[Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam din Gruia?

Poll ended at 04 Oct 2015, 15:28

3
17
61%
1
7
25%
0
4
14%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2015, 02:22

La acel corner din minutul 92 Curelea a fost la citiva cm de a intepa mingea in poarta pe prima centrare, apoi Rocha a dat in bara de la vreo 2 metri, iar apoi Dumitras a marcat. Baietii chiar doreau sa cistige si soarta i-a rasplatit ! Cu o asa atitudine de la inceputul sezonului am fi putut avea vreo 4-5 puncte in plus acum.

Acest campionat e foarte echilibrat - se pot intimpla multe in lupta pentru play off.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 05 Oct 2015, 10:41

de ACKA se stie ceva?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 05 Oct 2015, 11:15

eu nu as pune neaparat pe seama norocului aceasta victorie. de la un timp incoace echipa are alta atitudine, joaca un pic mai combinativ si face presing mai sus (cel putin 60 de min cat au benzina).
singurul punct negativ este individualismul oamenilor de atac. cu exceptia lui Ivan care se zbate si ar intra in combinatii, restul ori tin sa intre cu mingea in poarta ori incearca suturi aiurea (tot timpul pe dos).
CRAIOVA NESUPUSA

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 05 Oct 2015, 11:25

jocul nostru a fost bun pana la gol. dupa gol cu totii ne-am adus aminte de perioada cand nu prea faceam nimic in atac...dar baietii ne-au contrazis :). la ocazii am stat bine, clujenii au fost mai periculosi la 3 suturi (bara, boxeaza balgradean si sut pe langa inainte de golul nostru).

iuli

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Oct 2015, 12:41

parerea mea e ca am jucat slab,mai slab decat cu Chiajna de exemplu.
am fost mai proaspeti pe final si am avut noroc cu carul.plus ca aia au avut in poarta un maimutoi care parca era la circ,facea numai jonglerii.
Mateiu foarte slab,Rocha targa,Bawab inexistent,Vatajelu forta convocarea din toate pozitiile.Pufi singurul care merita toata prima pt meciul de ieri.

ozzy

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 05 Oct 2015, 12:50

Mie nu mi se pare că, per ansamblu, am jucat slab, exceptând perioada de vreo 10-15 minute după ce-am luat golul. Iar CFR-ul, să fim serioși, nu e chiar o echipă slabă pentru Liga 1.

JustME

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 05 Oct 2015, 14:15

eu cred ca norocul ti-l mai faci si singur. cea mai mare schimbare a fost in atitudine si la nivel de incredere. am crezut, ne-am zbatut, am incercat si de data asta ne-a iesit. eu asta voiam, macar sa incercam.

si inca echipa nu trage cu toate pistoanele. cam ce o sa putem sa facem cand Baluta o sa fie nitel mai atent la finalizare (in rest baiatul se zbate, combina, recupereaza, dribleaza, apare la finalizare), cand Rocha si Bawab or sa reintre in forma de anul trecut, cand Mateiu o sa fie iar jucatorul ala constant pe care te poti baza si in atac si in aparare, cand nu o sa mai avem accidentati pe banda, cand Vatajelu o sa fie concentrat pe toata durata jocului si o sa elimine greselile copilaresti, cand Bancu o sa revina si el la evolutiile bune de dinainte de accidentare? cum o sa fie cand toate pistoanele noastre vor evoloa la capacitate maxima?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2015, 15:06

Daca nu ati remarcat, va zic eu: Baluta a reusit singura lui centrare buna in careu din acest sezon in meciul de aseara, la prima ocazie a lui Ivan.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Oct 2015, 15:17

Baluta a fost foarte activ aseara si mi-a placut mai mult cand a trecut in centru.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 05 Oct 2015, 15:35

da,subscriu la parerile pozitive despre Baltua

Thunder

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 05 Oct 2015, 16:28

DeuxEx scrie:Daca nu ati remarcat, va zic eu: Baluta a reusit singura lui centrare buna in careu din acest sezon in meciul de aseara, la prima ocazie a lui Ivan.
ba sa avem pardon, mai are o centrare de gol la activ dar nu mai stiu in ce meci, oricum e vorba de cel de acu` 2 etape sau cel de acu 3 etape... nu stiu sigur dar 100% mai are una + golu` ala marcat din offside, a crescut in ultimele 5 meciuri, joaca peste ce a aratat anul trecut

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 05 Oct 2015, 16:47

Eu sunt mai temperat si cred ca este nevoie de o intarire a lotului pentru a intra in primele 6.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2015, 17:24

Si eu cred ca avem nevoie de minim 1-2 transferuri. Un mijlocas si un varf cred ca ar crea un pic de competivitate in sanul echipei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Oct 2015, 17:25

Cred ca Voiculet ar fi parfum la mijloc!

JustME

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 05 Oct 2015, 17:37

:laughing: :laughing: :laughing:

asta ar merge cantat si pe stadion :)( simplu si eficient, bravo lor :hai

Mateiu zici ca joaca de o viata la Stiinta si e oltean din tata-n fiu :)(

Închis