[Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castigam in acest meci?

Poll ended at 12 Aug 2015, 13:45

3
12
63%
1
5
26%
Nu se poate
2
11%
 
Total votes: 19

DoRyN

[Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DoRyN » 10 Aug 2015, 13:45

Miercuri, 12 august, de la ora 17:30, intalnim Viitorul lui Hagi.

Oaspetii vin cu un moral ridicat dupa victoria cu 1-0 in fata ASA Tg.Mures. Echipa Viitorul este pe locul 2 in clasamentul celor mai bune atacuri, cu 8 goluri marcate in 5 meciuri, fiind devansata doar de Astra cu 10 goluri marcate.

Universitatea vrea sa confirme ca victoria cu Concordia nu a fost un accident si nu isi permite sa mai piarda puncte acasa.

In concluzie, se anunta un meci dificil pentru Universitatea, dar interesant pentru ca victoria de acasa din etapa trecuta pare ca a descatusat energiile pozitive in echipa si a spart ghinionul meciurilor anterioare cu Dinamo si ASA Tg.Mures.

In sondaj am votat 3 puncte, increderea mea in antrenori si echipa fiind la acelasi nivel ca in sezonul trecut.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 13:52

Tocmai lucram la thread :)(.

Meci greu, astia de la Viitorul chiar au o echipa imprevizibila maxim de tot. Adica nu vad vreo surpriza daca le-am dat un 2-0 sec sau daca ne-ar bate ei. Chiar au echipa imprevizibila cu Tanase care poate face diferenta, Cernat care la fel e jucator de valoare.

Sper sa isi revina Popov, avem nevoie de un fundas central mobil pt ca astia nu joaca cu mingi pe sus ca sa zici ca Izvoranu e util tare de tot, dar nu cred ca bulgarul o sa fie apt asa repede.

Eu l-as incerca pe zlatinski in banda stanga, e jucator exclusiv de picior stanga (din ce am vazut pana acum) deci se se simte in lagrul lui acolo, iar la mijloc Mateiu-Madson, dar nu cred ca o sa se schimbe echipa castigatoare.

Am votat egal :-(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2015, 14:19

Echipă periculoasă Viitorul, dar care, pe de altă parte, ne convine, deoarece atacă și lasă spații. Mă aștept să-i batem și mai ales să dea, în sfârșit, gol și Bawab.

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de LiviuB » 10 Aug 2015, 14:43

am pierdut deja prea multe puncte ca sa ne mai permitem pasi gresiti. trebuie sa batem cu orice pret. Si s-ar putea sa-i prindem putin relaxati dupa victoria cu ASA.
plus, dupa cum spunea si Ozzy - stilul lor ne convine pt ca este o echipa care se avanta si vom avea mai multe spatii pe care le putem specula. Sper in sa sa fim mult mai eficienti si sa nu mai ratam atat de usor ocaziile pe care le vom avea.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de muttley » 10 Aug 2015, 14:52

Acelasi stil l-au avut si in celelalte 3 meciuri si tot nu i-am batut.

Pana una alta sa radem cu Felix Grigore....

Stucan: "Si ce se intampla luni la birou la ce se U CRAIOVA"

Grigore: "Luni la ce se U CRAIOVA"

http://www.prosport.ro/video/fotbal-int ... a-14670176


ba nu-l suport pe asta cum vorbeste, are asa o atitudine si o voce de sclav, lingau, pupincurist, de YES MAN! Iar o lua in gura cu jucatori de nationala cu mama dracu. Are si curiozitati daca Radoi o sa vina cu echipa a doua, daca are curaj....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Aug 2015, 15:27

Cred ca va fi un meci de Care pe Care,
Sper sa nu jucam asa ... dar cred ca vom baga autobuzul si vom juca pe contraatac, de frica. S-ar putea sa ne ardem pentru ca va fi un meci in care probabil se va inscrie mult si vom fi nevoiti sa inscriem mai mult decat viitorul.

Intr-un astfel de meci deschis, echipa mai proaspata are cele mai mari sanse. Stim cu totii ca nu suntem proaspeti ... dar putem face schimbari inteligente.

Balgradean - Dumitras, Izvoranu, Acka, Vatajelu - Herghelegiu, Mateiu, Tarnacop, Madson, Baluta - Rocha

Inca un test pentru staful tehnic care e platit ca jucatorii sa nu vomite inainte de meci, si sa joace din 3 in 3 zile.

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2015, 15:40

as juca cu ivan titular meciul asta, langa bawab, cu rocha in banda stanga si poate cu achim titular. in rest, echipa din meciul cu chiajna, daca poate si popov.

balgradean - achim, popov, acka, vatajelu - baluta, mateiu, zlatinski, rocha - bawab, ivan

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de LiviuB » 10 Aug 2015, 15:58

Si eu as juca cu Ivan titular. dar in aparare, avand in vedere ca ne-am descurcat bine cu chiajna, as pastra formula din meciul trecut
Balgradean - Dumitras, Acka, Izvoranu (Popov nu cred ca poate sa joace), Vatajelu - Baluta, Mateiu, Zlatinski, Ferfelea - Bawab, Ivan

eu l-as trece pe Rocha pe banca... nu prea ne-a ajutat deloc in acest debut de campionat...

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2015, 16:20

nu cred ca rocha va fi rezerva meciul asta, probabil ne bazam pe capacitatea lui de efort si pe viteza pe care-o are. face si faza defensiva si poate iesi pe contraatac.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de Copacul » 10 Aug 2015, 18:12

DoRyN scrie:Miercuri, 12 august, de la ora 15:30, intalnim Viitorul lui Hagi.
Sigur e la 15:30?...eu stiam de 17:30..daca e mai devreme chiar ca nu vine nici dreaq la meci...caldura + serviciu
C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DoRyN » 10 Aug 2015, 18:13

la 17:30 e meciul.

Potrivit lui Felix Grigore, Popov nu va putea fi recuperat pentru a juca in acest meci.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 11 Aug 2015, 13:13

O pierdere importanta bulgarul... Aveam nevoie de un jucator mobil in aparare pentru a face fata jucatorilor rapizi din atacul lui Hagi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de LiviuB » 11 Aug 2015, 13:49

mda... chiar aveam nevoie de el... dar iar au inceput sa curga accidentarile? El, Curelea, Achim...

sorin107

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de sorin107 » 11 Aug 2015, 13:58

achim s-a recuperat. si din ce vad pe niste poze de pe facebook si curelea a facut azi antrenament.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] Universitatea - Viitorul

Mesaj de romaad » 11 Aug 2015, 14:31

Sorin la conf de presa: "avem preconizate 9 puncte din cele 3 meciuri" (na - Chiajna, Viitorul, Recas). Si acum venim de acasa si gasim si explicatia reprizei a doua cu ASA. probabil exista un ultimatum la club pentru 10 puncte din cele 4 etape de pana la meciul cu Steaua

Închis