[etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce rezultat pronosticati in derby ul cu militienii ?

3 puncte (ar fi momentul sa avem o victorie cu "cainii")
24
71%
egal (ne mentinem in lupta pentru play-off)
1
3%
0 puncte (ne adancim complexul in fata dinamovistilor)
9
26%
 
Total votes: 34

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de shark » 26 Oct 2015, 08:57

Da, oile sunt mult mai antipatice in ultima perioada. Cateii nu mai musca de ceva timp.

ozzy

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de ozzy » 26 Oct 2015, 09:50

Băi, voi realizați că e una dintre cele mai mari victorii din istoria noastră împotriva uneia dintre s&d? Eu, de când mă uit la fotbal, de la începutul anilor '80, nu-mi aduc aminte de un asemenea scor. Îmi aduc aminte de un joc fabulos contra oilor, cred că în toamna lui '93, când Craioveanu, Stângă și Călin i-au făcut muci, dar și ăla s-a terminat 3-1, că au dat și oile pe final un gol, chit că un scor normal ar fi fost 6,7-1, la cum am jucat.

Revenind la meciul de ieri, sper ca ăsta să fie un moment zero pentru suporteri, să-și dea și ei seama că datoria lor e să fie lângă echipă și că atunci când suntem împreună 100% putem face lucruri mari. Eu vă spun sincer că, deși aveam câțiva jucători de care eram un pic dezamăgit, după meciul ăsta le-am iertat totul, pentru felul în care au înțeles să se lupte ieri și pentru felul în care m-au făcut să trăiesc din nou un meci de fotbal, deși nu mai credeam că e posibil.
Toți au fost fabuloși, până și Rocha, care deși a fost la fel de bezmetic ca de obicei, i-a hăituit, frățioare, pe ăia din primul până în ultimul minut.

PS: nu-mi vine să cred că mă doare în bască de arbitraj, după un meci în care ne-au fost refuzate cel puțin două penalty-uri clare. Bine, la al doilea, se poate considera că a lăsat legea avantajului :)))

LiviuB

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de LiviuB » 26 Oct 2015, 10:07

asta ma gandeam si eu... o sa imi amintesc ziua de ieri si peste 20 de ani..
sau poate ca devine o obisnuinta sa ii macelarim :). glumesc.

ce mi-a placut foarte mult - nu le-am dat nicio sansa.
Sper sa fie si un motiv de apropiere intre suporteri si echipa.

si as vrea sa mai apreciez ceva - Bancu da dovada de multa inteligenta in joc - pasa de la primul gol (pe langa pasa de etapa trecuta) a fost extraordinara.
Last edited by LiviuB on 26 Oct 2015, 10:14, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de Nea Marin » 26 Oct 2015, 11:12

V-ati trezit din betie? :)(
Mobilizare generala + Bawab inspirat - arbitri muisti ca de obicei cu sdr = ucv
Toti au jucat bine, unii foarte bine. Deci se poate!
Oile la rand!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de gogu2005 » 26 Oct 2015, 11:13

meci castigat prin atitudine. o atitudine de invingatori. nici nu-mi aduc aminte de vreun meci cu s&d din epoca recenta in care sa dominam cap-coada.

PS: cu atat mai mult cu cat arbitrajul a fost unul ostil.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de gogu2005 » 26 Oct 2015, 11:15

LiviuB scrie:
si as vrea sa mai apreciez ceva - Bancu da dovada de multa inteligenta in joc - pasa de la primul gol (pe langa pasa de etapa trecuta) a fost extraordinara.
asta am remarcat si eu. probabil ca accidentarea l-a maturizat si i-a schimbat modul de gandire. este un bancu de 3x mai bun decat cel de dinainte de accidentare. rar se intampla ca un jucator sa revina mai bun dupa o astfel de accidentare. asta denota tarie de caracter.
CRAIOVA NESUPUSA

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Oct 2015, 11:19

2-1 cu CFR, 2-3 cu Botosani, 3-0 cu Dinamo. Am inceput sa inscriem si o facem des fata de inceputul campionatului cand mingea nu intra deloc. Parca plecarea lui Cartu a spart acel ghinion.

Desi nu suntem in playoff, arbitrii au deja inclinatie spre unele echipe. In playoff probabil ca va fi dezastru, exact ca in cupa - penalty inventat si altele. Este important ca stadionul sa ramana un Vulcan cum a fost ieri si, la Craiova, sa aiba macar bun simt.

LiviuB

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de LiviuB » 26 Oct 2015, 11:23

gogu2005 scrie:
LiviuB scrie:
si as vrea sa mai apreciez ceva - Bancu da dovada de multa inteligenta in joc - pasa de la primul gol (pe langa pasa de etapa trecuta) a fost extraordinara.
asta am remarcat si eu. probabil ca accidentarea l-a maturizat si i-a schimbat modul de gandire. este un bancu de 3x mai bun decat cel de dinainte de accidentare. rar se intampla ca un jucator sa revina mai bun dupa o astfel de accidentare. asta denota tarie de caracter.
si declaratia dupa meci a fost ok, a stiut sa gestioneze intrebarea aia idioata ca Sandoi a spus ca nu stie daca il va mai putea tine din iarna.

sorin107

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2015, 11:27

sandoi a zis de ivan, nu de bancu. dobitoaca aia care i-a luat interviul n-a inteles nimic.

gogule, usor cu bancu de 3 ori mai bun decat inainte de accidentare ca nu-i chiar asa. hai s-o luam usor.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de romaad » 26 Oct 2015, 11:37

Ce ma amuza pe mine e ca presa de kko ne trateaza in continuare ca pe o pepinera a cluburilor din Bucuresti, gen cum scoate un jucator capul imediat "Il vrei la Steaua?" Pai ba idiotilor, voi de ce credeti ca alde Ferfelea a preferat sa ia bani de aici si sa se anteneze in mocirla de pe Tineretului??? De bine ce era la Voluntari?

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de hanky panky » 26 Oct 2015, 11:49

romaad scrie:Ce ma amuza pe mine e ca presa de kko ne trateaza in continuare ca pe o pepinera a cluburilor din Bucuresti, gen cum scoate un jucator capul imediat "Il vrei la Steaua?"
zici?

Cu asta l-a cucerit definitv pe Becali. FOTO Imaginea din vestiarul Craiovei, după victoria contra lui Dinamo
519643_519643_mateiu-craiova-arsenie-boca.jpg
:laughing: :laughing: :laughing:

gigisport
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de shark » 26 Oct 2015, 11:59

Hai cu topicul cu meciul cu Astra ca mai sunt 4 zile. :D Care sunteti din Bucuresti va strangeti undeva inainte sau mergeti direct?

iuli

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de iuli » 26 Oct 2015, 12:15

gogu2005 scrie:
LiviuB scrie:
si as vrea sa mai apreciez ceva - Bancu da dovada de multa inteligenta in joc - pasa de la primul gol (pe langa pasa de etapa trecuta) a fost extraordinara.
asta am remarcat si eu. probabil ca accidentarea l-a maturizat si i-a schimbat modul de gandire. este un bancu de 3x mai bun decat cel de dinainte de accidentare. rar se intampla ca un jucator sa revina mai bun dupa o astfel de accidentare. asta denota tarie de caracter.
poate mult mai mult!
e fotbalist,l-am vazut facand meciuri mult mai bune decat ieri!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de romaad » 26 Oct 2015, 12:44

care ai facut topicul pentru javre, baga-l repejor si pe asta cu Astra. Se pare ca giurgiuvenii vor juca cu Sumudica in tribuna si nici Budescu nu va fi apt
Last edited by romaad on 26 Oct 2015, 12:58, edited 1 time in total.

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [etapa 15] Universitatea Craiova - dinamo buCUResti

Mesaj de shark » 26 Oct 2015, 12:55

Si Alibec a luat rosu!!

Închis