[Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu iesenii?

Poll ended at 13 Sep 2015, 12:53

3
14
70%
1
2
10%
0
4
20%
 
Total votes: 20

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de andyucv » 13 Sep 2015, 18:01

Din lovitura libera, dar din corner? Eu nu imi amintesc un gol din corner. A fost unul cu Dinamo, dar eua refer la gol din corner dupa o reluare cu capul.

JustME

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 13 Sep 2015, 18:05

tre' sa fim sinceri si sa recunoastem ca plecarea lui Sorin Cartu a adus si plusuri si minusuri. la plusuri as mentiona ca ne propunem clar mai mult, atacam, incercam sa punem probleme, ne zbatem. jucatorii par mai dezinvolti si mai putin crispati. deasemenea par a avea mai multa libertate de exprimare. si azi ne-am retras deliberat la 1-0 insa am pus probleme serioase pe contre. nu a mai fost genul ala de aparare disperata fara alte perspective, cu Rocha izolat in atac si mingi bubuite la disperare. de dat asta cand plecam pe contre aveam 2,3 jucatori in fata care au pus probleme serioase.

la minusuri (si sunt minusuri semnificative) as mentiona boemia echipei. da, suntem o echipa mult mai boema si asta duce la niste driblinguri aiurea care au avut ca rezultat niste mingi pierdute in zone periculoase. driblinguri pe care jucatorii nu si le permiteau cu Sorin pe banca. am pierdut si din rigurozitatea tactica. Popov a fost mult mai expus azi si a facut cateva erori.

cine se astepta la schimbari majore cred ca isi facea sperante aiurea. pe mine m-a interesat sa vad atitudinea echipei si atitudinea e clar schimbata. azi puteam usor sa fim egalati insa nu puteam sa fiu suparat. mi-a placut atitudinea asta pozitiva. insa asa cum am mentionat si mai sus exista si minusuri semnificative.

nu avem cel mai bun lot din lume insa e clar ca avem lejer lot de play off. Emil trebuie sa ramana! sper sa fie adus langa el Ilie Balaci si sa continuam ideea asta cu 2 antrenori.

p.s. cred ca balonul de sapun nicolo napoli s-a cam spart. si era de asteptat. aghiotantul lui ajica mereu a avut probleme de continuitate - si nu ma refer la perioada Craiova cand era aproape imposibil sa ai continuitate cu un cretin ca booveanul drept patron.

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de sorin107 » 13 Sep 2015, 18:11

cam visatori defensiv si cam obositi de prin minutul 60, cu lacune pe axul central. in fine, victoria-i victorie. trebuie sa ne recuperam bine si sa batem la petrolul.

ivan imi aminteste de florin costea in discurs. si un pic de claudiu raducanu :)))

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 18:14

Pe centru suferim mult din cauza lui Madson care e in continuare nepregatit. Dae cum Sandoi pare hotarat sa joace cu 3 CM...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 13 Sep 2015, 18:14

Meciul de la Ploiesti e crucial, 3 puncte ne pot duce chiar pe 6 intr-un context favorabil. Oricum ne-ar fixa in apropiere

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Sep 2015, 18:50

Daca iau bataie Bandurii diseara, intr-un contex favorabil urcam pe loc de playoff dupa meciul nostru cu ei. Sau mai devreme, cu o victorie a noastra cu Petrolul si inca o infrangere a lor in etapa urmatoare. S-ar putea ca aceasta victorie sa reprezinte ce a reprezentat prima noastra victorie din sezonul trecut, cu golul lui Madson - momentul in care incepem sa urcam in clasament.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de sorin107 » 13 Sep 2015, 18:53

eu vreau sa se termine egal intre astra si pandurii, sa nu se duca nici astra prea tare.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 13 Sep 2015, 19:08

Astra fara Budescu e ca nationala Romaniei dupa retragerea lui Hagi...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2015, 19:24

JustME scrie:
nu avem cel mai bun lot din lume insa e clar ca avem lejer lot de play off. Emil trebuie sa ramana! sper sa fie adus langa el Ilie Balaci si sa continuam ideea asta cu 2 antrenori.

p.s. cred ca balonul de sapun nicolo napoli s-a cam spart. si era de asteptat. aghiotantul lui ajica mereu a avut probleme de continuitate - si nu ma refer la perioada Craiova cand era aproape imposibil sa ai continuitate cu un cretin ca booveanul drept patron.
Una la mina - nu stiu care-i treaba la Iasi cu Prunea in concediu si echipa in deriva de citeva etape...Poate nu e numai vina lui Napoli...

Si doi - care crezi tu sint echipele cu loturi de play off in momentul de fata, in afara de Astra si FCSB ? Nu sint ironic - pur si simplu sint curios cum evaluezi tu echipele romanesti. Mie mi se pare ca inca din sezonul trecut noi nu prea am batut echipele de top 5-6, decit cu mare noroc si conjunctural (victorie la Ploiesti cind toata lumea batea acolo si victorie cu CFR intr-un meci fara miza).

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de sorin107 » 13 Sep 2015, 19:48

asta e adevarat, bobby. si nici anul asta nu am batut niciuna. chiar am pierdut cu toate, mai putin cu asa targu mures. dar mai avem timp, pentru ca avem si cu pandurii si cu cfr cluj. nu pot sa evaluez cine are si cine nu are lot de playoff, dar cred ca locurile 1-7 din acest moment + cfr cluj se vor bate acolo.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2015, 19:52

Felicitari echipei pentru victorie si aplaud evolutia lui Ivan. In afara de Andrei Ionescu si Chivu, nu-mi amintesc de alti jucatori la Craiova titulari la 18 ani in ultimii 15 ani. Si chiar incerc sa-mi amintesc de un titular in atac in ultimii 20-25 de ani si parca nu-mi vine nici un nume in cap (imi amintesc de un mijlocas adus de Geolgau la Craiova acum multi ani - prin '93-'94, Valentin Suciu, care a a avut un debut de senzatie pe la 17 ani cu goluri marcate, dar s-a pierdut apoi). Sa speram ca Ivan il va urma in cariera pe Chivu, si nu pe "micul, mititelul Balaci".

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Ovidiu* » 13 Sep 2015, 20:00

Nu mai stiu Vrajitoarea la cat a debutat, dar stiu ca erau mari sperante si la el...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de andyucv » 13 Sep 2015, 20:04

Cu pandurii egalul este un rezultat bun. Hora care a fost liber trece printr-o forma de exceptie. Nu stiu cum a ajuns la TG Jiu din moment ce si noi cautam un mijlocas. La fel de bun este si Radut pt care am o slabiciune fotbalistica.
Trebuie sa ne dormim sa piarda Viitorul. Ei trebuie sa fie echipa pe care sa o scoatem pentru ca celelalte sunt mai puternice ca noi.

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de sorin107 » 13 Sep 2015, 20:09

noi trebuie sa scoatem 2 echipe, nu 1. cfr-ul o sa faca 15 puncte, probabil.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - CSMS Iasi

Mesaj de Bobby » 13 Sep 2015, 20:12

Ovidiu* scrie:Nu mai stiu Vrajitoarea la cat a debutat, dar stiu ca erau mari sperante si la el...
Vrajitoarea a debutat la 17 ani, in 1995. Si Ivan a debutat la echipa mare la 17 ani. Dar nu-mi amintesc ca Vrajitoarea sa fi avut citeva meciuri in sir ca titular la 18 ani, cum a avut Ivan sezonul asta.

Închis