[Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 20 Sep 2015, 23:20

-Victorie
11
52%
-Egal
8
38%
-Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 20 Sep 2015, 21:20

chiar nu e o problema nici daca declara ca el de mic a tinut cu steaua..crisan a tinut cu craiova la baia mare?conteaza ce joaca
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 20 Sep 2015, 21:22

Sa punem mana sa facem echipa sa stea Ivanhoe 2-3 ani aici. Sa plece la 21 pe 21 de meleoane.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Sep 2015, 21:27

De acord, jianu. Au fost atatia zmei in declaratii de-a lungul timpului...n-ai ce sa-i zici lui ivan, omu' e sarac cu duhu' si ii mai baga si ta-su tot felul de basini prin cap. Important e sa rupa norii la noi si sa scoatem o gramada de bani pe el.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Sep 2015, 21:45

Important e sa reusim sa-l tinem pana ajungem prin cupele europene. Si dupa un sezon pe acolo, da, vom lua o cârcã de bani pe el.
In alta ordine de idei, ar fi bine ca cei de la PR-ul clubului sa aiba o discutie cu el vis-a-vis de hienele din presa din Romania. A muscat-o si etapa trecuta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 20 Sep 2015, 21:49

O victorie normala, dar parca prea chinuita, mai ales ca ne-a fost la indemana sa mai inscriem cel putin odata. Eu nu sunt asa entuziasmat de victoria asta pentru ca Petrolul e pe ultimul loc iar la Ploiesti au batut cam toate echipele. Nici jocul practicat nu e concludent in fata unei echipe care a jucat foarte slab, mai ales prima repriza. Petrolul nu mai e nici macar echipa aia din sezonul trecut pe care am batut-o intr-o maniera mai categorica decat acum, chiar daca diferenta pe tabela a fost tot de 1 gol.

iuli

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Sep 2015, 22:00

gazonul mizerabil a incomodat ambele echipe.ai nostrii au fost mai buni clar in prima repriza,in repriza a 2 a am avut penalty clar si inca vreo 2 ocazii.deci per ansamblu am fost peste ei tot meciul.ma deranjeaza insa contraatacul nostru,sintem chiar caraghiosi cand contraatacam.

DoRyN

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 20 Sep 2015, 22:03

ah, am uitat, vad ca s-a renuntat la a juca cu stema cu leul in deplasare.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 20 Sep 2015, 22:16

nu ca s-a renuntat, asaa fost mereu. Acasa cu leul, in deplasare cu dungile

Thunder

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 20 Sep 2015, 22:24

Eu as zice ca anu` trecut i-am batut mai greu decat anul asta. Asta seara n-au miscat deloc, ba dar deloc!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 20 Sep 2015, 22:28

Dar ce s-aintamplat cu gazonul alora? Hai ca iarba inteleg ca au mancat-o ciupercile, dar la aia si pamantul parca era arat de cartite...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2015, 22:41

DoRyN scrie:O victorie normala, dar parca prea chinuita, mai ales ca ne-a fost la indemana sa mai inscriem cel putin odata. Eu nu sunt asa entuziasmat de victoria asta pentru ca Petrolul e pe ultimul loc iar la Ploiesti au batut cam toate echipele. Nici jocul practicat nu e concludent in fata unei echipe care a jucat foarte slab, mai ales prima repriza. Petrolul nu mai e nici macar echipa aia din sezonul trecut pe care am batut-o intr-o maniera mai categorica decat acum, chiar daca diferenta pe tabela a fost tot de 1 gol.
Astra a invins acolo greu, cu 1-0, si mare-mare noroc. Petrolul a avut multe ocazii, a ratat si doua penalty-uri daca nu ma insel ! Eu zic sa apreciem si sa ne bucuram de victoria asta.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2015, 22:45

eu zic ca ne-am facut singuri meciul greu. am avut multe oportunitati in prima repriza sa mai inscriem dar nu am speculat nicio faza (le-am tratat cu multa lejeritate). e de apreciat faptul ca in ciuda unei presiuni constante aia nu si-au creat nicio ocazie f mare (au fost doar 2 faze - lovitura aia libera, usor acordata, si lovitura aia de cap). dar aceasta presiune a fost sustinuta si de un arbitraj ***** - le-a permis alora duritatile, maimuta aia din atac trebuia sa ia vreo 4 galbene, dar in schimb idiotul ne dadea noua cartonase. nici nu mai zic de penalty, au fost mai multe faulturi pt noi care nu le-a dat, ala il impingea pe Popov constant, pe Kay il tragea si nu dadea nimic.
in sfarsit, o victorie foarte importanta, ne-am apropiat de primele 6 echipe. Cat despre jucatori - Balgradean a fost impecabil, Achim s-a descurcat f bine, la fel si fundasii centrali, Vatajelu mai modest dar a avut interventia aia de nota 10. Mi-au placut mult la mijloc Zlatinski si Mateiu (eu pe el il vad omul meciului) si, de asemenea, Ivan a facut faza golului si a mai creat pericol la alte faze. trebuie sa aibe mai mulkta atentie, in schimb, la ceea ce declara. chiar daca si jegul ala de ziarist a fost tendentios.
De la Curelea, Rocha si Bawab as fi vrut mai mult.
Un cuvant ar merita si despre Sandoi, care a propus o echipa ofensiva, si acum a cules roadele curajului de a incepe cu 4 jucatori cu profil de atacant.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 20 Sep 2015, 22:47

au nu stiu ce ciuperca la gazon...
meci slab. nu jucam nimic, si totusi avem 3 victorii consecutive. e adevarat, cu ultimile doua clasate si niste moldoveni vrienasi...

echipa in seara asta mi s-a parut facuta dupa ureche. n-ai cum sa joci cu bawab, rocha, ivan si curelea in teren nici in visele cele mai erotice cand noi ne suim calare pe adversar... daca nu era golul pustanului... nu stiu. nu jucam nimic. noroc ca batem pe codase... ca prin fata nu muscam. sunt tare curios cu bandurii..., cred ca ne luam bataie ca magaru'npanta

LiviuB

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2015, 23:00

hai mai Tavi ca exagerezi rau.. nu stiu de ce iti place sa fii asa negativist...
prima repriza, cel putin , am jucat chiar bine, n-au miscat lupuletii.
nu stiu cat de slabi sunt astia sau iasiul, mie mi se par echipele extrem de echilibrate.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 20 Sep 2015, 23:06

Marius Mitran: "Dacă Universitatea va câștiga finala Champions League cu Barcelona, scor 1-0, oltenii vor spune că am jucat slab, că Barcelona nu mai e ce-a fost și că logic ar fi fost cel puțin un 4-5 la zero.”

Închis