[Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ajungem in optimile cupei ?

Poll ended at 23 Sep 2015, 19:43

Da
17
89%
Nu
1
5%
Nu stiu
1
5%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 09:09

Bobby scrie:Nu cred ca din sponsorizari si bilete se string 200 k. Practic nici macar buget pentru echipa a 2-a nu ai din banii astia. Doar salariul lui Zlatinski e cam 250 k cu tot cu taxe (fara 100 k platiti pentru transferul bulgarului).

Habar nu am cit luam din drepturi TV...sa zicem 2.3 milioane - asta acopera cam jumatate din buget. Rotaru trebuie sa vina cu 2 milioane de acasa.

P.S. Vezi ca Siman i-a spus lui Moise ca bugetul clubului e 5 milioane de Euro pe una din inregistrarile alea celebre...
I-a spus ma ca era interesat sa vanda si sa umfle tot. Cum dracu sa fie 5 milioane bugetul, nici acum nu va treziti sa vedeti realitatea?
Echipa asta traieste datorita drepturilor TV !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2015, 09:27

O chestie care m-a deranjat la acest meci a fost faptul ca, desi Viitorul ne-a scos tot la penalty-uri, se pare ca la acest capitol nu s-a lucrat deloc dupa acea infrangere.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 24 Sep 2015, 09:40

dupa mintea mea, actionarii baga lunar 100K in echipa. ceea ce nu-i putin, dar nici suficient pentru obiectivele trambitate. restul ar trebui sa vina de la suporteri. dar vedem cu ochiul liber situatia.
S-a rupt Brazda.

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 10:03

Cine ne opreste sa facem o asociatie si sa procedam ca in bundesliga? Problema e ca nu mai strangi destui membri cotizanti.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de ozzy » 24 Sep 2015, 10:15

De fiecare dată, în Cupă, trebuie ca unii de Liga1 să fie suficient de papagali încât să fie eliminați de niște neica nimeni. Eh, s-a întâmplat să fim noi și de data asta. Parcă ar fi prima oară...
Mai nasol e că dacă ne bat Pandurii și CFR-ul s-a dus dracului și play-off-ul și să vedeți plictiseală până în sezonul următor.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de FanStiinta » 24 Sep 2015, 10:26

noi mai mereu ne-am facut de ras prin cupa romaniei.. parca ne-a scos si cimentul fieni candva.. eu zic sa-l mai tinem pe nea emil ca e un baiat educat, dar are ghinion cu fotbalul asta nedrept.. probabil tot ghinionul va fi de invocat si cand nu vom prinde primele 6 locuri..

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 10:36

E un buget de locurile 4-8, intrebarea e daca ne dorim sa fim o echipa de mijlocul clasamentului 2-3 sezoane si apoi sa atacam titlul sau daca vrem in primele 3 chiar din acest sezon.

Deciziile de pana acum ar indica prima varianta...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 10:41

shark scrie:Cine ne opreste sa facem o asociatie si sa procedam ca in bundesliga? Problema e ca nu mai strangi destui membri cotizanti.
Uneori imi pun si eu astfel de intrebari cu referire la nemti, e drept ca nu in materie de fotbal.

Poate pentru ca:
Imagine VS Imagine
Te las pe tine sa ghicesti


Ba, de ce vrei tu sa aproximezi cand ai datele exacte conform carora suma lunara este de 126k? Iti place tie sa aproximezi la Astra ca tu ai jucatorii Astrei, este? Cand tu ai niste ratati care alcatuiesc un lot si care se fac de [cenzurat] aproape la fiecare joc (exceptand 2-3 poate 4 oameni mai rasariti de acolo)

PS: Te chinui degeaba ba pt ca nu ai o treaba. Un buget de 5 milioane este suficient cat sa tragi la primele 3 locuri din campionat ! Tu nu ai bugetul asta ca daca il aveai puteai aduce jucatori, dar tu n-ai adus nimic. Ai adus si ai platit salariile + primele abia dupa ce ti-a bagat LPF prima parte din bani in cont !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 10:46

15-20 000 de membrii cotizanti x 20-30 de euro pe an si ai salariu pentru un antrenor/manager care sa dezvolte clubul ca la carte.

Doar ca eu mai mult de 1000-2000 de membri nu vad in momentul de fata. Si cred ca sunt optimist.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Copacul » 24 Sep 2015, 10:49

Pai ai 1000-2000 de abonamente ca sa speri la 1000 de cotizanti la o asociatie?? Ai 100 maxim...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 10:50

Sigur n-ai gresit cu un zero la ultima apreciere?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 24 Sep 2015, 11:00

pe langa jucatori mai sunt si alte salarii. sa zicem ca 120.000-150.000 au jucatorii. din lista lui Boo cam pe aici sunt. dar ai si antrenori si administratie. oricum ai da-o, nu poti tine clubul. din drepturi tv - abia platesti salariile si prime. dar si 5 milioane e exagerat. mai degraba 3,5 spre 4.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 11:05

Fara misto, chiar n-ai o treaba.

Imagine

E drept ca aici sunt Tarnacop, Brandan, Avramia, Sin, Brac, Frasinescu, Curelea & Ferfelea (fara renegociere)


@Blixa

Nu mai spune "sa zicem" pentru ca nu exista sa zicem, cifra lunara cu a celor de mai sus care nu sunt acum in echipa, era 126,333 lunar ! Daca e sa compensezi cu ce au adus si ce au plecat o sa fie si mai putin.

In rest mai e salariul lui Sandoi care e la nivel mare gen 5+ (sa zicem) dar ceilalti castiga normal. Asa ca nu mai aproximati nimic, echipa traieste din drepturile TV si poate mai baga Rotaru 500k ( POATE )
Deci bugetul real aproximand tot si avand tot este de maxim 3,4-3,6 milioane (si cifra asta e generoasa)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 11:07

Copacul scrie:Pai ai 1000-2000 de abonamente ca sa speri la 1000 de cotizanti la o asociatie?? Ai 100 maxim...
Atunci ar cam trebui sa ii lasam sa isi faca treaba pe care ei cred ca o fac si eventual sa ii incurajam. Degeaba ii injuram sau le dam sugestii daca s-au vandut 100 de abonamente. Nu avem credibilitate.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 24 Sep 2015, 11:17

mai e de vazut daca sunt catsiguri nete sau brute. cum se impart taxele. apoi mai sunt cheltuieli administrative, asigurari, chirii, cantonamente, echipa a doua. daca primesti 2,5 milioane de la tv, mai trebuie cam 1,5 milioane sa aduci din alte surse: bilete, sponsorizari, actionari. oricum ai da-o, actionarii baga 100k lunar in club.
S-a rupt Brazda.

Închis