[Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Moldova?

Poll ended at 16 Oct 2015, 11:29

3
12
57%
1
6
29%
0
3
14%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 21 Oct 2015, 19:27

cortinadampezzo scrie:
T@V scrie: D'aia nu inteleg io orasul Craiova. Ca a trecut deja prin "focuri", a ramas fara echipa si cand s-a mutat la Severin, si cand s-a desfiintat. Craioveanul a uitat drumul stadionului, olteanul de pe linga oras tot mai vine din cand in cand cu mult mai multe eforturi. Dar grosul trebuia dat de oras, si orasul nu mai vine la stadion. Asta e realitatea. Ca unii car, altii mar... aici pe forum suntem o mina de oameni. 30-50, nu sunt reprezentativi. Orasul e altul, si nu mai e conectat demult la echipa. Si nu de ieri de alaltaieri. Sunt ani buni de cand Craiova s-a lasat de fotbal.
Tot pe suporteri ii scoti vinovati ?! S-au indepartat de echipa ?!
Ce satisfactie le-a dat echipa in ultimii 15 ani ca urmare a eforturilor lor. Ce modele a dat echipa pentru noua generatie de suporteri. Cati tineri joaca fotbal in spatele blocurilor din Craiova si cati beau in carciumi ?
Eu sunt de acord cu ce spune Tavi si chiar cred ca asa ar trebui sa fie. Craiova este cea care trebuie sa dea grosul. Am pierdut, poate, o generatie de suporteri, intrebarea mea e: unde sunt restul?
Suporterii sunt singurii vinovati ca nu vin la stadion iar motivele si scuzele sunt colaterale, exceptand situatiile exceptionale cand din varii motive chiar nu poti ajunge la meci. La stadion vii pentru tine ca suporter, pentru echipa, pentru ce reprezinta ea in spirit si istorie. La stadion nu se vine pentru jucatori, pentru patroni, pentru a fi cool, sau, mai ales, (doar) pentru performanta si fotbal spectaculos. Multi puneti problema, ca ati venit 20 de ani la stadion fara vreo satisfactie, de parca ati fi facut cuiva vreun serviciu. Verilor, va rog...
Noi nu stim sa fim suporteri, am inteles gresit termenul, ne comportam de parca ne datoreaza cineva ceva pentru ca venim la meci. Suporterul roman are mentalitate de [cenzurat].
De altfel, ma tot intreb, la englezi si nemti si multe alte tari, prin ligile inferioare cum pot umple aia stadioanele fara transferuri si performante? Oare de cati ani si-or bate patronii joc de ei? Ce satisfactii or avea?
Forta Stiinta
**** dinamo
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Oct 2015, 10:41

Ne-asemanam prea mult cu englezii si germanii in alte aspecte, ca sa ne asemanam ca suporteri? Cand intrebi un englez cu cine tine, raspunde ca are favorita vreo echipa necunoscuta din liga X. Iar cand intrebi cu cine tine din Europa, se uita la tine ca la nebuni. Or noi, romanii, tinem pe langa echipa de la noi cu Barcelona, Real, Inter, Juventus, Bayern, Marsilia, Milan, Chelsea, Manchester, etc. Unii chiar cu toate la un loc... Ca sa nu mai zic ca unii tin si cu Sahtior!
S-a rupt Brazda.

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de shark » 22 Oct 2015, 10:53

E vorba de mandrie locala, la olteni chiar exista asa ceva mai mult ca in restul tarii (poate si la banateni). Pentru mine a tine cu Craiova face parte din ADN-ul oltenesc.

Oamenii s-au indepartat in ultima perioada ca a fost tiganeala mare in jurul echipei la nivel de management. Si oltenii nu suporta tiganeala.

iuli

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Oct 2015, 11:49

pe cuvantul tau ca oltenii nu suporta tiganeala?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Oct 2015, 12:39

oltenii nu o suporta, eu au inventat-o!

Închis