[Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castigam in acest meci?

Poll ended at 12 Aug 2015, 13:45

3
12
63%
1
5
26%
Nu se poate
2
11%
 
Total votes: 19

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de andyucv » 13 Aug 2015, 01:12

Bobby scrie:
P.S. Inadmisibil gestul lui Balgradean de a refuza sa acorde autografe - daca gestul a fost adevarat. I-as da o amenda usturatoare !!
In primul rand, este adevarat ca nu ma apucam sa mint aiurea.
In al doilea rand, era vorba de poze, nu de autografe.(dura si mai putin)

Situatia a fost in felul urmator, dupa ce masculii de la PROTECT NPG au scos suporterii afara, suporteri alcatuiti in mare majoritate de pusti.
Oamenii au stat la poarta complexului circa 35 minute pana cand jucatorii au inceput sa plece. Prim a fost Silviu impreuna cu Tibi care au trecut pe langa, au salutat si au mers la masina, dupa ei s-a dus un tata cu cei doi copii. Am vazut ca s-au oprit la masina si s-au pozat. De altfel se vede pe fundal ca inca mai facea poze cu oamenii.

A urmat achim in slapi care dupa ce si-a bagat geanta in portbagaj s-a oprit sa faca o poza cu un pusti care astepta cu bunicu acolo.

Dupa a urmat Balgradean care a trecut pe langa, a salutat oamenii de la NPG care se aflau la o distanta cam de 5 m de mine si a trecut pe langa. Langa mine erau 3 fete care voiau tricoul lui Acka si Rocha si inca 4 persoane. Una dintre i-a zis sa faca o poza, iar el a raspuns ca nu doreste, nu are chef. (persoana care a intrebat nu era copil sau daca era, era unul de la 17ani in sus.) Dupa mers spre masina din poza, copiii respectivi impreuna cu tatalor au mers dupa el, s-au tinut dupa el pana la portbagaj unde si-a lasat geanta, a schimbat cred 1-2 cuvinte cu tatal lor (bine ca nu stiu daca toti 3 erau ai lui) si s-a dus catre portiera masinii, copii se aliniasera langa usa, iar el cred ca aseza presuletul sau facea ceva la scaun ca se vede aplecat, nici nu s-a uitat ei, s-a urcat in masina si a plecat. La intoarcere catre poarta unul a zis "lasa ca incercam si la meciul urmator, poate reusim atunci".

A urmat Baluta care venea cu prietena lui de mana, s-a oprit si s-a salutat cu cativa fani, cred totusi ca se cunosteau, cred, dupa care a facut poze cu alti cativa si dupa s-a dus la masina.

Dupa am plecat si eu, deci nu stiu cine s-a mai oprit.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Aug 2015, 08:18

Cele mai observabile dueluri din timpul meciului cu cel mai fregvent rezultat, mi s-au parut:
Tanase a trecut de fiecare data de Izvoranu.
Baluta a fost blocat de fiecare data de Ganea, fost jucator la CSU.
Ivan a fost blocat de fiecare data de Hodorogea.

Daca in trecut intelegeam de ce era tolerat un om precum Choaie in comunitate, astazi nu mai inteleg de ce sunt tolerati omologii lui de breasla fiindca sunt rare momentele in care ne ofera informatii utile.

In ceea ce privesc betiile inainte de meci, va amintesc de Sava, Lutu, Barcauan si altii. Unii serveau cot la cot cu antrenorii. Insa mahmureala nu ii impiedica sa fie fotbalisti.

Tactic mi s-a parut ca nu am existat la mijlocul terenului, Zlatinski a jucat mult din plasament - capacitate de effort 0. Varfurile si extremele nu au venit sa culeaga mingi , pomanagii iar Ivan a fost izolat tot meciul.
Bawab de fiecare data se ascunde dupa 2-3 adversari si pierde mingea. Ma indoiesc ca nu are viziune , cred ca nu vrea sa joace.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de gsm » 13 Aug 2015, 08:57

fratilor, echipa ce mai omogena din acest campionat suntem noi. este inadmisibil ca dupa meciul cu ASA din campionatul trecut sa ai o prestatie asa de JALNICA. ca joc, nici atunci cand am avut acele 19 partide fara infrangere nu am aratat bine. dar conjunctura de atunci, pe buna dreptate, ptr ca aveam nevoie de puncte, ne-a dat speranta ca cel mai tarziu in viitorul campionat (acesta) ca jocul echipe se va schimba in bine si ca vom fi si mai puternici. cartu spunea acum cateva luni ca suntem echipa cea mai grea de batut, acum eu zic, ca SUNTEM ECHIPA CEA MAI USOR DE JUCAT. declaratiile si ironiile lui felix grigore date in diverse emisiuni, da de nota un amatorism greu de acceptat. eu am impresia ca intre felix grigore, rotaru, andrici vs banca tehnica este o ruptura din aceasta iarna. iar plecarea lui brandan dupa parerea mea este foarte suspecta. stie oare cineva adevarul despartirii lui brandan de noi?

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Andrei Olteanu » 13 Aug 2015, 09:04

Direct pe neamul lor cu oile.....s-au invatat ca ii linge lumea orice rezultat au. Sunt curios.......galeria cum a reactionat dupa meci?????? Aplauze pt devotament sau de mame pt izvoranu si compania
????? Asa de curiozitate

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2015, 09:34

dark_comy, copac si care mai stiti detalii de gen - ziceti-ne si noua care din ei mai fac de-astea ca izvoranu cu bautul pana la 3-4 dimineata?

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de LiviuB » 13 Aug 2015, 10:23

am impresia ca acum culegem rezultatele suficientei de care am dat dovada in perioada de pregatire a acestui campionat. avem cei mai buni jucatori, Ivan va creste, Baluta si Bancu de asemenea, Herghelegiu in atac, Curelea e cel mai bun, astea sunt citate din declaratiile oficialilor sau a ziarisitilor de la Maxima. Nu ar fi stricat mai multa modestie...

doi la mana - dupa ce vezi un meci de-al nostru prima senzatie e aia de chin - se screm sa dea o pasa de 2m, o centrare, sa faca o preluare, nimic nu este natural, fluent.

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2015, 10:27

cred ca, prin enormitatile pe care le-au vorbit, prostalaul ala de felix si maximasport au dat tare rau cu batu-n balta.

aratam foarte urat ca si echipa, mai ales ca suntem cea mai omogena din liga 1. ne exprimam foarte greoi si mi se pare ca nici fizic nu mai stam ca si anul trecut, suntem storsi si nu reusim sa punem presiune nici macar in minutele de final cand suntem condusi. nici macar mingi lungi n-am fost in stare sa aruncam decat vreo 2. impotenta maxima...

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de mihu » 13 Aug 2015, 10:30

Livius scrie:
doi la mana - dupa ce vezi un meci de-al nostru prima senzatie e aia de chin - se screm sa dea o pasa de 2m, o centrare, sa faca o preluare, nimic nu este natural, fluent.
si asta este vina cui ? nu avem nicio idee de joc, tot ce facem este sa incercam sa ne aparam si poate iese ceva pe contraatac...daca dam primii gol ne scoatem !!! exceptand meciul cu U de la Cluj din campionatul trecut unde am avut un joc frumos, nu imi aduc aminte de alte jocuri in care sa aratam vreo idee sau schema de joc !!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2015, 10:52

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-i ... 56100.html

cei de la gsp sugereaza ca jucatorii ii sapa pe antrenori.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de SLH » 13 Aug 2015, 11:43

Am inceput cu 3 meciuri bune campionatul, dar dupa am jucat din ce in ce mai prost. Si eu am senzatia ca jucatorii vor sa scape de antrenori, cel putin bawab sigur nu e atat de prost si de indolent cum a fost de la meciul cu asa. Daca pana acum mi se parea ca trag de ei, dar fie sunt prosti, fie au ghinion acum deja mi se pare ca e bataie de joc. La meciul de ieri in afara de mateiu, rocha si ivan, restul nici nu cred ca transpirau daca se juca in nocturna.

Daca se adevereste ca sunt jucatori care sapa antrenorii atunci jucatorii respectivi trebuie dati afara si antrenorii tinuti chiar cu riscul de a compromite un sezon pentru a elimina pe viitor astfel de apucaturi. Daca nu sunt probleme de genul asta si pur si simplu antrenorii nu mai pot sa motiveze echipa, in caz ca nu batem la timisoara, cel mai elegant ar fii ca C&S sa inteleaga ca sunt la Stiinta, sa nu tina cu dintii de contracte si sa-si dea demisia.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DarkComy » 13 Aug 2015, 12:04

Poate n-ar fi rau sa se mearga peste ei la antrenament si "amenintati" ca daca aflam ca ii lucreaza sau i-au lucrat pe antrenori...au ***** ****
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de ozzy » 13 Aug 2015, 12:26

Eu de-aia vă tot spun că nu e bine să schimbi antrenorii după câteva meciuri. Jucătorii trebuie să știe că, indiferent de ceea ce fac, oamenii ăia vor rămâne în funcție cel puțin tot sezonul. Iar la finalul sezonului s-ar putea să rămână antrenorii și să plece ei.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de inima de leu » 13 Aug 2015, 12:29

DarkComy scrie:Poate n-ar fi rau sa se mearga peste ei la antrenament si "amenintati" ca daca aflam ca ii lucreaza sau i-au lucrat pe antrenori...au ***** ****
Cu astfel de atitudini aia de la Rapid au asteptat 32 de ani intre primul si al doilea titlu. A trebuit sa vina Lucescu ca suporterii sa nu mai aiba curajul sa intre in vestiar sau la antrenament peste jucatori.
Asta nu inseamna ca suporterii nu pot pune presiune prin scandari in timpul meciului sau dupa meci.
Intr-o organizatie normala angajatii (inclusiv jucatorii) au fise de post in care sunt prevazute obiective individuale, sarcini, competente si responsabilitati. De asemenea, ar trebui sa existe un regulament de organizare si functionare si un regulament de ordine interioara (in care se prevad sanctiunile pentru acte de indisciplina).
Deci exista (sau ar trebui sa existe!) un cadru organizatoric in care jucatorii care-si sapa antrenorii pot fi sanctionati. Inclusiv o comisie de disciplina la nivel de club.
Asta desigur intr-un management profesionist...
Dar mie mi-e teama ca chestia cu sapatul antrenorilor vine chiar de la conducere si va fi inca un gest care-i va costa rau la capitolul imagine.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de valentin0001 » 13 Aug 2015, 12:36

Daca jucatorii, antrenorii, trebuie injurati de suporteri, eu zic s-o facem numai la finalul meciurilor.Apropo, cel mai mult care merita sa fie injurati sunt taranii de la Maxima Sport care isi primesc leafa de la club ca sa pupu si ei in [cenzurat] pe cineva.Niste pupincuristi! :-x :-x :-x :-x
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 13 Aug 2015, 12:45

Fostul preparator Ubano Lega (vroiam sa spun si "nostru", dar iar imi sareau unii in cap!) spune pe fb ca s-a gresit cu pregatirea fizica a echipei, lucru care se intampla foarte des in fotbalul romanesc. Ma intreb de ce p.l.m. nu s-a adus un preparator fizic cu experienta si s-a pastrat aceiasi persoana care fusese adusa initial de Jerry Gane.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis