[Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in Banat?

Poll ended at 15 Aug 2015, 10:14

3 puncte
5
38%
1 punct muncit
3
23%
0 puncte
5
38%
 
Total votes: 13

iuli

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 14 Aug 2015, 12:53

Bawab va fi titular,ozzy,nu cred ca exista cineva in lumea asta sa-l bage titular pe bezmeticul de Rocha si sa-l tina p'-asta pe banca.

sorin107

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 14 Aug 2015, 12:54

baluta e suspendat si din ce ziceau cartu si sandoi, popov nu va putea fi recuperat.

sper sa intre bawab titular, n-a avut o repriza rea cu viitorul. cu el e rau, dar fara el e rau de tot.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 14 Aug 2015, 12:58

Dezbatere deschisă și cât se poate de calmă despre situația Universității


Niciodată, în istoria lumii, nu doar în aceea a sportului, deciziile luate ”la nervi” sau exagerat de emoționale nu s-au dovedit a fi cele potrivite. Este dificil, dacă nu imposibil, să porți dezbateri calme și productive cu microbiști. Pasiunile pe care le stârnește fotbalul au fost mai mereu mai presus de echilibru. Din păcate, tot ele sunt și mai presus de rațiune, de foarte multe ori. Inclusiv noi, redacția Maxima Sport, ne asumăm discursul deseori irațional. Suntem convinși că ne înțelegeți. În fond, cu toții, cei care ne certăm până la limita obscenului aici, suntem microbiști. Desigur, este păcat că ne certăm între noi, și nu cu microbiști fani ai altor echipe, dar fiecare cu ideea lui despre dragoste și susținere.

Să încercăm să facem o listă a problemelor ridicate de unii suporteri legate de siutația clubului (fie ele reale sau false), după care, dacă stabilim că acestea există, să ne gândim cum ar putea fi rezolvate:

.........................................................................


http://maximasport.ro/dezbatere-deschis ... ersitatii/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

ozzy

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 14 Aug 2015, 13:02

Scuze, am uitat că Băluță e suspendat, atunci va fi Herghelegiu în locul lui.
L-am scos pe Bawab, deoarece am un feeling că e în conflict cu cineva de la club și de-aia nu cred că va fi titular.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Aug 2015, 13:11

DeuxEx scrie:Cred ca se refereau la altul, nu la Sumudica. Contra probabil...
Asta de vreo 9 luni de zile a oprit finantarea si tu visezi la Piturca sau Contra? Si nu e vorba de salariile lor ci de dorinta de a aduce jucatori, poate cu Contra o mai dregi dar celalalt nu vine daca nu-i dai un buget, dar unul real, nu cacaturile aruncate de Felix.


Iti zic eu ce antrenor o sa vina, urmatorul dintre: Grigoras sau Pustai !!



Cat despre meciul asta, o sa castigam fara probleme, n-am nici cea mai mica emotie ca nu putem castiga acest meci.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 14 Aug 2015, 13:15

tocmai de-asta mi-e frica, pentru ca prezici tu c-o sa castigam fara probleme.

iuli

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 14 Aug 2015, 13:31

in mod normal ii batem fara efort,astia si Voluntari chiar nu joaca nimic.dar daca jucam cum am jucat cu Viitorul ne bate orice echipa din primele 2 divizii de la noi.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de asterix » 14 Aug 2015, 13:32

ozzy scrie:Scuze, am uitat că Băluță e suspendat, atunci va fi Herghelegiu în locul lui.
L-am scos pe Bawab, deoarece am un feeling că e în conflict cu cineva de la club și de-aia nu cred că va fi titular.
Bawab e certat cu fotbalul mai curand.

LiviuB

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Aug 2015, 13:54

si chiar si asa Bawab a mai miscat un pic dar Rocha 0 absolut. A tras un sut cu Botosaniul si si-a batut joc de o faza cu Chiajna. in rest nu imi amintesc nimic notabil in conditiile in care cred ca a jucat toate minutele pana acum

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de asterix » 14 Aug 2015, 15:02

Livius scrie:si chiar si asa Bawab a mai miscat un pic dar Rocha 0 absolut. A tras un sut cu Botosaniul si si-a batut joc de o faza cu Chiajna. in rest nu imi amintesc nimic notabil in conditiile in care cred ca a jucat toate minutele pana acum
Ce ti-e si cu diferentele astea de perceptie.... mie Rocha ca varf mi se pare mai util decat Bawab.
De fapt cu Bawab in teren jucam in 10... pardon, in 9 ca mai e si Baluta pe acolo.
Intr-adevar Rocha in extrema e cam pierdut.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Aug 2015, 16:40

Sergyu_costea scrie:Tu esti cu ponta, cu taieri de finantare, ce draq de discutie sa port cu tine? Au taiat tot, nu mai baga bani, de asta sunt platiti astia prea bine si la timp si joaca in dorul [cenzurat] ca oricum banul vine.
Auzi ce gluma... cica au platit salariile din drepturile TV si inseamna ca investesc.


Ce investesc ma? Ce jucatori ai transferat tu in ultimele doua perioade? Doar ai slabit echipa, ai un lot de te pisi pe tine de ras cand il auzi.
Nu mai vorbesc de titulari, au ajuns la Universitatea sa joace titulari jucatori ca Izvoranu, Baluta etc.

Si stati asa sa vedeti ce o sa urmeze in iarna daca nu vine cineva sa bage bani ca ala de la Bucuresti a bagat totul pe pauza de cand nu i-au iesit combinatiile pe plan politic.


PS: A bate fara probleme nu inseamna 5-0 ci 1/2 - 0 intr-un meci pe care sa-l controlezi chiar daca cedezi posesia.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Aug 2015, 16:59

muttley scrie:Auzi ce gluma... cica au platit salariile din drepturile TV si inseamna ca investesc.


Ce investesc ma? Ce jucatori ai transferat tu in ultimele doua perioade? Doar ai slabit echipa, ai un lot de te pisi pe tine de ras cand il auzi.
Nu mai vorbesc de titulari, au ajuns la Universitatea sa joace titulari jucatori ca Izvoranu, Baluta etc.

Si stati asa sa vedeti ce o sa urmeze in iarna daca nu vine cineva sa bage bani ca ala de la Bucuresti a bagat totul pe pauza de cand nu i-au iesit combinatiile pe plan politic.


PS: A bate fara probleme nu inseamna 5-0 ci 1/2 - 0 intr-un meci pe care sa-l controlezi chiar daca cedezi posesia.
pai si daca e asa usor sa iti platesti jucatorii din drepturile tv de ce nu o fac ma toti? de ce exista probleme cu plata salariilor la alte echipe?

echipa e slabita? hai jura-te. deci Popov e mai slab decat Frasinescu. la Brandan am inteles deja ca era cel putin noul Maradona si nah l-am pierdut iar Zlatinski are marele dezavantaj ca e jucator doar de picior stang (de parca Brandan nu era tot jucator doar de picior stang. avea Pablito un drept de se ducea pomina). in rest ce sa vezi lotul e practic acelasi doar ca rezultatele sunt mult mai proaste.

pana una alta suntem una din PUTINELE echipe care au transferat jucatori PE BANI! probabil i-au mai iesit ceva combinatii politice lu' bezmeticul ala de rotaru, sau poate s-au folosit tot banii din drepturile tv. zici ca luam ca aia prin Anglia zeci de milioane din drepturile tv :-D
muttley scrie:ai un lot de te pisi pe tine de ras cand il auzi.
mai repede ma pis pe mine de ras cand citesc mesajele postate de tine :-)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Aug 2015, 17:03

Da, am transferat pe bani, pe 100k e nebunie, ceilalti au transferat pe castane sau stai daca il iei gratis si ii dai bani la semnatura nu se numeste transfer.
Vezi ca's unii pe primul loc care ai dracu cu mama lor n-au transferat pe bani ca noi si culmea ca au mai mult decat dublul punctelor noastre.

Dar oricum este de inteles, in perioada mai-iunie cand trebuia sa pregatim transferurile, Rotaru pregatea actele pentru transferul echipei :)( nu-i statea lui gandul in a transfera jucatori. Bine ca a venit Mazarache.
Auzi, dar nu cumva tu erai ala care spunea ca atacantul nostru, Curelea este unul foarte nu stiu cum, si cum avem noi atacant si cum nu ne mai trebuie altul ca e acolo Costin care o sa faca si o sa dreaga. Bine ca de Tarnacop care e un jucator utll ce poate juca pe toate posturile nu mai zic nimic. Totusi noroc cu sufletistul de Vatajelu care n-ar pleca la Steaua ci in afara pe bani multi.
Suntem la jumatatea turului, Costin este golgheter.


Multi nu prea inteleg ca e o minune mare faptul ca noi sezonul trecut nu am stat cu emotii la retrogradare.


P S: Just, Brandan s-a facut singur mare cand a venit si ti-a castigat puncte, inca din primul minut de cand a intrat pe teren a schimbat jocul.
Sa-ti reamintesc totusi ca nu prea am pierdut cu el pe teren, iar infrangerile au aparut dupa? Asa "slab" cum a fost in retur/


PPS: Nu va mai faceti griji cu Bawab ca pleaca in vara la fel si Balgradean asta daca nu cumva inca din iarna.


L E: De ce nu fac toate echipele? Pentru ca nu toate echipele s-au infiintat acum 2 ani de zile ca sa plece cu datorii 0 si pentru ca nu toate au primit 2,5-3 milioane de la Liga, simplu.\
Da, am transferat pe bani..ce va mai place sa traiti in minciuna, Rotaru investeste masiv, s-a vazut pana acum, am transferat numai titulari.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Aug 2015, 17:11

Pai sigur nu stiu, dar asa am auzit o discutie intre doua persoane.... bine ca acolo se mai vorbea de inca un jucator, dar verificai si ala are totusi contract pana in 2017 nu pana in 2016 ca aia doi.

Cat de Curelea, nu-i cere nimeni sa fie golgheter dar macar as dea 7-8 goluri intr-un sezon, deja a trecut un sfert din sezonul regulat si are 0 goluri.
Orice miop isi dadea seama ca la echipa asta era nevoie de un atacant si macar un jucator de banda, dar noi l-am adus frate pe MAZARACHE !! Mazarache bai nene....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2015, 17:13

Sergiule, am dat 100k pe un jucator care in ultimele 3 luni s-a antrenat prin parcuri. Ti se pare asta transfer pe bani? 100k e banii care ii iau la semnatura jucatori care vin la FCSB, spre exemplu. Sau Astra... Noi ne-am k.kat pe noi si nu am fost in stare sa aducem 3-4 jucatori, fiind obligati sa suportam etapa de etapa titulari gen Baluta, Izvoranu, Ferfelea sau sa ne bazam pe Curelea. Bine dracu ca si-a revenit Achim! Altfel eram nevoiti sa-l reactivam pe Dananae!
Chiar crezi ca nu existau 3-4 jucatori care veneau pe 4-5 k euro/luna mai buni decat astia enumerati mai sus?! Au dat afara jucatori ca Brandan, Frasinescu, Varga, Manea, Avramia, etc, dar au uitat sa aduca altceva in lot. Cu 2 flori (Zlatinski si Popov) nu se face primavara!
Nu mai ai bani, da-te frate la o parte si lasa-i pe altii. Sunt convins ca gasea Olguta altii care sa preia fraiele finantarii echipei, mai ales ca anul viitor sunt alegeri!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis