[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce pescuim la Giurgiu ?

Poll ended at 30 Oct 2015, 21:37

3 puncte, continuam ascensiunea si visul Cupelor Europene
14
58%
1 punct, ne mentinem in lupta pentru play off
5
21%
0 puncte, e grea deplasarea la lider
5
21%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 30 Oct 2015, 23:43

Balasz a venit cu lecţia însuşită. Ne-a făcut fără jenă. Şi sigur observatorul i a dat notă maximă. Toate jocurile sunt pt Tg Mureş!
ucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Thunder

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 30 Oct 2015, 23:46

Vatajelu n-a gresit la gol deloc, a intervenit chiar bine, l-a incomodat p-ala, practic l-a impiedicat si pe tembo sa intervna, daca flocea ala n-o baga cu mana discutam acu de egalu` facut la Giurgiu

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:50

Ba, vere, niciunul n-ati vazut ca Vatajelu a fost impins de Florea ala. Inainte sa fie hent a fost fault un atac. Ala s-a aruncat in al nostru, uitati-va la corpul lui. Revedeti faza!
cat despre aia doi, nu am niciun interes sa va conving de ceva. A fost franjuri partea lor in a doua parte. Iar in prima, Dumitras mai avea putin si ne lasa in 10, daca mai continua intrarile alea intarziate. Las' sa fiu eu ala care vede alt meci si sa fie cum ziceti voi, ca inseamna ca totul e bine!
S-a rupt Brazda.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Oct 2015, 00:08

Cu arbitrii amatori ne-am obisnuit deja.
Nu am reusit sa controlam mijlocul si nu ne-am facut jocul.
Vatajelu este jucatorul cu cele mai multe minute jucate in echipa. Numai cine nu munceste nu greseste !

Suporterii independenti ai astrei aveau un banner "Respect Ioan Nicolae"

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 31 Oct 2015, 00:33

Imagine

Prezenta buna din partea noastra

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2015, 00:42

Blixa diferenta intre Vatajelu si Dumitras e ca primul a jucat slab pe postul lui in timp ce al 2-lea a jucat slab (din punctul tau de vedere) pe un post cu care nu are nicio legatura.

mie apararea mi s-a parut ca a mers bine si foarte bine in anumite momente. Achim a fost extrem de sigur in zona lui, Kay a jucat de parca era Acka in teren iar Popov a jucat bine - in nota obisnuita. culmea, calcaiul lui Ahile al apararii a fost Vata desi nici el nu a jucat teribil de slab.

la mijloc Dumitras n-a jucat nici mai bine nici mai prost decat juca pe vremuri Madson. adica bine la recuperare si pe faza defensiva subtire in atac. faulturi inrarziate? vezi de curiozitate cate galbene a luat anul trecut Madson. cand joci in zona aia esti extrem de expus. cand joci in zona aia si n-ai treaba cu postul respectiv esti si mai expus.

nu inteleg de ce ti s-a pus pata fix pe ei doi. Kay chiar si in meciul cu dinamo a jucat foarte bine atat la mijloc cat si in aparare. meciul cu dinamo si asta m-au facut sa imi schimb parerea despre el. sincer il vedeam veriga slaba printre fundasii centrali si total inutil la mijloc. meciurile astea doua mi-au demonstrat cat de mult m-am inselat in ceea ce il priveste.

arbitrajul e factorul cel mai important in campionatul nostru. CFR Cluj, Fc Vaslui si Timioara reprezinta cea mai clara dovada in sensul asta. in toate trei s-a investit masiv insa doar una a luat titluri si cupe. cine crede ca daca bagi bani multi poti sa te lupti inclusiv cu sitemul se amageste teribil.

revenind la noi, pai dupa ce ca suntem naspa, dupa ce ca avem echipa slaba, dupa ce ca avem lot slab, dupa ce ca suntem vai de noi mai vin si fluierasii astia infecti si ne dau in cap.

nu din cauza lu balaj nu suntem noi bine infipti in locurile de playoff insa eu nici nu pot sa ma prefac ca nu vad cum unora le este dat in cap iar altii sunt trasi de par in sus in MOMENTE CHEIE.

daca azi noi dadeam gol cu mana si eram iertati de un penalty nu mai discutam nici despre lotul slab, nici despre greselile lui Sandoi, nici despre ce naspa sunt Dumitras si Kay.

nu incerc sa justific faptul ca am pierdut prin prisma arbitrajului dar mi se pare o mare gresala sa trecem cu vederea o viciere de rezultat si sa ne invatam sa fim furati. nu mi se pare o atitudine ok. hai sa vedem greselile si lipsurile noastre dar hai sa si luam atitudine atunci cand suntem indreptatiti sa facem asta! e deja al 2-lea meci la rand cand suntem dezavantajati, nu vreau sa devin paranoic insa sper sa nu devina un trend.

felicitari si jos palaria in fata celor care au facut deplasarea ucv

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 31 Oct 2015, 00:48

Dupa ce digi a dat-o la intors ca golul a fost marcat regulamentar cu capul!!!, dolce sport prezinta realitatea> ,,După ce a urmărit mai multe reluări ale golului, Zotta a conchis că reușita mijlocașului de la Astra trebuia anulată, pentru că acesta a atins mingea cu mâna."
ucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 31 Oct 2015, 00:49

Off topic relativ la meci, dar cu oarece legătură:

Speram să fi evoluat un pic, dar se pare că nu. Citesc Maxima și parcă citesc Ediție în zilele de glorie.Același stil, aceleași poale-n cap. Fix același limbaj și aceeași atitudine de tabloid ieftin...

http://maximasport.ro/rusine-balaj-jegu ... cest-porc/

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 31 Oct 2015, 01:12

Sunt cativa aici care cred ca stiu fotbal. Nasol e ca si dupa ce gresesc de nenumarate ori, tot nu le scade impresia de sine. Jucati prea multe rahaturi pe calculator. Voi v-ati uitat la reluarea golului doar sa chiraiti ca fost hent.
1. Voi vedeti cum ataca marele Kay in momentul centrarii?
2. Voi vedeti ca Achim fuge din zona din care s-a marcat si il lasa pe Vata cu doi giurgiuveni langa el?
3. Voi vedeti cum ajunge mingea in careu?
Daca arbitrajul e cheia capionatului, sa ne retragem, ca noi nu ne-am bazat niciodata pe arbitraje! Eu stiu ca Stiinta castiga impotriva arbitrilor ostili si de-aia eram cei mai buni. Mai coborati putin pe pamant, lasati impresiile de cunoscatori si uitati-va la fotbal, ca nu eu privesc meciuri diferite si nici nu mi se pune pata. Ca, daca ma uit si pe sarite, s-ar putea sa vad mai mult decat vreo 3 la un loc. Nu-mi place cum se discuta aici si nici aerul de superioritate al unora.
Problema principala- cuplu fundasi centrali slabi, care s-a mai si schimbat de 4-5 ori. Vatajelu are travaliu, si se vede cand greseste, ca n-are cine sa-l acopere. Dar nu e vina lui. Centralii sunt slabi. Popov a fost meserie, dar acum puncteaza doar cu experienta si tot e mai bun decat Kayac. Acka era bunicel, dar nici el stralucit.
Sa joci contraatac, cum am facut noi in repriza a doua, cu asa aparare e sinucidere. Am pierdut mijlocul si acolo din vina cui? In niciun caz a lui Mateiu. In fine. Daca aveti argumente, discutam. Altfel ne pipi pe noi ca, vai!, Maradona.
Dumitras ataca la Boldrin si-l pierde. Pentru ca fara fault nu stie. Apoi alerga in dorul lelii. Madson nu dubleaza si ataca doar sa nu zica ca nu.
Cand e mingea la Niculae, Kay se duce dupa el, desi zona lui era alta si ramasese descoperita. A aglomerat zona lui Popov, se duce catre Niculae agale, cu mainile la spate, ca sa arate ca nu are intentia sa joace necinstit. Nu mai putin de 5 de-ai nostri se indreapta spre Niculae. In vremea asta, Dumitras nici nu stie de Budescu, liber la 16 metri in centru. In acest rastimp, Vatajelu', prostu' clasii' dupa unii, e lasat singur de Kayac cu doi banditi. Daca Florea nu facea hent, oricum o infingea negrul ala, ca era in pe directia buna.
Dar noi strugam dupa miliarde de reluari ca hentul aluia, de parca mai putem intoarce mortul de la groapa!
O fi jucat Dumitras pe alt post, dar nu se cheama ca nu a gresit. Am pierdut mijlocul.
Iar Sandoi a incercat ceva, dar prea tarziu.
Golul chiar plutea, chiar daca vine Liviu si spune ca era o presiune oarba. Dar, na! Si Silviu Lung e antrenor de portari!
Sandoi a mutat tarziu. Golul era imminent. Madson nici nu intrase in joc. Nu zic ce trebuia sa faca, ca nu ma dau cunoscator in diferitele sisteme tehnico-tactice. 4-5-12, schema 1000-2000. Ca la o adica, orbetii nostri tot 5 ataca la ala care are mingea si careul e gol si prostul de Vatajelu e muit ca nu a luptat ca Pavel Chinezu.
Nu arbitru ne-a mancat meciul asta, degeaba ne feciorim noi acum.
Maturizati-va!

andyucv - bravo, vere! nu stiu cati ani ai, dar esti om care nu se uita degeaba la fotbal!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Oct 2015, 03:14

Lasa, mah, ca azi (ieri) ai nostri nu fura zmei! Evolutia lor a fost departe de cea din meciul cu javrele. Dar nici sa-ti bati joc de munca lor! Sunt curios ce masuri se vor lua impotriva acestui arbitru si daca ai nostri vor avea curajul sa ceara rejucarea meciului pentru viciere de rezultat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2015, 03:18

Blixa daca argumentul tau principal e "ba io ma pricep la fotbal cel mai bine voi sunteti praf" atunci ok :) nu mi-am dat seama ca vorbesc cu o asa somitate in materie. daca nu-ti plac discutiile nu te implica in ele, nu te forteaza nimeni sa discuti despre ce nu-ti place si vorba aia nu cred ca e musai sa discutam pe placul tau, sau al meu sau al lu' x. vorbesti de aere de superioritate fix cand o arzi extrem de arogant si priceput :)

daca doar tu cu andy ala va pricepeti la fotbal de pe tot forumul asta atunci vorbiti intre voi ca de la priceput la foarte priceput. nu suntem toti niste fini cunoscatori ai fenomenului ca voi deci ori ne tolerati ori va faceti un forum separat si discutati intre patru ochi nederanjati de plebei.

eu imi cer scuze ca am indraznit sa remarc faptul ca am fost furati ca in codru de un arbitru abject si facand asta te-am deranjat pe tine si pe baiatul ala care ii face statuie arbitrului care tocmai ne-a furat.

poate totusi nu ma pricep nici la arbitraj si de fapt idolul amicului tau andy a condus excelent meciul. vb aia jucatorii nu au protestat, el n-a vazut saracul deci totul e ok si tunurile trebuie puse pe echipa. niste nesmititi jucatorii astia.. si-au permis sa piarda cu echipa de pe locul 1 dintr-un gol marcat cu mana - asta se numeste realitate. alea cu "golul plutea in aer", "daca nu dadea ala dadea altu" se numesc speculatii :-)

p.s. amuzant apelul la maturitate care vine din partea unei persoane care vrea ca echipa sa castige mereu impotriva arbitrilor. uite ca nu au putut sa lege 2 victorii consecutive impotriva arbitrilor, le-a iesit doar in meciul cu dinamo. ce sa zic, nu esti deloc desprins de realitate cand ai pretentia ca echipa de azi sa o arda la nivelul Craiovei Maxima.

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2015, 04:19

asa prost ne-am prezentat la meciul asta incat desi am avut o posesie mai slaba decat giurgiuvenii (44% pt noi, 56% pt aia) am avut mai multe sanse de gol (8 noi, 6 aia), mai multe suturi spre poarta (8 noi, 6 aia - dintre care noi: 5 pe poarta, 3 pe langa; aia: 4 pe poarta, 2 pe langa; deci si mai multe suturi PE poarta) si nu stiu exact la ce se refera astia de la dolce cand spun "lovituri la poarta" dar si d-alea am avut mai multe (8 noi, 5 aia). la capitolul portari Pufi a fost solicitat de mai putine ori (3 ori) in timp ce portarul Astrei de mai multe ori (5 parade salvatoare).

asa fara sa ma pricep foarte mult la fotbal privind cifrele astea as tinde sa ii dau dreptate lui Liviu cand spunea ca presiunea alora (concretizata prin posesie mai buna, cornere, auturi, lovituri libere mai multe etc) a fost una oarba, sterila. dar nah, ce stim noi..

m...e jucatorilor, felicitari balaj apld asta inseamna sa fii priceput intr-ale fotbalului :cool:

p.s. statistica in repriza a 2-a (repriza in care am jucat mai prost!):

posesie: 56% (ei) - 44% (noi);
sanse de gol: 5 (ei) - 4 (noi);
suturi pe poarta: 3 (ei) - 3 (noi);
lovituri la poarta: 2(ei) - 4 (noi);
saves: 3 (portarul alora) - 2 (Pufi);

destul de echilibrat as zice. in caz ca nu ma credeti pe cuvant ( :)( ) statisticile se gasesc pe site-ul dolce.

sorin107

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 31 Oct 2015, 07:18

blixa, nu-ti mai spun ca (virgula) kay era cel mai aproape om de niculae la faza aia si era normal sa-l atace si sa nu se intoarca repede in zona lui (doooh). golul a fost o combinatie de erori de marcaj a aparatorilor nostri - a inceput cu faptul ca popov l-a scapat din marcaj pe niculae, apoi cu faptul ca nimeni nu s-a repliat langa vatajelu care avea 2 oameni in marcaj si apoi vata a avut ghinion ca s-a marcat de langa el.

kay si dumitras s-au achitat bine de sarcini, fara indoiala.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 31 Oct 2015, 08:34

Băieții, bine dracu că batem duminică bozgorii, că altfel iar intrați în depresie puternică! Unii văd că își dau lame deja.
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 31 Oct 2015, 08:55

blixa scrie: Problemele sunt lotul si frica.
o:

Închis