[Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 20 Sep 2015, 23:20

-Victorie
11
52%
-Egal
8
38%
-Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 21 Sep 2015, 17:04

Nu pot să nu observ că mai tot timpul jucăm cu ”cea mai slabă echipă din campionat” :))

PS - niciodată ”NOȘTRII”, mânca-v-aș paula voastră, că văd că e o greșeală mai frecventă la olteni decât ”DECÂT” în loc de ”DOAR”.

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 17:07

da' ce-a zis cartu poti sa nu observi, vad ca...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 21 Sep 2015, 17:08

Asa si de unde stie Sorin ca se vor cere 10 000 de meci? Din cate stiu asocierea aia cu municipalitatea nu a fost inca denuntata.... Si chiar 10 000 nu sunt asa multi, daca mergem pe media de pe Oblemenco din swzonul trecut, reteta unui meci e cam de 20-25 000. Ai loc sa sustii cheltuiala cu stadionul

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Sep 2015, 17:10

Mie mi se pare ca se comporta ca un cacacios Cartu acum! Chiar daca nu le zice direct, ii ataca clar pe finantatori si chiar nu mi se pare in regula sa faca asta cu niste oameni care i-au bagat intr-un an de zile aproximativ 100 000 de euroi in buzunare!

DoRyN

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 21 Sep 2015, 18:43

Mantzy scrie:Nu i-au iesit lui prea multe cu fata la poarta, dar cu spatele e inca foarte bun.
:laughing:

Fraza zilei.

P.S. Spune-i colegului tau de la csuc.ro ca meciul urmator e cu Sport Club Bacau si nu cu Letea Bacau !

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 21 Sep 2015, 19:03

Am avut un sfarsit de campionat slab si un inceput de nou campionat in aceeasi nota..am incercat sa gasim cauze: slaba pregatire de vara, slaba campanie de transferuri, faptul ca sorin a pierdut vestiarul, ghinionul...De 3 meciuri jucam altceva, se pare ca a disparut cauza , oricare ar fi fost ea...cartu a plecat, jucatorii alearga parca mai mult, vor mai mult, ghinionul a plecat in deplasare..
Mi se pare ca am ramas cu o singura problema; noi, suporterii! cel putin cei de pe acest forum..am incercat atat de mult sa gasim cauza rezultatelor proaste si acum, cand avem rezultate bune, incercam sa gasim cauza acestora, de parca ar fi o intamplare ca legam victorii..ivan ne arata ca poate fi senzational si noi il numim *******, doar pentru ca nu minte cu nerusinare ca tine cu stiinta de mic...am ras de tarnacop si de cei care l-au adus si acum .cand a plecat, il gasim drept o solutie viabila...unii incepuser sa il injure pe cartu, altii il voiau plecat cat mai repede...acum, cand a plecat, aceiasi il plang pe cartu....saracul emil , ce sa mai spun de el...nu e antrenor de craiova, s-a luat decizia, deja...
muica, suntem neam de piatra!!!! suntem pe dracu!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 21 Sep 2015, 19:44

Dar ivan chiar e un [cenzurat], scuza-ma ca ti-o spun. Mie chiar mi se pare naucitor ca il laudati pe mucosu' asta pentru ca "e sincer". A dat doua goluri in L1 si-l facurati vedeta. Cu mintea si mentalitatea aia nu va ajunge departe. Eu zic ca va fi un alt ratat, sper sa ma insel, vom vedea in timp. Costea era geniu pe langa asta. Chiar nu ma intereseaza cu ce echipa tine si nici declaratii de dragoste nu vreau, ca nu mai intereseaza daca-i leu sau oaie de mic, dar cand ai contract una dintre marile rivale ale capitalei, taci in [cenzurat] mea din gura.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 21 Sep 2015, 19:48

nu sunt de acord cu tine..diamantul costea, si el si fratele de fapt, au spus mereu ca nu vor semna niciuodata cu echipe din capitala si au semnat la prima ocazie...si...da..ivan trebuie sa demonstreze, nu m-a convins...dar la varsta lui,
florin costea era la valcea in b si nu rupea norii..;)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 21 Sep 2015, 19:56

Cu toate astea, ivan mai destul de mult pana sa-l ajunga pe Costea si spre deosebire de ivan, eu chiar cred ca F. Costea a tinut cu Universitatea. Iar asta cu plecatul la prima oferta e exagerata, echipa era desfiintata, nu stiu ce-ar fi trebuit sa faca.
In fine, Costea e un alt ratat, eu chiar sper pentru fotbalul romanesc ca ivan sa nu-i calce pe urme, dar ma indoiesc.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Sep 2015, 19:59

marius_vl scrie:Mie mi se pare ca se comporta ca un cacacios Cartu acum! Chiar daca nu le zice direct, ii ataca clar pe finantatori si chiar nu mi se pare in regula sa faca asta cu niste oameni care i-au bagat intr-un an de zile aproximativ 100 000 de euroi in buzunare!
Cacaciosi sunt aia pe care ii pupi tu, ei s-au comportat ca niste cacaciosi, ca niste zdrente de doi bani cu Cartu care le-a bagat vreo 2,8 milioane in cont.
romaad scrie:Asa si de unde stie Sorin ca se vor cere 10 000 de meci? Din cate stiu asocierea aia cu municipalitatea nu a fost inca denuntata.... Si chiar 10 000 nu sunt asa multi, daca mergem pe media de pe Oblemenco din swzonul trecut, reteta unui meci e cam de 20-25 000. Ai loc sa sustii cheltuiala cu stadionul
E bine daca 10.000 euro nu sunt bani multi pentru chirie, cu paza la un stadion asa mare, cu celelalte te duci la 25. Oricum marimea stadionului este aberanta, ca suporter sigur ca imi doream un stadion care sa aiba cu 2 scaune mai mult ca national arena, dar realist vorbind aici trebuia facut un stadion de maxim 18.000. O sa fie o magaoaie ca la Cluj, goala mai tot timpul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 21 Sep 2015, 20:02

mutley, mars! vezi ca tot pe 6 ramaneti, fcsb o ia puternic de la chiajna in seara asta!!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Sep 2015, 20:06

Ai o problema mare de tot cu FCSB si FC Steaua Bucuresti, habar n-am de ce esti asa agitat in seara asta, du-te cu talpan, cu Argaseala.... sincer mi se rupe [cenzurat] de meciul din seara asta.

Seara buna si tie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 21 Sep 2015, 20:07

Ce raspuns de stelist ai dat, nu credeam.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 21 Sep 2015, 20:09

mutley, am o problema cu tine..ma fascinezi!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Sep 2015, 20:10

bea un ceai de tei, te linisteste.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis