[Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in Banat?

Poll ended at 15 Aug 2015, 10:14

3 puncte
5
38%
1 punct muncit
3
23%
0 puncte
5
38%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 16 Aug 2015, 21:53

il mai las sa inteleaga chestii simple intai, cum ar fi ca pagina de facebook are legatura cu forumul .. :mad:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 16 Aug 2015, 21:58

dxtr009 scrie:il mai las sa inteleaga chestii simple intai, cum ar fi ca pagina de facebook are legatura cu forumul .. :mad:
Inainte de a ma lasa tu pe mine sa inteleg lucruri simple care erau deja intelese, tu trebuie sa intelegi o conversatie. Eu vorbeam cu un membru de pe acest forum spunand ca va lasai voua (adminilor,moderatorilor care scrieti si pe pagina de facebook a forumului) un comentariu la care nu mi-ati raspuns.Eu doar ii raspunsei lui la sugestia de a va scrie pe facebook.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2015, 22:06

Eu iti recomandam sa ii intrebi pe jucatori, oficiali, pe fb unde se desfasoara antrenamentele.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 17 Aug 2015, 12:50

Pentru ca nu a amintit nimeni aici de faza asta, sa vedem ce zice Radu Paraschivescu:
„Sportul e sport şi fair-playul e fairplay.” Au trecut două luni de cînd Dan Alexa a spus-o la televizor. Dincolo de puritatea diamantină a acestor constatări de tip „Messi e Messi” sau „Pirlo e Pirlo”, un enunţ în care „Dan Alexa” şi „fair-play” apar împreună e o fantezie literară. Alexa nu crede în cavalerism, iar ăsta nu-i un lucru nou. Îl ştim din 2008, cînd Alexa a tras la poarta CFR-ului în loc să dea mingea adversarului care o trimisese intenţionat în aut. Fapt interesant, Alexa era atunci căpitan de echipă. Fapt şi mai interesant, la reproşul ulterior al lui Tony, căpitanul lui CFR, acelaşi Alexa a spus la microfon: „Toată viaţa mea nu am fost fair-play. Nu are de ce să-mi pară rău.” Cum se leagă puseul de sinceritate de atunci de declaraţia echivoc-diplomatică de acum două luni rămîne o taină a fotbalului. Poate că aşa arată diferenţa dintre jucător şi antrenor.

Sîmbătă, la sfîrşitul meciului de la Timişoara, Ianis Zicu s-a accidentat şi craiovenii au trimis mingea în aut. La reluare, gazdele au refuzat să răspundă cu bună-cuviinţă gestului cuviincios. E prea mult să bănuiesc că asta a fost indicaţia de pe margine? Mai degrabă nu. Deşi şi-a nuanţat declaraţiile, Dan Alexa a rămas cel din 2008: un om pentru care scopul scuză mijloacele chiar şi atunci cînd mijloacele sînt de nescuzat. Peste un meci oricum acru şi sleit s-a aşezat o pojghiţă de dezgust. Cînd vrei să cîştigi aşa, e mai bine să nu poţi. Şi indiferent dacă obstacolul în calea izbînzii se numeşte justiţie imanentă sau poetică, e de aşteptat să existe un contabil nevăzut care să ţină evidenţa găinăriilor. Sigur, uneori ni se pare că făptaşul a scăpat nepedepsit. Vă asigur că e doar o impresie. Data ispăşirii se numeşte, de obicei, „cînd ţi-e lumea mai dragă”.

Nu-i poţi pretinde lui Dan Alexa o reacţie de tip Arsène Wenger. E deja istorie meciul de Cupă în care Arsenal a înscris golul de 2-1 în poarta lui Sheffield tot după o manevră necavalerească, iar Wenger a cerut rejucarea meciului. (Ba a şi obţinut-o, semn că în Anglia fair-playul prăfuit şi inutil nu e ţinta ironiilor şi a dispreţului.) Dar dacă tot e restant la cavalerism, Dan Alexa ar putea suplini prin aderenţa la înţelepciunea populară. Or, Alexa nu pare pătruns de sensul vorbei din vechime „Ce ţie nu-ţi place altuia nu-i face”. Pe 7 noiembrie 2014, într-un meci acasă cu CS Mioveni, el a protestat furibund din cauză că un adversar n-a retrimis mingea care fusese dată afară tot pentru îngrijiri medicale. Atunci, Dan Alexa a imputat lipsa de fair-play. Acum (şi în 2008) el a stabilit că fair-playul e o fandoseală pentru proşti. Şi a avut grijă să le predea cu succes lecţia unor elevi care au băgat imediat la cap. Complimente, băieţi!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 17 Aug 2015, 12:53

eleganta penita..
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2015, 12:54

clar. foarte fain scrie si vorbeste radu paraschivescu. e o placere sa-l citesc si sa-l ascult mereu cand vine la digi.

LiviuB

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2015, 13:03

foarte urat gestul timisorenilor

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2015, 13:19

Si daca ne dadeau mingea ce faceam cu ea? Sau ati uitat gesturile lui Cartu prin care ii cerea lui Pufi sa n-o dea in fata, sa mai traga un pic de timp.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2015, 13:20

asta e altceva. dar e foarte urat ca adversarul sa dea mingea afara desi putea scapa pe contraatac iar tu apoi incerci sa dai gol. lipsa de caracter.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2015, 14:01

Lipsa de bun simt... Dar ce sa te astepti de la unul ca Alexa, care a fost cioban toata viata?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Aug 2015, 16:34

Mazarache a luat rosu la meciul asta. Pentru un amarat de punct, cam multe galbene.
http://www.lpf.ro/presa/cartonaele-etap ... -2015.html
Etapa a 7-a

1. ACS Poli Timișoara – CSU Craiova 1-1 (0-0). Au marcat: Elek Robert (57), respectiv Rocha Nuno (87);

Cartonașe galbene:

ACS Poli Timișoara: Luchin Srgian (85), Melinte Cristian (90+3);

CSU Craiova: Madson Henrique (22), Acka Stephane (55), Zlatinski Hristo (70), Herghelegiu Andrei (90+3);

Cartonase roșii: Mazarache Simion (CSU Craiova) – 90+2;

DoRyN

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 18 Aug 2015, 17:44

Rosu direct?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Aug 2015, 17:58

2 galbene intr-un minut. Oricum se pare ca a scapat camerelor TV rosul asta, eu unul am aflat din presa

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 18 Aug 2015, 18:16

La al doilea galben a lasat arbitrul avantaj, faza s-a intins destul de mult, dupa care a revenit si i-a dat cartonasul. Corect dupa parerea mea.

DoRyN

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 18 Aug 2015, 19:50

Ok, multumesc de informatii! Am corectat informatiile de meci!

Închis