[Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Închis

Continuăm evoluţia ascendetă în campionat ?

Poll ended at 26 Sep 2015, 22:22

Da
8
53%
Nu
4
27%
Nu stiu
3
20%
 
Total votes: 15

iuli

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de iuli » 28 Sep 2015, 12:03

nu neaparat,la Craiova dupa jocurile bune multi inghit in sec si asteapta un nou joc prost sa devina vocali si sa-si etaleze vastele cunostinte.chiar aci' la noi pe forum sint cateva cazuri.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de gsm » 28 Sep 2015, 12:13

echipa se exprima mai bine in deplasare decat pe "extensiv".

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de shark » 28 Sep 2015, 12:40

Sergyu_costea scrie:Ieri ne-am exprimat bine si pe Extensiv. Nu am primit gol de 3 meciuri in campionat, daca jucam la fel de ofensiv ca ieri cu siguranta vom intra in play-off. Important e sa constientizeze ca asta vrem si sa batem la Cluj :D
Pana la urma am pierdut doar cu Dinamo, Astra, Viitorul si Steaua...dar am facut si prea multe egaluri. Daca o sa crestem in joc, sigur sigur prindem playofful, poate chiar de pe 4.

Apoi vedem...ce va fi in pauza de iarna.

JustME

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de JustME » 28 Sep 2015, 12:43

Napoli de exemplu a castigat meciurile cu echipele "mari" (juve, lazio) dar s-a impiedicat fix de echipele mici (Sassuolo, Empoli, Carpi). deci faptul ca noi nu am castigat cu echipele de pleiof nu mi se pare nimic grav, mai nasol e ca nu ne-am impus cu in meciurile usoare (Botosani, Timisoara).

mai nasol e lejeritatea cu care am tratat cupa, era cel mai usor drum spre europa si spre un trofeu si ne-am cam batut joc de el. preferam sa nu prindem pleiofu dar sa luam cupa.

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de shark » 28 Sep 2015, 12:52

JustME scrie:Napoli de exemplu a castigat meciurile cu echipele "mari" (juve, lazio) dar s-a impiedicat fix de echipele mici (Sassuolo, Empoli, Carpi). deci faptul ca noi nu am castigat cu echipele de pleiof nu mi se pare nimic grav, mai nasol e ca nu ne-am impus cu in meciurile usoare.

mai nasol e lejeritatea cu care am tratat cupa, era cel mai usor drum spre europa si spre un trofeu si ne-am cam batut joc de el. preferam sa nu prindem pleiofu dar sa luam cupa.
Da, exact...Astra si Steaua sunt peste noi ca lot, iar Viitorul si Dinamo sunt mai in forma. Si pe mine tot faptul ca nu am batut echipele mai slabe ma enerveaza.

Daca merg in playoff Astra, Viitorul, Steaua, noi, CFR si Dinamo, mergem in europa, trebuiesc scoase Pandurii si Tg. Mures. Mai nasol ca nu ne alegem cu trofeu, cum s-ar fi intamplat daca ne axam pe cupa.

Dar cum se injumatatesc punctele in playoff, poate ne asetapta cateva surprize in iarna dpdv al transferurilor si sa tragem la titlu. Mai mult de 4-5 puncte nu va fi diferenta fata de lider si restul. Si ma gandesc ca echipele care nu prind playofful vor beneficia de mai putini bani la anul si vor fi mai dispuse sa lase jucatorii sa plece ca sa isi protejeze bugetele.

sorin107

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de sorin107 » 28 Sep 2015, 14:29

JustME scrie:Napoli de exemplu a castigat meciurile cu echipele "mari" (juve, lazio) dar s-a impiedicat fix de echipele mici (Sassuolo, Empoli, Carpi). deci faptul ca noi nu am castigat cu echipele de pleiof nu mi se pare nimic grav, mai nasol e ca nu ne-am impus cu in meciurile usoare (Botosani, Timisoara).

mai nasol e lejeritatea cu care am tratat cupa, era cel mai usor drum spre europa si spre un trofeu si ne-am cam batut joc de el. preferam sa nu prindem pleiofu dar sa luam cupa.

zici tu ceva aici, da' daca tu nu bati pe nimeni din echipele fruntase de ceva vreme, cand o sa fii cu ele in playoff ce drq te faci daca nu poti sa le bati niciodata? ca nu prea mai ai echipe mici pe care poti sa le bati pe-acolo.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de blixa » 28 Sep 2015, 14:39

nu le bati in sezonul regulat ca sa le dai sperante. iar in poff le nimicesti.
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de Thunder » 28 Sep 2015, 14:40

asta inseamna sa fii mafiot

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de Andrei Olteanu » 28 Sep 2015, 15:06

Sambata chiar a fost un meci bun, pacat ca nenorocita aia rotunda nu a vrut sa treaca linia. Cu atitudinea de sambata greu sa ne bata CFR....si poate trece acum macar o data:))))))).

LiviuB

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de LiviuB » 28 Sep 2015, 15:22

ca sa treaca trebuie si mai multa concentrare si sange rece in fata portii. au fost 3 centrari pe care scria gol si Baluta (de 2 ori) si Rocha nu au fost in stare sa fructifice.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de Andrei Olteanu » 28 Sep 2015, 16:22

Sergyu_costea scrie:
Andrei Olteanu scrie:Sambata chiar a fost un meci bun, pacat ca nenorocita aia rotunda nu a vrut sa treaca linia. Cu atitudinea de sambata greu sa ne bata CFR....si poate trece acum macar o data:))))))).
:o mor ca nu am vazut cu tine meciul :)(
In afara de zlatinski si febletea mea rocha care nu inteleg ce dracu are, nimic de comentat....bataiosi ca si la Ploiesti. Prinzi tu altele mai rele:)))))))))))))))

JustME

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de JustME » 28 Sep 2015, 16:39

sorin107 scrie: zici tu ceva aici, da' daca tu nu bati pe nimeni din echipele fruntase de ceva vreme, cand o sa fii cu ele in playoff ce drq te faci daca nu poti sa le bati niciodata? ca nu prea mai ai echipe mici pe care poti sa le bati pe-acolo.
pai stai nitel noi in pleiof ce ne propunem exact? titlul, cupele europene, nimic?sa zicem ms daca prindem pleiofu dupa care vedem cum e cu insolventele si daca putem sa se strecuram pe un loc mai procopsit. insa ideea e sa ajungem acolo, asta e obiectivul zic eu. ce facem in pleiof e deja partea a 2-a tinand cont ca s-ar putea sa nici nu ajungem acolo.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 12] Universitatea - Pandurii

Mesaj de _T@V_ » 28 Sep 2015, 23:38

Exact. Telul nostru e sa ajungem acolo macar sa ne calim, sa prindem experienta macar pentru anul viitor. Una e sa te calesti in duble manse cu oile, javrele si ancestralii, alta e sa o labaresti cu TM, Chiajna si Voluntariul.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Închis