[Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu iesenii?

Poll ended at 13 Sep 2015, 12:53

3
14
70%
1
2
10%
0
4
20%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de mihu » 13 Sep 2015, 20:13

Pandurii , nu au o echipa peste noi, dar spre deosebire de noi joaca fotbal si nu fug de el cam cum fugeam noi..daca vom incepe usor, usor sa jucam fotbal vor aparea si rezultatele, iar inceputul este promitator,atat la Viitorul cat si astazi cu Iasul in marea majoritate a timpului am jucat , nu am pacalit fotbalul !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de andyucv » 13 Sep 2015, 20:14

sorin107 scrie:noi trebuie sa scoatem 2 echipe, nu 1. cfr-ul o sa faca 15 puncte, probabil.
Daca asta o sa se intample pai ramane de scos cfr si viitorul. Alte echipe nu vad care sa piarda locul.
Poate muresenii sa se duca la vale

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de andyucv » 13 Sep 2015, 20:18

mihu scrie:Pandurii , nu au o echipa peste noi, dar spre deosebire de noi joaca fotbal si nu fug de el cam cum fugeam noi..daca vom incepe usor, usor sa jucam fotbal vor aparea si rezultatele, iar inceputul este promitator,atat la Viitorul cat si astazi cu Iasul in marea majoritate a timpului am jucat , nu am pacalit fotbalul !!!
Nu sunt foarte sigur de asta. Cel putin in fata ne sunt superiori. In spate stau binisor, iar noi nici acolo nu stralucim
Cele mai importante puncte ale noastre ar putea sa fie axul central la mijloc, portarul si fundasii centrali daca se trezesc.
Avand un ax central puternic, putem sa construim dar este nevoie de timp. Noi avem nevoie de puncte si nu avem acest timp

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de blixa » 13 Sep 2015, 20:22

nu vazui decat prima repriza si nici aia prea bine.
Daca Ivanhoe se tine de treaba, o sa castigam 2 campionate doar din banii pe care o sa-i luam pe el.\
nu cred ca avem lot de poff dar, daca mai ridicam un junior, eu sunt multumit si cu un loc 8.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2015, 20:26

Urit mai arata tribuna 2 de pe Extensiv cu buruienile crescute printre scaune. Astia de la club sau astia de la primarie nu pot sa trimita 2-3 oameni sa curete buruienile din tribune ?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de blixa » 13 Sep 2015, 20:28

eu abia astept stadionul ala de atletism. o sa fie alta atmosfera decat pe Extensiv.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de muttley » 13 Sep 2015, 20:37

Asta e problema suporterului oltean ! Cum castiga un meci sau doua, are echipa, trage la x cupa, x campionat. Cand pierde 2-3 jocuri de vina sunt antrenorii etc.

Azi am batut Iasiul jucand exact ca in celelalte meciuri doar ca am dat gol repede. Repet, am jucat ca in celelalte cu plusuri sau minusuri fata de acele partide, am jucat exact ca in perioada celor 19 meciuri fara infrangere, am jucat ca UNIVERSITATEA CRAIOVA a ultimelor 12 luni.

Nu s-a vazut nici un plus sau minus dupa plecarea lui Cartu, echipa e aceeasi, jucatorii sunt aceeasi doar ca azi am prins si o zi mai buna ca in anumite jocuri, am reusit sa marcam si lucruri curente. In rest la fel am jucat, cu mari probleme in defensiva, exact ca in trecut cand dadeam mingea la adversar. Cu aceleasi probleme pe benzi unde nimeni nu misca, Baluta ala e un jucator mort, iar in banda cealalta nu este nimeni.

Singurele mari plusuri ale acestui meci sunt: fazele fixe de unde am reusit sa dam gol si pustiul ivan care continua forma excelenta.


In rest de remarcat Popov cat timp a avut benzina, se vede ca omu' este terminat fizic, dar are multa, multa, multa experienta, practic din asta joaca. Si Kay care s-a asigurat in mare foarte bine de sarcini.

Madson este tot departe de forma aratata sezonul trecut, dar totusi azi a fost in crestere fata de celelalte partide.


Per total suntem tot Stiinta !!! Si tot avem nevoie de minim 2-3 jucatori. Pana cand n-o sa luam atacant, greu o sa dam goluri, Ivan e pusti, iar cine se asteapta ca el sa fie golgheter si sa joace meci de meci la nivel inalt, se minte singur. Omu' o sa aiba fluctuatii de forma pt ca asa sunt tinerii, lucrul asta se vede la echipa lui Hagi.


PS: Dupa victoria pandurilor, play-offul ramane departe ! Avand jocuri cu Petrolul, Pandurii si CFR din care trebuie sa facem minim 7 puncte dupa victoria gorjenilor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Masive » 13 Sep 2015, 20:47

ai dracu, batura pandurii. Nu prea mai avem norocu de anul trecut :D

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de jianu_max » 13 Sep 2015, 20:54

ucv ucv ucv batem ploiestiul, pandurii...si egal cu cfr....pana atunci nu mai scriu pe forum! priveghi placut!:)
si..e bine ca au batut pandurii! se micsoreaza distanta fata de locul 1!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 21:33

Ovidiu* scrie:Nu mai stiu Vrajitoarea la cat a debutat, dar stiu ca erau mari sperante si la el...
Tot pe la 18 ani. A facut un meci de senzatie la Petrosani (cred ca a dat si 2 goluri) intr-o partida in care aveam vreo 10 titulari suspendati dupa bataia de pomina din meciul anterior cu Sportul Studentesc. Alt junior megatalentat in perioada aia care a jucat titular pe la 17-18 ani era Iordache (vandut ulterior la Villareal si repatriat de FC National)
Last edited by romaad on 13 Sep 2015, 22:08, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de blixa » 13 Sep 2015, 21:36

ba ce memorie aveti! Asa e, ce-mi placea Iordache!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2015, 21:48

romaad scrie:
Ovidiu* scrie:Nu mai stiu Vrajitoarea la cat a debutat, dar stiu ca erau mari sperante si la el...
Tot pe la 18 ani. A facut un meci de senzatie la Petrosani (cred ca a dat si 2 goluri) intr-o partid in care aveam vreo 10 titulari suspendati dupa bataia de pomina din meciul anterior cu Sportul Studentesc. Alt junior megatalentat in perioada aia care a jucat titular pe la 17-18 ani era Iordache (vandut ulterior la Villareal si repatriat de FC National)
Internetul zice ca Iordache a debutat la Craiova la 18 ani (Ivan a debutat la 17 ani) - prin 1996. Cam de vreo 20 de ani nu am mai avut un atacant promitator la virsta asta la Craiova - de pe la Vrajitoarea si Iordache deci :-) Bine si Nila a debutat tot la 18 ani - dar a avut nevoie de timp sa se impuna.

Masive

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Masive » 13 Sep 2015, 21:52

Nu-mi vine sa cred ca l-ati uitat Adrian Gigi Mititelu jr

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 13 Sep 2015, 21:54

Bobby scrie: Una la mina - nu stiu care-i treaba la Iasi cu Prunea in concediu si echipa in deriva de citeva etape...Poate nu e numai vina lui Napoli...

Si doi - care crezi tu sint echipele cu loturi de play off in momentul de fata, in afara de Astra si FCSB ? Nu sint ironic - pur si simplu sint curios cum evaluezi tu echipele romanesti. Mie mi se pare ca inca din sezonul trecut noi nu prea am batut echipele de top 5-6, decit cu mare noroc si conjunctural (victorie la Ploiesti cind toata lumea batea acolo si victorie cu CFR intr-un meci fara miza).
pai juca Prunea? antrena Prunea? Iasul gafaie serios. spune-mi ce a reusit il grande allenatore pe la echipele pe care le-a atrenat si cum de nu a prins purici pe nicaieri? (Astra, Severin, parca a avut o tentativa si pe la Brasov).

in afara de Astra si fcsb nu vad nicio echipa procopsita. sunt toti o apa si-un pamant, diferente mici. nu vad ce echipe de to 5,6 avem noi in campionat. putem sa prindem lejer playofful fara sa castigam vreun meci cu "granzii"/ echipele de top 5 (care din punctul meu de vedere nu exista).

@muttley

d-aia iti spune lumea ca nu te pricepi la fotbal :-)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 22:10

Iordache a debutat ca atacant daca nu ma insel, dar a fost reprofilat de JR Alesanco ca fundas stanga si acolo a ramas. Primul gol pentru Craiova (si unul din putinele, nu stiu daca a dat 3-4 in total) le-a dat intr-un meci cu FC National, 5-1 pe Oblemenco

@Masive, se pare ca nu avem totusi memorie asa buna. Am citit undva ca memoria pe termen scurt e prima care se duce pe apa sambetei....

Închis