[Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Universitatea Craiova cu FCSB?

Poll ended at 23 Aug 2015, 18:11

3 puncte, e momentul sa batem aceasta echipa!
14
44%
1 punct (macar atat!)
5
16%
0 puncte (e momentul unei schimbari)
13
41%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de valentin0001 » 24 Aug 2015, 00:22

alex21.mufc scrie:Ce s-a intamplat in galerie la final? Am vazut ca se bateau suporterii cu jandarmii?
Se bateau intre ei, nu cu jandarmii.Mai multi sarira pe unul singur.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 24 Aug 2015, 00:29

Pai nu e ma Bejan ala? Nu e ala de l-au gasit la club? Ala de pe vremea lui Gane? Ala de parca a fost si cu Balint (chiar nu mai tin minte, serios).
L-au adus ei cumva sau l-au gasit? Ai tu idee daca nu cumva au cerut preparator cum au cerut si jucatori, dar au fost refuzati?

Spune ma alex.p, despre negocierile alea vorbesti? Eu aflai azi cand am fost sa-mi iau biletele de la cineva ca asta (Rotaru) e disperat sa vanda, iar in ultima vreme a fost dispus sa dea echipa si pe 2 milioane CASH + vreo 2-3 drepturi federative +urmatoarea parte din banii de la LPF insa nu aflai cu cine a negociat.
Asa ca nu stiu daca e vorba de Piturca sau alta persoana. Ideea e ca e vorba de ultima perioada adica saptamani....


PS De ce sarira pe ala singur? Cumva pt ca ii injura pe jucatori?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 00:31

@Muttley

pai si a cui e vina ba ca au acceptat preparatorul ala? ca deja ma enervezi. e vina mea ca au acceptat toate lucrurile astea iar acum li se sparg lor farfuriile in cap?

nu stiu ce au cerut si ce li s-a refuzat stiu doar ca au acceptat situatia. asta stiu sigur. deci, din punctul meu de vedere, sunt responsabili!

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 00:33

ba vere nu mai discutati lucruri de genul asta pe forum. cine e curios de ceea ce se intampla in peluza sa se duca in peluza.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 24 Aug 2015, 00:37

alex.p scrie:Am mai auzit un zvon (ce-i drept nu f credibile sursele) de negocieri cu Piturca si Siman. Sa preia clubul de la actualii actionari. A mai auzit careva treaba asta?
Poti da mai multe detalii pe privat? Ce fel de sursa?
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de valentin0001 » 24 Aug 2015, 00:45

alex21.mufc scrie:
alex.p scrie:Am mai auzit un zvon (ce-i drept nu f credibile sursele) de negocieri cu Piturca si Siman. Sa preia clubul de la actualii actionari. A mai auzit careva treaba asta?
Poti da mai multe detalii pe privat? Ce fel de sursa?
Lasati privatul, puneti pe public sa stim toti, pentru ca toti tinem cu echipa asta.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2015, 00:45

Unii din galerie ma trageau de urechi pe fb ca promovezi clipuri cu interventii violente ale politiei din intreaga lume... Ce ironica e soarta! Deci fanii au voie sa se bata intre ei, au voie sa bata jandarmii, dar e hai sa promovam "antiviolenta" cand intervine garda! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

On topic: Saptamana asta avem nevoie de o schimbare si asta rapid, pana nu ne ducem in cap si ne frangem si gatul! Ca in realitate sunt nevoie de mai multe schimbari, e o alta problema! Antrenori, vreo 2-3 jucatori, un preparator fizic (italianul lui Ajica mai lucreaza?!), poate si un nou manager general. Si, daca tot adusera unii vorba, finantatorii ar trebui sa plece daca nu vor sa mai stea. Dragoste cu sila se numeste viol (chiar si la Vaslui! :)( )
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 00:47

"Celui care iubeste Universitatea si vine la meciuri nu-i place sa plece umilit de la stadion..."

Imagine

"Luptati pentru noi, banii sunt simple hartii / Ne-am saturat sa traim din ce ne povestesc parintii"

Imagine

"...Cliseele de genul viata merge mai departe dupa aceasta infrangere nu tin aici. Asta inseamna Craiova"

Imagine

sursa pozelor: gds.ro
http://www.gds.ro/Sport/2015-08-24/nimi ... -extensiv/

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 24 Aug 2015, 00:49

"Însă oltenii privesc cu îngrijorare delegarea lui Comănescu la acest meci, pentru că el vine după trei meciuri din sezonul trecut în care, prin deciziile sale, a favorizat echipa lui Becali în meciul cu Viitorul din retur, în semifinala tur cu Petrolul şi finala Cupei Ligii cu Pandurii, când a "inventat" un penalty pentru campioni. În plus, observator la acest joc e Stan Prodan, care nu e nici măcar membru al CCA şi care a fost pus pe lista de observatori iarna trecută, se pare la sugestia conducerii steliste şi delegat doar la două jocuri în ultimul sezon - aţi ghicit- la cele ale echipei lui Becali. "

Sursa: GSP
Aka giallorosso!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de OVI2806 » 24 Aug 2015, 00:50

Probabil ca aplaudacii sarira pe unul care injura la sfarsitul meciului si nu aplauda ca si ei spectacolul de [cenzurat] pe care-l facura antrenorii si cu jucatorii azi, cand facura ce stiu ei mai bine, sa se retraga si sa ia bataie. Daca ai ceva in suflet nu poti sa ignori rezultatul de [cenzurat] cand te umileste fcsb a acasa cu cea mai proasta echipa de cand e ea, dar aplaudacii au si ei motivele lor, daca inca nu v-ati dat seama cine sunt va dau un indiciu se afla in mijlocul tribunei nord.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 24 Aug 2015, 00:59

Stati linistiti ca din partea celor de la Sezione nu o sa aveti parte de reactii normale la adresa jucatorilor, adica se le fie luati mortii in [cenzurat] ca isi bat joc de echipa, pana una alta cu sau fara Cartu ei sunt pe teren si anumiti jucatori joaca de li se rupe [cenzurat]. Dar nu o sa vedeti astfel de reactii, nu au voie !! Treaba lor e sa dea din palme

PS: N-a fost ea vreo reactie cand s-a aflat ca asta a incercat sa-i dea clubul brutarului, da pai acuma?

PPS: Aia din sezione stiu ca toata treaba a fost pe bune.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2015, 01:17

Dinamo a avut cantonament prin Italia unde a jucat cu bucatari. Craiova a avut cantoment in Austria unde a jucat cu 3 echipe de cupe europene. Craiova plateste un antrenor secund cu acelasi salariu pe care l-a luat Napoli la Iasi sa salveze de la retrogradare o echipa aproape cazuta in liga 2.

Din punctul meu de vedere actionarii de la Craiova au bagat si baga bani multi, peste ceea ce arata echipa inca de acum 2 ani - din punctul asta de vedere si-au facut datoria. Banii nu sint cheltuiti cu cap. Craiova are nevoie de antrenori, preparator fizic si manager sportiv.

Legendele Craiovei refuza sa dea dovada de demnitate si sa demisioneze - o fi Craiova echipa copiilor copiilor lui Cirtu si Sandoi, mai stii ? De ce accepta oamenii astia sa se faca de ris ? De ce nu au plecat inca din campionatul trecut, cind retrogradatele Ceahlaul si Brasov stergeau pe jos cu U Craiova ?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 24 Aug 2015, 01:28

Iti dai seama, aia de la Sezione nu injura echipa si canta 90 de minute, ce mentalitate de [cenzurat]. Pai daca nu-ti bagi [cenzurat] in ei nu esti suporter...
Forzza Stiinta, si la bine si la rau !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Thunder

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Thunder » 24 Aug 2015, 04:15

Bre unii dintre voi vorbiti de proteste ultra de parca ati sti ce-s alea. Aveti impresia ca un protest se face asa, 2-3 etape si gata, il puteti incheia de parca e un serial de documentare... Nu taica, daca incepi un protest, il tii 3-4-5 luni, poate chiar un an. Nu e ca si cum m-as duce eu sa dau cu niste spary pe niste porti, vorbim de ditamai forma extrema de manifestare care de obicei se soldeaza fie cu plecarea antrenorilor/patronilor fie cu bagarea liderilor de galerie/brigada in beci si batuti bine.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Aug 2015, 09:24

Reactii ciudate ale unor stelisti fata de public, care probabil nu s-au vazut la tv, neobisnuiti cu o atmosfera ostila. Probabil Craiova a ramas singurul oras ostil FCSB din tara ?!

Închis