[Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Universitatea Craiova cu FCSB?

Poll ended at 23 Aug 2015, 18:11

3 puncte, e momentul sa batem aceasta echipa!
14
44%
1 punct (macar atat!)
5
16%
0 puncte (e momentul unei schimbari)
13
41%
 
Total votes: 32

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de u2blue » 23 Aug 2015, 23:44

Nu prea inteleg ce aveti frate cu Cartu & Sandoi. Ce pm sa faci cu lotul asta vere ... doar Ivan e fotbalist si sper sa-si revina si Bancu. Cam asta e ... restul sunt [*****]. Anul trecut mai era si Brandan ... singura enigma pentru mine este cum au acceptat C&S sa ramana antrenori la lotul asta ... Am spus-o cu 2 saptamani inainte de prima etapa. Xce rezultat de la locul 8 in sus e o minune marca C&S.

Inainte de a va gandi la antrenori mai bine v-ati lua de superfinantatorii care au inceput sa ne serveasca supa saracilor "a la mititelu", tinere sperante, va spun io ca peste n-spe ani, grava eroare etc
Fotbalul e mult mai simplu decat credem; nu bagi bani ai fix canci. Bagi bani nu se stie ce ai insa daca nu bagi esti absolut sigur ca ai fix un penis.

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 23 Aug 2015, 23:49

daca anul trecut cu (in mare) acelasi lot (l-am pierdut pe Brandan care sa zicem de amorul artei ca este acest Maradona care facea si dregea dar l-am castigat pe Popov care e mult peste Frasinescu) legam victoriile si meciurile fara infrangere iar acum dupa ce antrenorii au avut la dispozitie o pregatire centralizata in strainatate, un lot omogen si dpdv financiar aceleasi conditii bune ne facem de ras atunci unde e problema?

daca atunci au facut minuni si acum nu mai fac inseamna ca in loc de antrenori am adus vraci. si ma tem ca echipa are nevoie de antrenori nu de vraci. problema cu minunile e ca nu tin multa vreme... chestia e ca daca o tinem tot asa o sa ajungem iarasi gaura grav si o sa avem, iarasi, nevoie de un vraci care sa faca minuni.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2015, 23:53

Anul trecut a fost pur si simplu "bulan"! Cine are impresia ca stiinta lui Cartu, valoarea jucatorilor sau Chiron ne-au dus pe locul unde am terminat, se inseala!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 23 Aug 2015, 23:55

pai daca e pe baza de bulan atunci sa vina altii cu bulan. se pare ca la C&S (cu tot respectul pentru ei) bulanul s-a terminat. poate vine altul la fel de bulanos ca si C&S anul trecut si legam iar meciurile fara infrangere. daca tot e pe baza de bulan :)

imi pare foarte rau pentru cei doi care chiar ne-au scos din gaura anul trecut. dar anul asta din pacate ne baga in gaura. cu tot respectul si cu toata stima pentru ei trebuie facut ceva. jucam prost si pierdem! macar anul trecut jucam prost si castigam. hai cu bulanul, hai cu popii, hai cu busuiocul, hai cu ceva. daca nu... ne ramane doar sa cautam pe altcineva bulanos.

ozzy

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de ozzy » 23 Aug 2015, 23:59

M-ati disperat cu Popov ăsta. A jucat si el două meciuri?

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 00:02

da a jucat doua meciuri. si 5 minute din al 3-lea cand a fost bagat accidentat si s-a ales praful.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de u2blue » 24 Aug 2015, 00:04

JustME scrie:daca anul trecut cu (in mare) acelasi lot (l-am pierdut pe Brandan care sa zicem de amorul artei ca este acest Maradona care facea si dregea dar l-am castigat pe Popov care e mult peste Frasinescu) legam victoriile si meciurile fara infrangere iar acum dupa ce antrenorii au avut la dispozitie o pregatire centralizata in strainatate, un lot omogen si dpdv financiar aceleasi conditii bune ne facem de ras atunci unde e problema?
.
Lotul e mult mai slab. Brandan si la misto face cat tot "mijlocul" actual. Diferenta intre cele 2 Craiove nu e bulanul e Brandan.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 24 Aug 2015, 00:06

Hai, mah, da-l dracu si pe Brandan! Ce pl.m a facut argentinianul?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de DoRyN » 24 Aug 2015, 00:07

Asa, sa revenim la Ranca! Ia verifica au mai fost acolo? Si din 2010 ai mai auzit de vre-un cantonament la Ranca? Cred ca ti-au mai zis baietii pe aici, lasa-o mai usor ca nu sunt trupe de vanatori de munte.


Trimis de pe iPad folosind Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 24 Aug 2015, 00:08

Foarte bine punctat u2blue, mai putin partea cu Bancu, de la el s-ar putea sa astepti mult si bine, iar fotbalisti pe langa Ivan mai sunt vreo 2 poate 3, De fapt aia sunt, iar Ivan se poate alatura lor daca isi mentine actuala atitudine.

La inceputul sezonului si eu am votat locul 8 sau 9 pt ca era clar locul potrivit pentru ce s-a intamplat in vara. Cat despre antrenori, nu va asteptati la minuni, faptul ca il pastreaza pe Sandoi e granatia lor ca nu mai aduc jucatori adica continua cu ce are.
Orice antrenor cu putina, putina valoare o sa ceara jucatori, iar astia nu doresc sa mai aduca ca trebuie sa bage bani din buzunarul lor si ghicic e... NU DORESC ASTA ! Din contra, doresc sa scape de club cat mai repede.


@Just

Pai a cui e vina ca e infirmeria plina? Chiar asta ma intreb si eu, e vinovat Cartu ca se rup jucatorii pentru ca nu sunt pregatiti? E preparator fizic sau antrenor?
Cu Chiajna nu s-a intamplat nimic la Popov, nu poti spune ca si-a agravat accidentarea pt ca a stat vreo 5 minute si nu a facut nimic deosebit doar ca a simtit ca aceea problema persista. Oricum Popv are vreo 2 meciuri? sau mi se pare mie....

Da oare de ce a fost fortat Cartu sa bage un jucator nerefacut? Nu cumva pt ca nu are solutii? Eu inteleg ca e si vina lor pt rezultate, dar frate e si vina celor care nu au bagat bani.
Referitor la ce ai zis tu cum ca nu te interesa jocul ci rezultatele, pai da. Poti avea o perioada in care sa minti avand rezultate pe un joc slab, dar pe termen lung nu tine. Anul trecut a fost un mic miracol fotbalistic ce au reusit ei.
Acum nici macar cel mai important om de atunci, Brandan care practic ti-a tinut echipa si datorita lui ai inceput sa construiesti, nu mai este la club. Dupa plecarea lui tot n-am adus ceva in locul sau.

Ca vorbiti de Viitorul si sunteti mirati de locul lor in clasament, cu ce e mai bun Zlatinski decat Razvan Marin? Cu ce e mai bun Baluta decat Ianis Hagi? Cu ce e mai bun Dumitras, izvoranu, Kay decat Mitrea? Cu ce e mai bun Herghelegiu decat Chitu?
Adica de ce credeti ca noi avem un lot mai bun decat Viitorul? Cu ce suntem noi asa mult peste ei? Doar pt ca il avem pe Balgradean, Mateiu si uneori Ivan, Bawab si Acka?

@Deux
a facut ce nu face Zlatinski, a adus un plus la echipa. A schimbat jocul echipei, practic a coordonat to ce se intampla, toate minigile treceau pe la el, cobora sa-si a mingea dintre fundasi, lucruri simple pe care momentan Zlatinski nu le face.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de u2blue » 24 Aug 2015, 00:09

DeuxEx scrie:Hai, mah, da-l dracu si pe Brandan! Ce pl.m a facut argentinianul?
A jucat fotbal la mijloc. Nu extraordinar dar si-a facut treaba o pasa pe atacant, un dribling, o lovitura ... Zi-mi si mie un mijlocas de la noi care e capabil de asa ceva.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex.p » 24 Aug 2015, 00:10

Am mai auzit un zvon (ce-i drept nu f credibile sursele) de negocieri cu Piturca si Siman. Sa preia clubul de la actualii actionari. A mai auzit careva treaba asta?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de muttley » 24 Aug 2015, 00:12

alex.p scrie:Am mai auzit un zvon (ce-i drept nu f credibile sursele) de negocieri cu Piturca si Siman. Sa preia clubul de la actualii actionari. A mai auzit careva treaba asta?
pe 2 milioane CASH?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de JustME » 24 Aug 2015, 00:19

u2blue scrie: Lotul e mult mai slab. Brandan si la misto face cat tot "mijlocul" actual. Diferenta intre cele 2 Craiove nu e bulanul e Brandan.
hai sa fim seriosi. e lotul mult mai slab ca nu il mai avem pe Brandan.. ma faci sa rad pe bune. din iarna de cand nu i se satisfacusera pretentiile salariale Brandan a mai jucat fix turca. asta cand juca si nu lua rosu si ne lasa in fundul gol.

@Muttley

si de preparatorul fizic cine e responsabil prietene? mama? nu ei au acceptat preparatorul fizic? cine e responsabil pentru alcatuirea stafului pe partea de pregatire a echipei? iar lipsa de solutii a aparut abea dupa ce s-au accidentat pe rand Popov, Kay si Izvoranu. deci revenim la punctul initial cine e vinovat ca astia se rup pe capete? cine a acceptat nonsalant plecarea lui Frasinescu? asa prost cum era in momentul asta era o solutie nu? sa aducem frate 10 fundasi, 5 portari, 20 de mijlocasi si 8,9 atacanti ca sa nu mai ramanem fara solutii. desi la cum se accidenteaza astia la noi s-ar putea sa nu fie suficient.

in rest lasa-ma cu poezia cu Brandan ca il regretati mai rau decat il regreta lumea pe Tunar cand s-a retras. nici cand a plecat (sau i-a fost facut vant) Balaci nu au fost atatea suspine. zici ca l-am pierdut pe Messi nu alta :smoke:

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de alex21.mufc » 24 Aug 2015, 00:20

Ce s-a intamplat in galerie la final? Am vazut ca se bateau suporterii cu jandarmii?
Aka giallorosso!

Închis