[Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ajungem in optimile cupei ?

Poll ended at 23 Sep 2015, 19:43

Da
17
89%
Nu
1
5%
Nu stiu
1
5%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 11:21

In fata cui nu avem credibilitate? In fata unuia adus politic aici si care acum fiind lasat cu curu-n balta vrea sa scape de ea fiind gata s-o dea lui Mititelu pe 10h si in fata fostului sofer al unui "magnat al imobiliarelor" care acum e arestat pt o teapa de 30 milioane?

E drept ca nu avem credibilitate in fata lor. Lucrezi la maximasport?


@Sergyu
Daca vrei iti calculez si cu taxe, serios chiar n-ai o treaba si insisti sa te faci de ras. Incerci sa dublezi daca nu cumva sa triplezi niste salarii doar ca sa scoti in evidenta intentiile "bune" si sacrificiul imensa al conducerii.

E o chestie de timp pana o sa va lamuriti complet (e drept ca nici Cartu n-are credibilitate care a spus ca sunt probleme si au fost probleme cu bugetul in vara.... asta e !)
Nici nu cred ca e indicat sa-l schimbe pe Sandoi, da peste unul care intr-o conferinta de presa spune tot, isi baga [cenzurat] si pleaca, iar asta nu doreste sa riste "finanatorul" ca el trebuie sa fie intr-o lumina buna, salvatorul care se sacrifica pt Stiinta.


@Blixa

E clar ca asta e suma pe care o primesc in mana, daca ai timp afla cat e impozitul pt conventiile civile si aplica la aia, ai sa vezi.

Eu zic ca Rotaru din buzunarul lui nu baga mai mult de 1 milion in echipa asta in conditiile in care am luat de la LPF 2,4 milioane, daca am luat 2,8 baga si mai putin de un milion. Asta e echipa si lot de 3,5 pe an (asta in conditiile unor salarii foarte mari si nejustificate)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 11:36

muttley scrie:
Eu zic ca Rotaru din buzunarul lui nu baga mai mult de 1 milion in echipa asta in conditiile in care am luat de la LPF 2,4 milioane, daca am luat 2,8 baga si mai putin de un milion. Asta e echipa si lot de 3,5 pe an (asta in conditiile unor salarii foarte mari si nejustificate)
Tocmai, am zis mai devreme ca atat e posibil sa isi fi propus oamenii sa bage. Nu am ridicat in slavi conducerea, eu personal mi-as dori un seic sau un magnat rus, dar slabe sanse.

Pe cine vezi tu sa preia echipa de la noi? Eu de aceea am si zis ca prea stam noi cu mainile in san, dar daca nu suntem destui nici nu am putea avea vreun impact simtitor.

Si cat timp avem 100 de abonamente nu ar trebui sa avem pretentii. Napoli, Fiorentina, Rangers, TSKA, AEK acolo da, se simte impactul suporterilor. Sau Union Berlin etc din Germania, unde suporterii s-au strans si le-au construit ei stadion.

Ori facem noi ceva, ori stam si ne plangem, ca momentan oamenii au planurile lor, bugetele sunt alea care sunt, nu prea vad eu cum putem sa ii convingem sa scoata bani mai multi.

Iar daca ne bagam sa facem proteste cu nimeni la meci si asa mai departe, macar sa le facem cand om avea un cumparator mai cu dare de mana.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 11:58

shark scrie:
muttley scrie:
Eu zic ca Rotaru din buzunarul lui nu baga mai mult de 1 milion in echipa asta in conditiile in care am luat de la LPF 2,4 milioane, daca am luat 2,8 baga si mai putin de un milion. Asta e echipa si lot de 3,5 pe an (asta in conditiile unor salarii foarte mari si nejustificate)
Tocmai, am zis mai devreme ca atat e posibil sa isi fi propus oamenii sa bage. Nu am ridicat in slavi conducerea, eu personal mi-as dori un seic sau un magnat rus, dar slabe sanse.

Pe cine vezi tu sa preia echipa de la noi? Eu de aceea am si zis ca prea stam noi cu mainile in san, dar daca nu suntem destui nici nu am putea avea vreun impact simtitor.

Si cat timp avem 100 de abonamente nu ar trebui sa avem pretentii. Napoli, Fiorentina, Rangers, TSKA, AEK acolo da, se simte impactul suporterilor. Sau Union Berlin etc din Germania, unde suporterii s-au strans si le-au construit ei stadion.

Ori facem noi ceva, ori stam si ne plangem, ca momentan oamenii au planurile lor, bugetele sunt alea care sunt, nu prea vad eu cum putem sa ii convingem sa scoata bani mai multi.

Iar daca ne bagam sa facem proteste cu nimeni la meci si asa mai departe, macar sa le facem cand om avea un cumparator mai cu dare de mana.
Fara caterinca, sigur nu lucrezi la maximasport? Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca avem pretentii ca Napoli, Fiorentina, Rangers, TSKA, AEK etc.
Cred ca pretentiile majoritatii sunt mai mult decat civilizate, adica o clasare in primele 8 si stoparea minciunilor. Daca ai impresia ca pretentiile de acum sunt foarte mari, pai de "voi" au fost create ca Grigore aparea prin conferinte si promitea pe ma-sa si pe tac-su.

@Sergyu

Bine, am inteles. Naspa e ca "problema" de sus persista de vreo 10 luni (aproape). In rest ai si dreptate, ne-au invatat cu 5 milioane ca deh banii se gasesc cand ai promisiuni ca-i recuperezi si faci profit la ei, naspa e cand trebuie sa-i recuperezi din activitate in care investesti. Si tot aici, nu i-a obligat nimeni sa ne promita nu stiu ce performante, un discurs decent si echilibrat era in folosul tuturor.


PS: ca de meci n-am zis nimic, eu nu sunt suparat pe rezultat. Din contra, cred ca eliminarea ne ajuta sa ne concentram fortele pe campionat, doar nu credea cineva ca avem noi forta sa castigam cupa, sa fim seriosi. Problema e ca te uiti pe echipa si vezi acolo titulari care totusi n-au dat mai mult de un gol unei echipe de liga a 2-a.
Era mai simplu sa aducem echipa a doua si sa facem un echipa mixta, astfel nu era asa o tragedie. Bine ca nici acum nu e, trebuie sa ne mobilizam si sa scoatem un punct cu Pandurii, daca scoatem mai mult este un bonus deja !

PPS: In seara asta pe la 12 fac threadul pt meciul cu Pandurii (asta daca n-o sa fie facut deja) asa ca te poti misca ca dupa sa nu ma acuzi ca iti distrug karma si chi-ul pozitiv.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 12:08

Ba' vere banati-l unu' pe nea' caisa asta!
Aka giallorosso!

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 12:11

muttley scrie: Fara caterinca, sigur nu lucrezi la maximasport? Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca avem pretentii ca Napoli, Fiorentina, Rangers, TSKA, AEK etc.
Cred ca pretentiile majoritatii sunt mai mult decat civilizate, adica o clasare in primele 8 si stoparea minciunilor. Daca ai impresia ca pretentiile de acum sunt foarte mari, pai de "voi" au fost create ca Grigore aparea prin conferinte si promitea pe ma-sa si pe tac-su.
Cum naibii sa lucrez acolo, credeam ca ai zis la caterinca...doar sunt realist. Eu asa vad ca se vrea din deciziile de pana acum: locurile 4-8 in primele 2 sezoane si cand e gata stadionul poate se bazeaza ca pot atrage jucatori mai cu staif si manager.

In rest, pentru a doua cea mai iubita echipa din Romania, am putea sa ne propunem sa avem pretentii mai mari, dar daca exista dezbinare si orgolii nejustificate, indiferenta chiar, normal ca nu avem cum sa controlam destinul clubului.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de andyucv » 24 Sep 2015, 12:15

Urat meci, joc si rezultat. Surprinzator si din pacate pentru noi se pare ca parerile si previziunile unor guralivi se adeveresc. Nu avem lot solid nici valoric si nici numeric.

Pentru noi urmatoarele doua jocuri sunt examene finale. Sa vedem daca le trecem, avem nevoie de minim 3 puncte.

Thunder

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Thunder » 24 Sep 2015, 13:12

shark scrie:
Copacul scrie:Pai ai 1000-2000 de abonamente ca sa speri la 1000 de cotizanti la o asociatie?? Ai 100 maxim...
Atunci ar cam trebui sa ii lasam sa isi faca treaba pe care ei cred ca o fac si eventual sa ii incurajam. Degeaba ii injuram sau le dam sugestii daca s-au vandut 100 de abonamente. Nu avem credibilitate.
Cum [****] s-au vandut doar 100 de abonamente daca numai sezione a luat 200 ? Cred ca numai din astia guralivi de pe forum sunt vreo 100 care au abonamente, daca nu si mai bine.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 13:29

Ba' frate eu sunt satul de toate panaramele care sunt in echipa asta, de la A la Z.

Tot ce tine de staff, administratie si partea tehnica: aduceti tata fosti mari jucatori ai Universitatii. Sa zicem ca vine unu' care e si putin mafiot asa... Geolgau il punem... Suge si el bani de pe la Rotaru dar nu cat un Felix sau un Codoban + ca are si talent omu'.

La jucatori: decat sa platesti in mortii ma-sii zeci de mii de euro prime de instalare + bani la impresari si pe ma-sa si pe ta-so, mai bine aduci 1-2-3 jucatori din Liga a doua, platesti 10k de euro pe ei + o eventuala suma daca confirma, cine nu ar vrea asa ceva? 10k sunt parfum in L2.

Va dau eu exemplu de jucatori din L2? Cam de când eram si noi pe acolo... La Valcea erau 2 buni dar imi amintesc doar unul, Mogosanu (portar)... Decat sa ii dau lu' Straton 7k sa-mi apere 5 meciuri pe sezon mai bine il aduc pe ala.

In L2 gasesc eu personal maine un atacant care sa fie mai eficient decat Curelea si sa reuseasca si el 1 gol intr-un sezon si ceva.

Un inchizator mai taranus, muncitor decat sa il tin pe Ferfelea ca si unul de L3 stie sa bata un penalti mai bine ca el sau sa dea pase elementare cum o face Ferfelea + ca unul de acolo sta si mai bine pe picioare.

Ca fundas dreapta decat sa ii platesc ca orbetele pe Achim si Dumitras mai bine cautam dracu' in L2 unu' calumea!

Când a retrogradat Otelul si le-au plecat toti aia liberi de ce nu ne-am miscat si noi? Sau de la Ceahlaul...

Noi, nu. Noi platim sute de mii de euro pentru prime si favoruri in loc sa il aducem pe Hora, Sapunaru, Hamroun...

Balgradean - Sapunaru, Popov, Acka, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Bawab, Hora

Cu echipa asta eram in top 5 lejer + ca sa nu imi spuna mie cineva ca Pandurii a platit sume grase la Sapunaru sau Hora...

CU banii stransi din contractele lui Straton, Achim, Dumitras, Izvoranu, Curelea, Ferfelea, Mazarache, Kay, Rocha, Hergheligiu aveam bani sa platim salariile a inca 2-3 jucatori de nivelul salarial al lui Sapunaru si Hora...

Hora nu ia mai mult de 7k la Pandurii, iar Sapun nu cred ca sare de 9-10k pentru ca Pandurii n-a dat niciodata astfel de salarii
Aka giallorosso!

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de shark » 24 Sep 2015, 13:44

alex21.mufc scrie:Ba' frate eu sunt satul de toate panaramele care sunt in echipa asta, de la A la Z.

Tot ce tine de staff, administratie si partea tehnica: aduceti tata fosti mari jucatori ai Universitatii. Sa zicem ca vine unu' care e si putin mafiot asa... Geolgau il punem... Suge si el bani de pe la Rotaru dar nu cat un Felix sau un Codoban + ca are si talent omu'.

La jucatori: decat sa platesti in mortii ma-sii zeci de mii de euro prime de instalare + bani la impresari si pe ma-sa si pe ta-so, mai bine aduci 1-2-3 jucatori din Liga a doua, platesti 10k de euro pe ei + o eventuala suma daca confirma, cine nu ar vrea asa ceva? 10k sunt parfum in L2.

Va dau eu exemplu de jucatori din L2? Cam de când eram si noi pe acolo... La Valcea erau 2 buni dar imi amintesc doar unul, Mogosanu (portar)... Decat sa ii dau lu' Straton 7k sa-mi apere 5 meciuri pe sezon mai bine il aduc pe ala.

In L2 gasesc eu personal maine un atacant care sa fie mai eficient decat Curelea si sa reuseasca si el 1 gol intr-un sezon si ceva.

Un inchizator mai taranus, muncitor decat sa il tin pe Ferfelea ca si unul de L3 stie sa bata un penalti mai bine ca el sau sa dea pase elementare cum o face Ferfelea + ca unul de acolo sta si mai bine pe picioare.

Ca fundas dreapta decat sa ii platesc ca orbetele pe Achim si Dumitras mai bine cautam dracu' in L2 unu' calumea!

Când a retrogradat Otelul si le-au plecat toti aia liberi de ce nu ne-am miscat si noi? Sau de la Ceahlaul...

Noi, nu. Noi platim sute de mii de euro pentru prime si favoruri in loc sa il aducem pe Hora, Sapunaru, Hamroun...

Balgradean - Sapunaru, Popov, Acka, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Bawab, Hora

Cu echipa asta eram in top 5 lejer + ca sa nu imi spuna mie cineva ca Pandurii a platit sume grase la Sapunaru sau Hora...

CU banii stransi din contractele lui Straton, Achim, Dumitras, Izvoranu, Curelea, Ferfelea, Mazarache, Kay, Rocha, Hergheligiu aveam bani sa platim salariile a inca 2-3 jucatori de nivelul salarial al lui Sapunaru si Hora...

Hora nu ia mai mult de 7k la Pandurii, iar Sapun nu cred ca sare de 9-10k pentru ca Pandurii n-a dat niciodata astfel de salarii
Exact, ai zis-o perfect. Chiar daca e buget intre 3,5 si 5 mil, cu ceva creier se poate face o echipa competitiva. Pana la urma CFR si Viitorul nu au salariile noastre.

Eu tot mai sper la asta: << Jucătorii Astrei îi dau ultimatum lui Ioan Niculae: "Mai avem răbdare pînă în decembrie" >> articol aparut in GSP, astazi.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de champion » 24 Sep 2015, 13:51

revin si aici pentru ca pe fb nu a stiut nimeni sa-mi raspunda. Isi aminteste cineva care este ultima competitie in care Stiinta a trecut mai departe in urma loviturilor de departajare? Eu am impresia ca loviturile de la 11 m nu au mai fost exersate de cel putin 20-25 de ani prin Craiova (aici includ atat Universitatea Craiova cat si firmele lui mititelu). De ce e posibil faptul ca atunci cand Stiinta obtine cate un 11m sa in subconstientul meu sa fiu sigur in proportie de 80% ca acel penalty va fi ratat?
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de romaad » 24 Sep 2015, 13:53

Eu ultimul meci castigat la 11m de care imi aduc aminte a fost unul cu Foresta prin 95-96.. Era Trica titular...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blixa » 24 Sep 2015, 14:00

ba, mereu m-a fascinat cum pot unii sa-si aminteasca detalii din meciuri, care nu sunt neaparat memorabile. eu uit rezultate si din campionatul in desfasurare. dar sa tin minte marcatori, etc...
S-a rupt Brazda.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2015, 14:25

Dinamo a eliminat srl-ul lui Mititelu in 2010 sau 2011 la penaltiuri parca, deci nici atunci nu eram breji.
Aka giallorosso!

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 24 Sep 2015, 14:48

cand era Piturca antrenor... a fost 1-1 dupa 120 de minute
si tot dinamo ne-a scos la 11 m in 1988. era Crisan in poarta.
de meci castigat, eu nu imi amintesc...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 24 Sep 2015, 16:19

Nu a fost ma in perioada brutarului un meci in care a executat si Bornescu, parca l-am castigat, cu Arges sau ceva de genul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis