[Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Universitatea Craiova cu FCSB?

Poll ended at 23 Aug 2015, 18:11

3 puncte, e momentul sa batem aceasta echipa!
14
44%
1 punct (macar atat!)
5
16%
0 puncte (e momentul unei schimbari)
13
41%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de SLH » 24 Aug 2015, 12:57

Asta sper si eu, am si zis 'cel tarziu a doua zi dupa meciul cu Voluntari'.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: RE: Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2015, 12:59

T@V scrie:
DeuxEx scrie: Avem nevoie de un nou antrenor si de vreo 3 jucatori : fundas central, mijlocas lateral, varf... MINIM!
Sa-mi explice cei care se multumeau sa nu depasim plafonul salarial cum sta treaba cand te bati la retrogradare! :cool:
Pai e cam greu sa-i explici unui politai treaba asta. Nu degeaba erau bancurile alea cu militienii si copiii pe timpul lui ceasca... Io cand ii explic copilului meu de 2 ani ca nu pot sa-i cumpar ceva ca nu am banii respectivi, intelege el ceva acolo si daca-i iau orice varianta mai ieftina se linisteste si nu mai cere. Se bucura de ce are si se joaca cu ce are.

Lumea a tot incercat sa-ti explice si tie si lui muttley ca degeaba aveti voi vise umede cu jucatori si transferuri. Ca robinetul e inchis de prin iarna, ca dupa ce s-a adus cu microbuzul, s-a trecut la varianta cu tzaraita sau neam. Ba unii au incercat sa va si deseneze, sa va ajute sa intelegeti si voi ca dupa ce au bagat peste 7 bulioane si au avut meciuri cu asistenta sub 500 (10x to motogp) si 19 meciuri fara infrangere, cu toate gloriile pe statele de plata si presa potrivnica, oamenii poate s-au cam saturat sa arunce cu banii pe fereastra si sa mai fie si injurati pentru treaba asta.

Revenind la meci... C&S trebuie sa plece. Nu stiu cine o sa vina sa antreneze o echipa ce mai are putin si o sa se antrenze prin parcuri, pe un stadion ce are toate sansele ca la iarna sa devina impracticabil... dar m-am saturat vere cu astia. N-au inteles nici astia nimic din fotbal, si nici nu o sa o mai faca daca n-au facut-o pina acum. Au venit cand eram la retrogradare, ne lasa la retrogradare. Dar sa ne lase vere odata ca m-am saturat.
Incepem sa ne jignim? Vezi ca se zice politist, pentru cultura ta generala...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de _T@V_ » 24 Aug 2015, 13:31

OK, greseala mea. N-am vrut sa te jignesc. Nervii mi-au luat-o inainte, si tu si muttley de la o vreme mi se pare ca faceti o echipa.
Imi cer scuze, si tie si lui muttley. Doar ca nu sunt de acord cu voi, nu inseamna ca trebuie sa va jignesc. My bad.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2015, 14:06

Lasa ca dai o bere si te iert. Ne aflam in ra.har si asta incinge spiritele.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de SLH » 24 Aug 2015, 19:19

Jenant penalty-ul oilor. Contactul vine cand stelistul incepuse deja cadere. De ce nu e simulare si galben pentru oaie, contactul venind dupa ce simulare se intamplase? Pacat ca nu a apucat sa-si retraga piciorul Dumitras.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de marius_vl » 24 Aug 2015, 19:23

Jenant-nejenant, acel penalty a venit ca o consecinta fireasca a retragerii totale din min 75, sa nu uitam ca doar cu un minut inainte de penalty oile au avut o ocazie monumentala! oricum ne intepau pana la final, eram cu toata echipa bagata cu fundul in poarta!

Phantom
junior
junior
Mesaje: 94
Membru din: 14 Aug 2008, 19:41

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Phantom » 24 Aug 2015, 19:30

SLH scrie:Jenant penalty-ul oilor. Contactul vine cand stelistul incepuse deja cadere. De ce nu e simulare si galben pentru oaie, contactul venind dupa ce simulare se intamplase? Pacat ca nu a apucat sa-si retraga piciorul Dumitras.
Pe langa asta, se pare ca a fost Penalty cand Rocha i-a luat fata in viteza unui stelist pe dreapta si ala l-a impins din spate, fix in fata asistentului, iar la al lor nu mai trebuia sa dea nimic, fiindca a lasat avantaj si nu au fost in stare sa nimereasca poarta ...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de sorialis » 24 Aug 2015, 19:52

C&S au asezat din nou-a cata oara??-o echipa experimentala in teren!

Plus schimbari tarzii/neinspirate.

Plus tactica paguboasa de retragere...

Concluzia: s-o traga muttley!

Bai narodule, adica putem ataca, putem domina, putem avea ocazii cand e 1-0 / 2-1 pentru oi, dar nu putem ataca la 0-0, 1-1?!?!

BTW: Zlatinski - eu tot nu sunt convins ca nu e un transfer bun, dar sunt 1000% convins ca e pus sa joace altceva! De catre antrenori!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 24 Aug 2015, 22:07

Da, asa slab cum e, il chemara bulgarii "sa se ascunda" si la nationala de minge.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2015, 22:33

Vad ca unii se pling de atitudinea pozitiva a suporterilor de dupa meci. Asa se intimpla si la ASU Poli Timisoara - si mi se pare frumos.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de andyucv » 24 Aug 2015, 22:40

Oare nu este ciudat de ce se intampla asta la noi si la ACS Poli Timisoara?

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 22:43

pai omul vorbea de ASU nu ACS :-)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2015, 22:50

andyucv scrie:Oare nu este ciudat de ce se intampla asta la noi si la ACS Poli Timisoara?
ASU este echipa de liga 3, infiintata cu sprijinul institutiei de invatamint de acolo, si finantata de fani.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de andyucv » 24 Aug 2015, 22:58

Da, imi cer scuze, m-am incurcat. Voiam sa scot in evidenta faptul ca asta se intampla la doua echipe din prase foarte mari care au suferit din cauza unor libidinosi, iar renasterea este dificila.

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 23:26

hai ca am trait sa o vad si p-asta:
Prima reactie a arbitrului central al meciului de la Craiova la caderea stelistului Enceanu in careul craiovean a fost sa arate coltul careului mic pentru o repunere a mingii in joc de catre CS U.

Faza fusese incheiata de Chipciu cu un sut pe langa poarta dupa ce Enceanu cazuse in careul craiovean. In secundele urmatoare, arbitrul Comanescu aude in casca faptul ca trebuie sa dicteze penalty. Ca o fi fost "vocea presiunii post-Coltescu" de care vorbea directorul celor de la CS U Craiova, Felix Grigore, inainte de meci, ca o fi fost vocea asistentului care era oricum infinit mai departe de faza decat Comanescu... Cert este ca Enceanu a cautat sa cada, nu a fost impiedicat de adversar, avand un picior al jucatorului craiovenilor in fata de care s-a straduit sa se impiedice. Dupa infrangerile umilitoare in preliminariile Champions League, Steaua castiga romaneste in Romania. Penaltyul lui Comanescu a adus aminte de penaltyul oferit de Tudor cu care Steaua castiga in sezonul trecut la Craiova in Cupa Romaniei.

continuare articol:
http://www.sport.ro/opinii/mihai-mironi ... final.html
nu pun sursa deoarece sunt curios daca o sa ghiciti cine a scris editorialul asta. eu insumi am ramas socat!

L.E. Romaad a ghicit deci am pus sursa.

Închis