[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce pescuim la Giurgiu ?

Poll ended at 30 Oct 2015, 21:37

3 puncte, continuam ascensiunea si visul Cupelor Europene
14
58%
1 punct, ne mentinem in lupta pentru play off
5
21%
0 puncte, e grea deplasarea la lider
5
21%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 27 Oct 2015, 21:37

cea mai grea deplasare(din punctul meu de vedere), la una din cele mai bune echipe din Liga 1, alaturi de fcsb si Viitorul

venim dupa o victorie superba, istorica = un moral excelent
ei dupa o infrangere cu 1-3 in deplasare = sunt motivati sa castige ca sa ramana in lupta pt titlu

putem specula lipsa lui Alibec, problemele financiare(deci tensiune in lot) si oboseala lor dupa meciul de Cupa de marti..Budescu si inca vreo 2 par totusi in forma
ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 27 Oct 2015, 21:50

Fratilor ne vom intoarce cu cele 3 puncte. Fortza stiinta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2015, 21:57

Bine ar fi... Dar sa nu uitam ca astia de la Astra au imprumutat din caracterul jegos al lui Sumudica! Astra e nou cRRapid din Liga 1.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 27 Oct 2015, 22:16

Degeaba, daca mergem multi acolo si-i facem pe baieti sa se simta ca acasa, ne chisam in caracteru` lor de la distanta! Forza Stiinta! Ii spargem pe mucosi!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 27 Oct 2015, 22:20

Erau sa o fure azi.... oricum epic sa fi egalat in 25 min dupa ce conduci cu 3-0

shark
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 23 Sep 2015, 16:52

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de shark » 27 Oct 2015, 22:48

Are dreptate Fulgerica. Hai la meci sa inundam Giurgiu! Mai ales cei din Buc! Astora le trebuie suporteri sa iasa jucatorii din ei la iveala!

Forta Stiinta!!!

usteag ucv usteag

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 27 Oct 2015, 23:37

Examenul de maturitate al acestei echipe...
Atrageam atentia ca din pacate anul acesta din top 7 singura victorie de pana acum a fost cea cu Dinamo ceea ce este foarte putin!
Ca o opine personala mi se pare meciul cu Astra o ocazie foarte buna ca acesta echipa/lot sa arate ceea ce poate cu adevarat.
Recunosc ca in ultimul timp am tot atacat lotul echipei dar am vazut in meciul cu Dinamo ca daca isi doreste cu adevarat vicoria atunci Craiova devine o echipa extrem de dificila.
Uitandu-ma atent in ultima vreme la echipele din Liga 1 sincer dupa Astra, Viitorul si Pandurii, Craiova mi se pare cea mai legata echipa, mai ales din momentul in care Emil Sandoi a ramas singur pe banca.
Am totodata impresia ca il neglijam cam mult pe acest antrenor si intamplarea face ca aruncand un ochi pe youtube la Craiova-Steaua 3-1 din 2002 sa-l regasesc tot pe Sandoi pe banca... Cred ca am ajuns in situatia in care la ora asta pentru Craiova sa fim in situatia in care nu neaparat ca Emil Sandoi este cel mai bun antrenor insa va spun la modul cel mai sincer ca nu vad absolult nicio alta solutie pe banca Craiovei.

Revenind la meciul cu Astra, este o mare supriza faptul ca au avut un meci cu prelungiri in cupa si sper sa se simta asta in meciul cu Craiova.

PS: Pacat ca avem interdictie la transferuri pentru ca dupa Mateiu, sincer sa fiu Marius Matei de la Brasov nu este un jucator rau...

Thunder

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 27 Oct 2015, 23:41

Bagi putzulica-n ele de prelungiri, acu 2 luni i-am prins dupa un meci intreg in uefa si tot am luat-o. Nu mai tre` sa stam dupa pomeni, tre` sa mergem acolo decisi, hotarati, montati sa-i montam pa` prosti! Sa nu aiba scuze, 3-4 tre` sa le bagam, sa-l facem pe Silviu Lung jr scurt, dar scurt de tot!

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 28 Oct 2015, 00:09

Thunder scrie:Bagi putzulica-n ele de prelungiri, acu 2 luni i-am prins dupa un meci intreg in uefa si tot am luat-o. Nu mai tre` sa stam dupa pomeni, tre` sa mergem acolo decisi, hotarati, montati sa-i montam pa` prosti! Sa nu aiba scuze, 3-4 tre` sa le bagam, sa-l facem pe Silviu Lung jr scurt, dar scurt de tot!
Mda... am uitat si ai dreptate... totusi eu tot sper pentru ca daca atunci era inceput de sezon echipele romanesti inca au probleme cand vine vorba de o serie prelungita de meciuri...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 28 Oct 2015, 00:36

Sezione Ultra' organizeaza deplasarea la Giurgiu pentru meciul de vineri, ora 20:30. Plecarea are loc la ora 16:00 de la McDonald's. Pentru inscrieri si detalii sunati la 0724.914.898 sau contactati un membru SU.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 28 Oct 2015, 09:30

Tare mesajul cu rinichii!
Chiar daca au jucat prelungiri, oricum au cam rulat echipa a doua, nu titularii. Exact cum spunea si dolofanul, trebuie mers la rupt capul, nu la mica ciupeala. Acelasi pressing criminal, nelasat sa construiasca si calare pe ei.
Trebuie sa batem doar pentru a castiga in sfarsit presa. Ati vazut cum dupa ce le-am rupt capul potailor au inceput sa ne spuna chiar si ultimele scursuri din presa "Universitatea Craiova" ? Ne mai trebuie 2-3 rezultate bune.
Razboiul cu presa nu-l castiga nimeni. Doar rezultatele ii vor face pe nenorociti sa ne spuna Universitatea cum meritam, nu raspunsurile/atacurile lui Mantzy din Maxima. Chiar daca pentru noi nu conteaza acest lucru, uitati-va in ce tara traim: boborul roman pune mult botul la ce versiuni ale realitatii de zi cu zi apar in mainstream. Daca presa ne va spune Universitatea, se va vedea si in prezenta de la stadion. Craiova-i peste 85% cablata la Digi. Si prostul ala de Naum, si Moraru si restul, tot timpul ne inteapa si ne spun ca nu suntem Universitatea. Lumea il vede pe Naum, nu-l citeste pe Mantzy online sa-si deschida ochii.
Numai rezultatele mari vor schimba modul in care toti nenorocitii din presa vor vorbi despre noi. D'aia, o bataie sora cu moartea administrata liderului la el acasa, ar fi cea mai buna auto-promovare.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 28 Oct 2015, 13:54

Nu cred ca o sa castigam, Astra ramanea echipa cu cel mai bun lot din L1, dar un egal este obligatoriu. Daca profitam de problemele lor am putea chiar sa facem o surpriza frumoasa.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Oct 2015, 15:12

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... mea+invata

interviu cu cartu. cam hater, cam tarziu spune unele lucruri.

conStiinta

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 28 Oct 2015, 15:38

Acum ce sa zica si Cartu, e normal sa se simte nemultumit, neindreptatit. Iar el vorbeste de rau, in continuare, finantatorii, nu si-a schimbat vorbele ... dar treaba cu contractele, in legatura cu eventualele prime in caz ca echipa joaca in uefa, cum suna? Ca pana la urma el a fost privat de niste bani, crezand in vorbele conducerii ca rezolva ei, el (ei, de fapt), cu chiu cu vai, a dus echipa pe loc de uefa, nu-si ia prima de obiectiv, iar apoi, nici 2 luni mai tarziu e fortat sa plece ... cum ai vrea sa gandeasca despre finantatori? Eh ...

Hai sa batem la Astra!

ucv

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 28 Oct 2015, 15:46

Sa fim noi prezenti la Giurgiu intr-un numar acceptabil si baietii sa joace fotbal.....rezultatul va veni.

Închis