nu sa o ia peste bot de la echipe gen Ceahlaul, Viitorul sau Otelul. Iar o infrangere cu stana lui Jiji sau javrele din Stefan cel Mare e cu atat mai dureroasa! Dar cred ca imi uzez tastatura de pomana ...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Leonard Albert » 12 Aug 2015, 22:47

Mantzy, macar esti constient ca n-avem fata de playoff ?

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2015, 22:50

Ba, voi chiar discutati cu mantog despre fotbal?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Închis