[Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ajungem in optimile cupei ?

Poll ended at 23 Sep 2015, 19:43

Da
17
89%
Nu
1
5%
Nu stiu
1
5%
 
Total votes: 19

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2015, 22:01

nu am invatat nimic dupa eliminarea din cupa ligii, de fapt stai ca nici acolo nu s-a gresit... a fost doar ghinion...
daca vezi ca Herghelegiu, Ferfelea nu sunt in stare sa joace nici cu o echipa de B nu ii mai baga. Joci cu titularii, respecti competitia si te respecti pe tine. nu il bagi pe Bancu fundas central.
asta e atitudine de echipa mica, iar aici, din pacate, e vina antrenorilor

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2015, 22:10

Idiotenia e mare si dintr-un alt punct de vedere - in campionat de bine, de rau gresesti, dar mai pot fi sanse de corectare. In competitii eliminatorii nu mai exista recurs - ai gresit, ai iesit din competitie. Managerii si antrenorii lui peste - asta e adevarul.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 23 Sep 2015, 22:16

E circ cu voi, acum 3 zile problema era la Cartu, se vedea o schimbare radicala dupa plecarea lui, bla bla bla, Sandoi sa ramana etc.
Acum problema e la Sandoi si vad ca e si pe la jucatori.

Mare [cenzurat] si mare filozofie, lotul nostru cu exceptia a 2-3 poate 4 jucatori este cel mult mediocru. Sa va inchinat de fiecare data cand dati peste o biserica si sa-i multumiti ca a facut ca noi sa nu retrogradam sezonul trecut. Mare minune au reusit cei doi antrenori.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Andrei Olteanu » 23 Sep 2015, 22:44

Cea mai mare problema din punctul meu de vedere este la atitudineaa aratata de "jucatori" pe teren. Au dureri in zona din spate.....banii vin, de ce sa se agite prea tare? Iar aici suntem cu totii vinovati. Finantatori, "manager", antrenori si mai ales suporteri. Cand au facut meciuri de :bad: nimeni nu le-a spus nimic. Am fost injurat ca ma luam anul trecut de atitudinea lor. Uite cum trateaza un meci de cupa Romaniei. Valoarea este asta......dar macar atitudine sa vezi. Dar suntem in anul 2015, cum sa injuram jucatorii, nu????? Suntem in Romania, altfel decat injurati si amenintati scarbele astea care nu merita sa poarte tricoul Universitatii nu inteleg .

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 23 Sep 2015, 23:09

Ba, cand citesc "lotul e acelasi cu cel de anul trecut" am senzatia ca trebuie sa reinvat alfabetul. Daca Che vine si scrie in locul unuia pe forum, se cheama ca nu s-ar cunoaste. Moderatorii ar fi de vina. 3 titulari din sezonul trecut nu-ti mai joaca. Adica aproape 30% din lot O fi neglijabil? Cand ti-a venit Brandan, fara nicio pregatire cu echipa, ti-a devenit liderul grupului. Veni Zlatinski. Nu vazui acelasi efect. In niciun caz nu vad vreo scula de jucator. Popov. Asta imi pare ca a fost bun. Dar vreau sa-l vad ca participa la constructie. Frasinescu mai suta, mai urca. Sigur, antrenorii n-au fost in stare sa-i angreneze... Anul asta jocul lui Mateiu e singurul plus. In rest... Si logica spune ca aia care i-au facut pe astia sa castige puncte, hop! se prostira! Eu imi amintesc cum eram dependenti de Brandan. Sigur nu suntem de Zlatinski! Cate mingi iti arunca Zlatinski din careu cum iti respingea Pablo? Care apoi te ducea si pana in jumatatea adversa, aproape de careu. Brandan era cat doi Zlatinski in teren. Dar, na! E simplu. Luam oamenii post pe post, facem o statistica si veti vedea ca suntem la 70-80% capacitate defensiva fata de anul trecut. Atacul e cam la fel, mijlocul e cam 80-90% ( noroc ca a crescut Mateiu). Acelasi lot... Aduni si vezi ca suntem afara din poff. Inca stam bine.
cat despre cupa, e un rezultat normal. Cand ai echipa de partea a doua a clasamentului, dar cu fasoane de poff, adica nu-si cunoaste lungul nasului, si joci cu una din B, determinata, e cam clar. Nu uitati ca si Craiova am scos CFR fiind in B!!! Cand noi vom invata masura si sa ne apreciem corect, vom ajunge iar in varf.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2015, 00:01

Zlatinski joaca mai slab decit Brandan, dar e platit dublu fata de argentinian : management de top :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2015, 00:19

Principala problema a clubului este managementul dezastruos. La club s-au perindat o serie de jucatori, adusi pe bani grei, care nu au dat randament absolut deloc. Sa fie vreo 40 in cei 3 ani... Inteleg situatia cand aduci 20 de jucatori si doar 14-15 dau randament. Dar in conditiile in care doar 10-15% dintre cei adusi au dat satisfactie, problema e la capitolul management. Iar daca Rotaru & Co. nu se vor trezi repede din starea asta de reverie, echipa se va duce in cap. Cred ca un alt manager in locul Fericitului ar fi adus si ar fi recomandat jucatori mult mai buni si, ceea ce conteaza, mult mai ieftini.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 00:43

Stanciu face echipa peste tot, la fel si narcis raducan.. Nu-s fan de-al lor, dar eu cred ca la noi trebuie o legenda acolo... Ar fi adus Balaci Hora si Sapunaru la noi cat ai zice peste...

Numai gândul lui Sapun ca poate juca pentru Craiova si ca il cheama Balaci aici e...

In fine, sper sa-l vad plecat pe Felix cat mai repede, nu e om de Craiova... Când reporterul ii spune CSU in fata si el nu comenteaza, pleaca neica.
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Thunder » 24 Sep 2015, 00:59

Ras de tactica si ras de meci, n-am mai avut rabdare sa vad si a 2a repriza. Eram convins ca-i spargem pe prosti ca i-am vazut extrem de fragili in aparare, dar cu cine sa-i spargi? Nea` Curelea din atacantul ala de rasa care-l vedeam in liga a 2a a ajuns nici bun de spalat ghetele lu` Mazarache. Dar cel mai dezamagitor e Sandoi. Rusine taica, rusine antrenorule legenda care antrenezi club de legenda. Te-au scos niste muritori de foame din cupa, muritori de foame care vin cu RAT-u la antrenamente si probabil inca mai traiesc cu parintii in case.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 01:46

Off-topic raspundeti unu repede... Care aveti cont de pariuri online?
Aka giallorosso!

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 01:55

Daaa, ai mesaj privat sau cauta-ma pe fb.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de george_7002 » 24 Sep 2015, 03:41

Sergyu_costea scrie:
blixa scrie: Popov. Asta imi pare ca a fost bun. Dar vreau sa-l vad ca participa la constructie. Frasinescu mai suta, mai urca. Sigur, antrenorii n-au fost in stare sa-i angreneze...
Asta e cea mai caraghioasa fraza din ultimul timp. Eu nu imi aduc aminte de niciun sut al lui Frasinescu tot sezonul. Popov e mai activ la constructie decat frasinescu de 10 ori.

Azi nu am inteles de ce sa il tii pe Curelea tot meciul. Nu inteleg de ce sa il scoti pe Mazarache si sa il tii pe Baluta. La fel nu stiu ce or vedea la herghelegiu, un 0 total. nu simt frate jucatorii, nu simt jocul. pe finalul celor 90 de minute ne-au dominat aia, fizic stam prost. sunt probleme mari, si sunt in toate partile, finantatori, management, jucatori, antrenori, suporteri. Proiectul care incepuse bine, nu mai arata asa bine. Sunt prea multe decizii care sfideaza logica.
cum poti sa ti dai seama de niste jucatori daca sunt buni ori nu? decat daca i vezi la joc nu poti face transferuri 100% bune mai sunt si erori problema e ca nici nu prea ai de unde sa aduci altii asa ca il mai bagi in meciuri de genul pe un Curelea ori Ferfelea sa vezi poate poate isi revin ori un Baluta sau Herghelegiu sa vezi poate totusi sunt fotbalisti... ca doar au niste contracte care trebuie respectate... nu vreau sa iau apararea cuiva dar asta se intampla cand timp de 3 ani nu ai crescut juniori atunci ai sti exact valoarea jucatorului... altfel echipa mare nu faci decat cu reziliere de contracte si adusi sportivi adevaarati dar aici vorbim deja de un alt nivel atat financiar(ca afacere) dar si sportiv... banuiesc ca vom trece la acest nivel atunci cand se va termina de costruit stadionul si toate lucrurile vor fi puse la punct din punct de vedere organizatoric... eu asa cred ca ar trebui sa fie si refuz sa cred ca va fi ca in cazul celor de la Cluj unde au si sala si stadion de top si se pune praful pe ele ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2015, 07:49

"Implicarea" financiara din ultimul an din partea lui Rotaru & co. nu imi da mari sperante pentru viitor. Rotaru vrea sa plece si implicarea sa financiara e 0 in ultimele 9 luni. Acum "traim" din drepturile TV, spnsorizari si banii din bilete/abonamente.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2015, 08:01

Nu cred ca din sponsorizari si bilete se string 200 k. Practic nici macar buget pentru echipa a 2-a nu ai din banii astia. Doar salariul lui Zlatinski e cam 250 k cu tot cu taxe (fara 100 k platiti pentru transferul bulgarului).

Habar nu am cit luam din drepturi TV...sa zicem 2.3 milioane - asta acopera cam jumatate din buget. Rotaru trebuie sa vina cu 2 milioane de acasa.

P.S. Vezi ca Siman i-a spus lui Moise ca bugetul clubului e 5 milioane de Euro pe una din inregistrarile alea celebre...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 24 Sep 2015, 08:17

Sergyu_costea scrie:
blixa scrie: Popov. Asta imi pare ca a fost bun. Dar vreau sa-l vad ca participa la constructie. Frasinescu mai suta, mai urca. Sigur, antrenorii n-au fost in stare sa-i angreneze...
Asta e cea mai caraghioasa fraza din ultimul timp. Eu nu imi aduc aminte de niciun sut al lui Frasinescu tot sezonul. Popov e mai activ la constructie decat frasinescu de 10 ori.
.
Frasinescu are ceva initiativa si la Iasi. Popov a jucat putin, nu a demonstrat ca e fundasul central modrrn. A fost mai bun decat Frasinescu la viata lui, poate inca e, dar eu astept altceva de la un fundas. Kay incearca, dar nu reuseste.
cat despre Curelea, eu mergeam la meciuri in Regie, ca stateam aproape. Mai dadea goluri, dar juca numai sus de tot. Marca in situatii clare. La sportul, creierul era Lazar. Fara el, marii jucatori ai Sportului n-au demonstrat nimic.
S-a rupt Brazda.

Închis